Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γυρος απο Σολομωνιδη, κρεπα απο ναβαρινο και παγωτο απο φρετζιο.Ετσι γιατι περασε καιρος απο το τελευταιο cheat!

 

Φωτογραφιες δυστυχως δεν υπαρχουν :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ότι φαγητό κινείται, εκτελείται.

 

Ε, ναι! Όποιος βλέπει το φαγητό του να κινείται στο πιάτο και δεν το σκοτώνει, ή πολύ ψύχραιμος είναι, ή Ιάπωνας. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπαρχει μια θεωρια οτι αν εισαι παχουλος μικρος φτιαχνεις λιποαποθηκες παραπανω απο το κανονικο και παιρνεις ευκολα βαρος.Γιατρος δεν ειμαι να στο εξηγησω αλλα το εχω ακουσει πολλες φορες.

Αυτο ισχυει!

 

δεν την ξερω αυτη την θεωρια ξερω ομως οτι τα παιδια που γεννιουνται πανω απο 3500 κιλα εχουν τεραστιες πιθανοτητες να γινουν παχυσαρκοι και εγω γεννηθηκα 4000+

 

παρε ενα μαχαιρι και σφαξε με καλητερα :P

η προταση με το bold απαντησε απο μονη της και εβγαλε ακυρο αυτο που γραφεις απο πανω. Δεν φταιει το οτι γεννηθηκες 4+ κιλα αλλα η δυσκολια σου το να αντισταθεις σε τετοια φαγητα. Τα εχουμε ξανα πει !

 

Εγω γενηθηκα 5 η 5,5 και μεχρι να αρχισω το γυμναστηριο ημουν 1.85 80 κιλα οποτε δεν νομιζω να ισχυει ιδιαιτερα.Και ετρωγα οτι υπηρχε.ολα ειναι genetics my friend

τα genetics θα παιξουν ενα Α ρολο μικρο στο τελος ειναι τι τρως και τι καις. Μπορει για ενα διαστημα να βοηθανε τα γενετικα αλλα οταν το κανεις συνεχεια και αυτα πανε στο διαολο!

 

Ξέρω ότι θα με μισήσετε (ένα 90% τουλάχιστον) με αυτό που θα πω,

αλλά είμαι απ αυτούς που ότι φάνε, ότι πιούνε, δεν θα το πάρουν ποτέ ούτε σε γραμμάριο. 

 

Αυτό βέβαια θα αλλάξει μετά απο κάποια χρονάκια, αλλά μέχρι τότε το χω φιλοσοφήσει το θέμα

και όπως είναι αναμενόμενο, ότι φαγητό κινείται, εκτελείται.

 

Καλή αρχή στο threat!! :D

Εγω εναν απο τους λογους που δεν ζηλευα ποτε τετοια ατομα ειναι γιατι αυτοι επειδη δεν βλεπουν να βαζουν λιπος τρωνε "αφοβα" η ζημια ομως γινετε πιο μεσα οπως πχ με το σπλαχνικο λιπος , αρτηριες κτλ και ξαφνικα βγαζουν 1002 προβληματα και λενε μα γιατι αφου δεν ειμαι χοντρος. Ειναι ευχη και καταρα αυτο το πραγμα. Δεν ειανι τοσο αθωο οσο πιστευει ο κοσμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρος απο Σολομωνιδη, κρεπα απο ναβαρινο και παγωτο απο φρετζιο.Ετσι γιατι περασε καιρος απο το τελευταιο cheat!

 

Φωτογραφιες δυστυχως δεν υπαρχουν :(

Το πρωτο εκλεισε νομιζω,στο δευτερο προτινω βαλεντινο,και στο τριτο δεν τρωω παγωτο βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ωραιο το φαι δεν λεω, κι εγω πρωτη απ ολες να φαω οτι πιο παχυντικο βρω αλλα διαβαζω εδω για κατι ποσοτητες αστρονομικες και αναρωτιεμαι, μετα δεν αισθανεστε δυσφορια;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσφορία ποτέ.

Και μ'αρέσει ν'ανακατεύω και άκυρα πράματα.

 

Π.χ. στο σινεμά jumbo popcorn (δικό μου όλο) και να το βουτάω σε σως τσένταρ
ή

πατατάκια μπάρμπεκιου και να τα βουτάω σε παγωτό σοκολάτα

 

 

Αχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα παντα δυσφορια οταν ετρωγα βαρια για αυτο σε καποια φαση απο τα δυο πιτογυρα η μια γιγας πιτσα στην καθισια μια μερα ειπα να το γυρισω στην υγιεινη διατροφη (οχι οτι εβαζα κιλα γιατι εχω πολυ περιεργο μεταβολισμο αλλα παρολα αυτα ειχα δυσφορια).Και δεν ξαναεφαγα junk και παχυντικα.Εκτος απο μια στο τοσο που χτυπαω ενα γυρο κοτοπουλο μονο ντοματα ουγγαρεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γυρος απο Σολομωνιδη, κρεπα απο ναβαρινο και παγωτο απο φρετζιο.Ετσι γιατι περασε καιρος απο το τελευταιο cheat!

