Προς το περιεχόμενο

Samsung 680nd


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα φίλοι, θα ήθελα την γνώμη σας για τον laser colour εκτυπωτη samsung 680nd

θέλει να τον παραγγείλει ένας φίλος και σκέφτηκα να απευθυνθώ στο forum για γνώμες.

τον έχει βρει 300 και κάτι ευρώ.

αξίζει σε σχέση με την τιμή του;

τα toner βλέπω οτι βγαίνουν ψιλοακριβά υπάρχουν συμβατα αξιόπιστα σε καλή τιμή;

δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις από το μηχανημα εκτυπώσεις έγχρωμες σχετικα με μικρό κοστος εκτύπωσης και εκτυπώσεις διπλής όψεις.

ευχαριστω πολύ περιμένω νεα σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Αν υποθέσω ότι μένεις με αυτή την επιλογή να σου πω απλά ότι συμβατο ή ανακατασκευασμένο τόνερ  σε αυτό το μοντέλο έχει μικρή διαφορά με original τονερ στην τιμή οπότε δεν αξίζει τον κόπο να αποφύγεις την αγορά του αυθεντικού.

(έχοντας πάντα στο μυαλό ότι πας για συμβατό ή ανακατασκευή καλής ποιότητας, διαφορετικά βρίσκεις και τιμές ξεφτίλα)

 

Καλός εκτυπωτής, γενικά ίσως λίγο ακριβώς στο σύνολο των εξόδων του.

 

Εγώ θα σου πρότεινα τον OKI C511dn

 

http://www.skroutz.gr/s/2391864/OKI-C511dn.html

 

Πολύ δυνατό μηχάνημα και μπορείς να βρεις πολύ καλές τιμές στα συμβατά ή ανακατασκευασμένα και πολύ καλή ποιότητα.

( στο λέω αυτό γιατί η OKI έχει για αρκετά μοντέλα την ίδια κασέτα τόνερ και απλά αλλάζει το chip οπότε γενικά είναι έυκολη η κατασκευή  ή ανακατασκευή του, πράγμα που σημαίνει ότι βρίσκεις και πολύ καλά προιόντα στην αγορά των συμβατών )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν υποθέσω ότι μένεις με αυτή την επιλογή να σου πω απλά ότι συμβατο ή ανακατασκευασμένο τόνερ  σε αυτό το μοντέλο έχει μικρή διαφορά με original τονερ στην τιμή οπότε δεν αξίζει τον κόπο να αποφύγεις την αγορά του αυθεντικού.

(έχοντας πάντα στο μυαλό ότι πας για συμβατό ή ανακατασκευή καλής ποιότητας, διαφορετικά βρίσκεις και τιμές ξεφτίλα)

 

 

Αυτό που είπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά σ αυτό!

 

Θα σου πρότεινα να πας σε άλλη μάρκα ίσως brother ή hp που είναι αρκετά οικονομικοί σε αναλώσιμα. Πάντως οι laser δεν είναι πάντα πιο οικονομικοί γιατί εκτός από το κόστος των αναλωσίμων μετράει και η κατανάλωση. Κάποιοι inkjet συμφέρουν περισσότερο!  Εγώ πήρα πρόσφατα έναν της hp με τον οποίο είμαι ικανοποιημένος, οπότε τσέκαρε αν θες το αντίστοιχο πολυμηχάνημα νομίζω θα τον βολέψει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...