Προς το περιεχόμενο

φωτογραφική για δερματολογικο ιατρείο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω βοήθεια για επιλογή φωτογραφικής μηχανής σε δερματολογικο ιατρείο. Κυρίως για macro αλλά και κανονικές. Ένας φίλος μου συνέστησε olympus omd em10 με φακό 12-50. Εγώ σκεφτόμουν και nikon d3200. Τότε είδα και τις δύο στο media Markt.. Η νικον φαίνεται να βγάζει πιο ωραίες φώτο, καλό πιάσιμο. Η olympus με το standard φακό γρήγορη, πιο σύγχρονη.

Εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα η μια ειναι DSLR(nikon) και η αλλη Μirrorless(olympus) 

 

Εχουν καποιες διαφορες….

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι εχουν διαφορές. Εγω ειμαι ασχετος. Ξερω γιατι τη  θελω την μηχανη,αλλα δεν ξερω ποια θα με εξυπηρετησει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια compact ισως; Εαν εχεις καλο/σωστο φωτισμο θα κανεις την δουλεια σου ευκολα και σωστα. Εαν το βλεπεις και σαν χομπυ τοτε αλλαζει το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα compact πριν. canon powershot s5is.Super  ηταν αλλα χαλασε σε 4 χρονια το διαφραγμα,και ανταλλακτικο δεν υπαρχει!!!

Και την ειχα πληρωσει οσο περιπου οι παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την S10is, δεν ειναι ακριβως compact με καμια εννοια, ουτε σαν μεγεθος ουτε σαν φιλοσοφια, λεγονται και bridge γιατι ενω δουλευουν σαν compact προσπαθουν να σε χωσουν στις dslr.
Για να πω την αληθεια δεν κατανοω το επιχειρημα, ειχες μια μηχανη, την οποια δουλευες με poiont and shoot σαν compact και υποθετω σε καλυπτε, αυτη στα 4 χρονια χαλασε, και δεν ειχαν ανταλλακτικο. ΟΚ, αλλα τι σχεση εχει με το τι θες να παρεις σημερα; Το γεγονος οτι σου χαλασε μια φωτογραφικη μηχανη δεν λεει κατι για τις επομενες.
Εκανα παρεμβαση για την περιπτωση που θες να κανεις την δουλεια σου απλα και ευκολα, μην εχεις στο μυαλο σου τις compact σαν χαλια φωτογραφικες μηχανες. Για μηχανες σε αναμνηστικες ποζες ειναι οι ιδανικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε orck έχεις δίκιο. Ήμουν πολύ ευχαριστημενος από την προηγούμενη, απλά έλεγα να αναβαθμιστώ.

Να χρησιμοποιησω κάποια με καλύτερη απόδοση χρωμάτων,βάθους κλπ.ίσως μελλοντικά να προσαρμόσω κάποιο δερματοσκοπιο(ειδικό φακό που μας χρησιμεύει για ανίχνευση κακοήθη ελιών και όχι μόνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...