Προς το περιεχόμενο

Εκτυπώτης δικτύου canon iR1024 & epson lx 1170 dot matrix ΠΡΟΒΛΗΜΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα,είμαι νέος στο forum και έχω τα εξής προβλήματα:

 

 

1)Έχω στην δουλειά έναν εκτυπωτή στο δίκτυο (  canon iR1024) και δεν μου εκτυπώνει,κάθε μέρα ψάχνω μήπως βρω τι παίζει αλλά δεν βρίσκω κ αναγκάζομαι και κάνω remove/add αλλά αυτό δεν είναι λογικό κάθε μέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι?

 

 

2)Έχω πάλι άλλον έναν(με usb αυτός  epson lx 1170 dot matrix) και δεν εκτύπωνε σήμερα,είπα λοιπόν πονάει χέρι κόψει χέρι remove/add όμως δεν τον έβρισκα στην λίστα κ δεν υπάρχουν drivers για windows 7, εγκατέστησα τον  epson lx 1170 II laser αλλά έχω θέμα με την εκτύπωση (είναι το χαρτί που μοιάζει με καρτέλα του excell ), δεν εκτυπώνει ακριβώς στις γραμμές.

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

1) Όλες οι θέσεις στο δίκτυο που έχεις στημένο έχουν στατικές IP ? Αν όχι δες μήπως αν ορίσεις σε όλες εσύ τις IP που θα έχουν στο δίκτυο σου διορθώσει το πρόβλημα.

 

2) Δες εδώ --- > http://esupport.epson-europe.com/ViewArticle.aspx?lng=en-GB&kbid=324521

Τα drivers για το συγκεκριμένο μηχάνημα πρέπει να είναι ενσωματωμένα με τα Windows 7. Ακολουθησε τον οδηγό της Προσθήκης Εκτυπωτή και στην λίστα των κατασκευαστών επέλεξε Epson και κανονικά πρέπει να είναι εκεί.

 

Αν εξακολουθείς να έχεις θέμα με το πρώτο αν μπορείς να αναρτήσεις κάποιες ρυθμίσεις που έχεις κάνει τόσο για το δίκτυο σου όσο και για τον εκτυπωτή να δούμε τι παίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις εγώ στο δίκτυο.


Έχει καρφωμένες ΙΡ ο πρώτος εκτυπωτής,όσο για τον άλλον νομίζω ότι είναι οκ τώρα!


 


Αν έχεις καμιά ιδέα για τον άλλον.


Ευχαριστώ


Επεξ/σία από Rainsim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...