 

Φωτογραφιες δυστυχως δεν υπαρχουν :(

Το πρωτο εκλεισε νομιζω,στο δευτερο προτινω βαλεντινο,και στο τριτο δεν τρωω παγωτο βασικα

Πολύ ωραίο παγωτό έχει το "ΠΑΡΦΕ" πάντως , ειδικά η παρφέ σοκολάτα του.Για το "Valentino" οκ, κλασσικό κρεποστέκι στην Γούναρη .Παντα κρέπα κασερι-γαλοπουλα-ροκφόρ-ντομάτα-μανιτάρι. Παλιά έβαζα και Ουγγαρέζα μέχρι που 2 σερι φορές με το που πήγα σπίτι είχα τα εντερικά μου,οπότε εκοψα τις αλοιφές αποκεί.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α! Μιας που μου το θύμισες!

 

Απίστευτο παγωτό παρφέ σοκολάτα έχει η 'Χαρά' στα Άνω Πατήσια. Καλά και οι άλλες γεύσεις είναι ωραίες αλλά σαν την παρφέ σοκολάτα καμία. Omg τρέχουν τα σάλια και μόνο στην σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα παντα δυσφορια οταν ετρωγα βαρια για αυτο σε καποια φαση απο τα δυο πιτογυρα η μια γιγας πιτσα στην καθισια μια μερα ειπα να το γυρισω στην υγιεινη διατροφη (οχι οτι εβαζα κιλα γιατι εχω πολυ περιεργο μεταβολισμο αλλα παρολα αυτα ειχα δυσφορια).Και δεν ξαναεφαγα junk και παχυντικα.Εκτος απο μια στο τοσο που χτυπαω ενα γυρο κοτοπουλο μονο ντοματα ουγγαρεζα

 

κι εγω καπως ετσι, καλα ενοειται οτι ακομα τρωω διαφορα αλλα οχι σε καθημερινη βαση. απλα πλεον ξερω τα ορια μου. δεν θα ελεγα οτι κανω υγεινη διατροφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ωραιο το φαι δεν λεω, κι εγω πρωτη απ ολες να φαω οτι πιο παχυντικο βρω αλλα διαβαζω εδω για κατι ποσοτητες αστρονομικες και αναρωτιεμαι, μετα δεν αισθανεστε δυσφορια;

 

 

Δυσφορία ποτέ.

Και μ'αρέσει ν'ανακατεύω και άκυρα πράματα.

 

Π.χ. στο σινεμά jumbo popcorn (δικό μου όλο) και να το βουτάω σε σως τσένταρ

ή

πατατάκια μπάρμπεκιου και να τα βουτάω σε παγωτό σοκολάτα

 

 

Αχ

Λίγο offtopic αλλα μιας και θα συμμετάσχω ενεργά στο παρών topic  :-) 

 

 

 

η σημαντική διαφορά στη φάση σας με άλλων εδω μέσα ειναι πως εσείς δεν είστε χοντρές-παχύσαρκες και δεν είναι χαρακτηρισμός που αναφέρω για flame or whatever , ειναι μια αλήθεια που έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις στη χώρα μας. 

well.. επειδή κ εγώ γουστάρω να τρώω και περνάω περιόδους που του αλλάζω τα φώτα σε σημείο αυτά που αναφέρονται να μου φαίνονται αστεία κ πάλι χοντρός δεν γίνομαι , αν υπάρχει ενα μέτρο στην συχνότητα ή στην ποσότητα τότε είναι κομπλέ απόλες τις απόψεις ή τουλάχιστον να ξέρεις πότε ξέφυγες και να επανέλθεις , γιατι προσωπικά δεν είμαι ούτε ήμουν ποτέ του "υγιεινού" τρόπου ζωής , γουστάρω τις καταχρήσεις γενικότερα απλά διαλέγω μια ανα περίοδο και όχι mix για να γλυτώνω το damage.  worst combo που φοριέται πολύ τελευταία ,  παχύσαρκος καπνιστής που τρώει κάθε μέρα σαβούρα και κάνει καθιστική ζωή, ποιότητα ζωής 0 , πιθανότητες πρόωρου θανάτου over 9000.  <---- άρρωστος

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Α! Μιας που μου το θύμισες!

 

Απίστευτο παγωτό παρφέ σοκολάτα έχει η 'Χαρά' στα Άνω Πατήσια. Καλά και οι άλλες γεύσεις είναι ωραίες αλλά σαν την παρφέ σοκολάτα καμία. Omg τρέχουν τα σάλια και μόνο στην σκέψη.

Εκμεκ ftw :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nico θα συμφωνησω σε ολα εκτος του combo ,γιατι το combo που φοριεται τα τελευταια χρονια και αποτελει αν οχι ακομα σε 2χρονια σιγουρα τον μεσο ελληνα ειναι.

Γυμναστηριο,πρωτεινες,αμινοξεα,λιποδιαλυτες και καποιοι πανε και λιγο παραπερα περνοντας και αλλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

nico θα συμφωνησω σε ολα εκτος του combo ,γιατι το combo που φοριεται τα τελευταια χρονια και αποτελει αν οχι ακομα σε 2χρονια σιγουρα τον μεσο ελληνα ειναι.

Γυμναστηριο,πρωτεινες,αμινοξεα,λιποδιαλυτες και καποιοι πανε και λιγο παραπερα περνοντας και αλλα...

 

μπα αυτοι ειναι εποχιακοι συνηθως :P Πανε με τις σεζον !

Για μενα η κατηγορια σου παει ως εξης Γυμναστηριο, πεταμενα λεφτα, πεταμενα λεφτα, καραπεταμενα λεφτα πεταμενη ζωη και λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...