Προς το περιεχόμενο

Μακρυ καλωδιο συνδεσης εκτυπωτη/πολυμηχανηματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι τι μηκος μπορω να βρω ...Αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι και ειναι 5 μετρα αλλα δεν μου φτανει γιατι ενα πολυμηχανημα που εχω θα συνδεθει μακρυα απο την κεντρικη μοναδα

 

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Type-A-To-B-M-M-5M-272507.htm

 

Προεκταση usb θελω να αποφυγω γιατι μρικες φορες μου εχει δημιουργησει προβληματα

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι 5m πάει το usb, για παραπάνω θες hubs σε σειρά

 

 

Ευχαριστω.Τωρα που το ξαναβλεπω ισως και να φτανουν 5 μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χρησιμοποιήσει κάτι σαν αυτό:

http://www.skroutz.gr/s/4834781/TrustWire-USB-2-0-Cable-USB-A-male-USB-A-female-5m-16207.html

Προέκταση με ενίσχυση λέγεται, 4,5 μέτρα το καλώδιο + άλλα 4,5 η προέκταση, 9 μέτρα σύνολο και ο εκτυπωτής δούλευε κανονικά (αν και αργούσε να στείλει τα δεδομένα᾿ λογικό).

 

Μετά πήρα δικτυακό εκτυπωτή και ησύχασα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο ρωταω πιο πολυ γιατι μετα απο καποια μετρα ,αν τυχει και εχεις δωσει και κανενα βαρυ pdf ,θα καθυστερει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδεδειγμένα μετά τα 5 μέτρα αρχίζει και πέφτει αρκετά η ταχύτητα. 
Πάντως έχω στήσει και μηχάνημα στα 10 μέτρα και δούλεψε. Με τρελό lag όμως, ειδικά μέχρι να εκτυπωθεί η πρώτη σελίδα.

 

Είναι κάτι που δεν το προτείνω.

Όποιος έχει θέμα απόστασης ας πάρει έναν wifi ή ας συνδέσει μέσω ethernet και όχι USB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποδεδειγμένα μετά τα 5 μέτρα αρχίζει και πέφτει αρκετά η ταχύτητα. 

Πάντως έχω στήσει και μηχάνημα στα 10 μέτρα και δούλεψε. Με τρελό lag όμως, ειδικά μέχρι να εκτυπωθεί η πρώτη σελίδα.

 

Είναι κάτι που δεν το προτείνω.

Όποιος έχει θέμα απόστασης ας πάρει έναν wifi ή ας συνδέσει μέσω ethernet και όχι USB.

 

 

Το πολυμηχανημα που εχω δεν εχει wifi ουτε ethernet αλλα και να ειχε στο pc σε ethernet εχω συνδεσει το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε βάζεις μια ενισχυμένη προέκταση σε συνδυασμό με ένα ποιοτικό usb για να φτάσεις τα 10 μέτρα, και συμβιβάζεσαι με την ελαφρώς χαμηλότερη ταχύτητα απόκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάτι ασύρμτεα καρτούλε που κουμπόνουν πάνω στον εκτυπωρή και γίνετε ασύρματος καλύτερα αυτό θα έλεγα και μετά βάλτον όπου θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάτι ασύρμτεα καρτούλε που κουμπόνουν πάνω στον εκτυπωρή και γίνετε ασύρματος καλύτερα αυτό θα έλεγα και μετά βάλτον όπου θες.

 

 

Μπορεις να μου δωσεις πιο πολλες λεπτομερειες σε παρακαλω ? Καπιο link ? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι σαν το Link.png Site: Single USB2.0 Port Fast Ethernet Print Server θα σε βόλευε ίσως.

Εγώ το πήρα για έναν OKI B4350 laser το πήρα και τον δουλεύω και σε XP και σε 7, μιας και ήταν στην λίστα υποστηριζόμενων συσκευών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτι σαν το Link.png Site: Single USB2.0 Port Fast Ethernet Print Server θα σε βόλευε ίσως.

Εγώ το πήρα για έναν OKI B4350 laser το πήρα και τον δουλεύω και σε XP και σε 7, μιας και ήταν στην λίστα υποστηριζόμενων συσκευών

 

Ευχαριστω.

 

https://www.skroutz.gr/s/438216/TP-LINK-TL-PS110U.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονάχα δες αρχικά την λίστα του κατασκευαστή αν έχει και το δικό σου μηχάνημα στις υποστηριζόμενες συσκευές

Link.png Site: Printer Compatibility List

Επεξ/σία από HamerZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...