Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεφύγουμε όμως ε! Αν είναι να δώσετε υγιεινές συμβουλές, τότε στο άλλο θρεντ.

 

Δεν είναι υγιεινές συμβουλές. Θέλουμε να σπάσουμε αυτό το μύθο που έχει καλλιεργηθεί λανθασμένα ότι κάποιος τρώει αρκετά και δεν παχαίνει. Απλά δεν τρώει αρκετά για τα κιλά και το ύψος του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι υγιεινές συμβουλές. Θέλουμε να σπάσουμε αυτό το μύθο που έχει καλλιεργηθεί λανθασμένα ότι κάποιος τρώει αρκετά και δεν παχαίνει. Απλά δεν τρώει αρκετά για τα κιλά και το ύψος του.

εγω με την τωρινη ασκηση χρειαζομαι γυρω στις 2400 θερμιδες για να μεινω σταθεροσ τις οποιες πιστεψε με τις παραυπερκαλυπτω συμφωνα με τους θερμιδομετριτες που κυκλοφορουν θα επρεπε να περνω μισο κιλο την εβδομαδα(δηλαδη 2 κιλα τον μηνα).Εγω να σου πω να επερνα 1 κιλο τον μηνα?Παλευω τοσο καιρο να παρω κιλα τρωω τρωω τρωω τιποτα σταθερος τον τελευταιο ενα χρονο.

 

Και στον στρατο που τρωγαμε σαν μουσκαροι αντε κρουασαν,αντε σαντουιτς,πιτσες,γυρους,κρεπες,μπουγατσες (εννοειται οτι τρωγαμε και το φαι που μας εδιναν εκτος απο οταν ηταν τιποτε κονσερβες) με το ζορι πηρα 3 κιλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με την τωρινη ασκηση χρειαζομαι γυρω στις 2400 θερμιδες για να μεινω σταθεροσ τις οποιες πιστεψε με τις παραυπερκαλυπτω συμφωνα με τους θερμιδομετριτες που κυκλοφορουν θα επρεπε να περνω μισο κιλο την εβδομαδα(δηλαδη 2 κιλα τον μηνα).Εγω να σου πω να επερνα 1 κιλο τον μηνα?Παλευω τοσο καιρο να παρω κιλα τρωω τρωω τρωω τιποτα σταθερος τον τελευταιο ενα χρονο.

 

Και στον στρατο που τρωγαμε σαν μουσκαροι αντε κρουασαν,αντε σαντουιτς,πιτσες,γυρους,κρεπες,μπουγατσες (εννοειται οτι τρωγαμε και το φαι που μας εδιναν εκτος απο οταν ηταν τιποτε κονσερβες) με το ζορι πηρα 3 κιλα

 

Είσαι σίγουρος ότι παίρνεις σταθερά παραπάνω θερμίδες όλες τις ημέρες; Θέλει να υπάρχει σταθερή διατροφή για να πάρεις κιλά. Εκτός άμα υπολογίζεις λάθος τις θερμίδες που καις με την άσκηση και χρειάζεσαι περισσότερες απο ότι νομίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να καιω παραπανω αν και δεν ειμαι κανενας uber fitness ανθρωπας 3-4φορες την εβδομαδα σταθερα 40 λεπτα τρεξιμο ειναι η γυμναστικη μου αντε λιγα βαρυ για να μην πατσαδιασουν τα χερια μου.

Απο το πρωι εως το μεσημερι(2 σαντουιτς μαυρο ψωμι,γαλοπουλα,κασερι,φιλαδελφια καμια μπανανα ή δυο χουφτες ξυροκαρπια) το μεσημερι κανονικη μεριδα οτι εχει (κλασικη ελληνικη κουζινα),το απογευμα μερικες φορες σαβουριαζω (κανενα γλυκο),και βραδινο κανα δυο σαντουιτσακια η καμια επικη σαλατα(τονοσαλατα, σιζαρ αλλα μεγαλουτσικου μεγεθους) ή καμια μικρη πιτσουλα.

Αυτη ειναι μια τυπικη μερα σπανιως να ξεχασω να φτιαξω φαι για την δουλεια οποτε τρωω κανα πακετο digestive η μισο πακετο αμυγδαλα,φουντουκια κτλ.


στο θεμα μας τωρα εγω σκεφτομαι τις επομενες μερες να φτιαξω αυτο

 

 

http://slice.seriouseats.com/images/2014/04/20140418-pizza-cake.jpg

 

 

http://wtop.com/wp-content/uploads/2014/10/363047.jpg

 

το εχω δει σε αρκετες ξενες εκπομπες τον τελευταιο καιρο και τρεχουν τα σαλια μου στο πληκτρολογιο καθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει περισσότερα βάρυ για να πάρεις κιλά άμα κάνεις αερόβιο. Δεν μου φαίνονται για πάνω απο 2400 θερμίδες σίγουρα. Επίσης δεν βλέπω μεταπροπονητικό γέυμα.Πρόσθεσε ένα τέτοιο για να αυξήσεις τις θερμίδες και την πρωτεινη. Φάε ας πουμε γιαουρτί με μέλι και καρύδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ΞΕΚΟΛΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ. ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΤΑ. 

 

αν δεν εχεις να πεις κατι για σαβουριασμα μην το λες ειναι το τοπικ. δεν ρωτησαμε εδω για τι ειναι σωστο υψος και κιλά. οι παρατηρησεις θα ξεκινανε αλλες συζητήσεις και θα αλοιώνουνε το τοπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλικία : 19

Ύψος : 1.79

Βαρος : 58 κιλά

Τι τρώω : ότι λάχει B)

Καλά το πας , λίγα χρονακια υπομονή κανε και  ..

 

Ηλικία : 35

Ύψος : 1.79

Βαρος : 108 κιλά

Τι τρώω :τιποτα B)

 

 

@γροσερισοπ φαε τα λίπη σου και μην τρελαίνεσαι ρε παίχτη , και στο αλλο νήμα έχουμε τους οφ-τοπικ δεν τρέχει τπτ :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε ΞΕΚΟΛΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ. ΠΑΤΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΤΑ. 

 

αν δεν εχεις να πεις κατι για σαβουριασμα μην το λες ειναι το τοπικ. δεν ρωτησαμε εδω για τι ειναι σωστο υψος και κιλά. οι παρατηρησεις θα ξεκινανε αλλες συζητήσεις και θα αλοιώνουνε το τοπικ.

 

Άμα θα σταματήσουν να γράφουν ανακρίβειες θα σταματήσουμε να γράφουμε και εμείς "TA ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ"

 

understood?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...