Προς το περιεχόμενο

Φρακαρε ο υπολογιστης στην εγκατασταση - σος ανθρωποι


Karoleiro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας !! εχω ενα mini mac 2006 PPC G4 το οποιο διαβαζα παντου οτι πανευκολα γραφεις ενα DVD ISO με το Lubuntu και το κανεις install .. Με αποτελεσμα, να μην κανει install ακριβως, κολλησε... και το κλεινω απο το κουμπι, το ξανανοιγω και bootαρει απο τον δισκο dvd και να με βαζει σε περιβαλλον Linux,τρεχοντας απο το DVD ... με αποτελεσμα να το μετανιωσω και να μην μπορω να βγαλω τον δισκο, για να βαλω το γνησιο της Apple και να το επαναφερω στο λειτουργικο του...
Καθε φορα το ανοιγω μου βγαζει μια μαυρη οθονη μου λεει να πατησω HELP η enter για να συνεχισει boot απο το DVD και να με βαλει παλι στο περιβαλλον Linux...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙΓΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΑΝΟΙΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ DVD ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ BOOT? ΔΕΝ ΕΧΕΙ EJECT ΚΟΥΜΠΙ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΛΚΤΡΟΛΟΓΗΣΩ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΟΣ ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε hard shutdown πατα το power κουμπι του μεχρι να κλεισει δλδ, οσο ειναι off πατα το αριστερο click του mouse και ενω ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ ανοιξε το

 

αν δν πιασει  μπες στο firmware ενω ανοιγει πατα μαζι το O και το F οταν σου ανοιξει πατα eject-cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυτυχως βρεθηκε φιλος κ εχει γνωση κ του το εδωσα να το φιαξει .. πωπω .. δεν ξανα κανω πειραμα ... OSX 10.4 - 10.5 το πολυ κ ηρεμα πραματα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...