Προς το περιεχόμενο

Αντιγραφή games (origin) σε άλλο δίσκο.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αντιγράψω τα games μου κυρίως από origin (bf3,titanfall,moh)κλπ από τον παλιό μου δίσκο σε καινούριο, χωρίς να τα κατεβάσω ξανά (πρέπει να κατεβάζω καμιά δεκαριά μέρες :( ).Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Κάτι έχω ακούσει κάτι για registry κλπ.Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ειναι οτι υσχήει και στο steam , θα μεταφέρεις ολους τους φακέλους των παιχνιδιών εκει που θέλεις και μετα μεσα απο το origin θα ορίσεις που βρίσκονται τα παιχνίδια εκτος και αν ολα τα παιχνίδια ειναι μεσα στον φάκελο του original οποτε απλα θα αντιγράψεις τον φάκελο του προγράμματος με ολα τα παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το θέμα γιατί βρέθηκε λύση από φίλο σε γειτονικό forum και λειτουργεί άψογα και στο Origin και στο Steam και στο Uplay κλπ. Ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

1. Παίρνουμε το φάκελο του παιχνιδιού και τον μεταφέρουμε με cut-paste στην καινούρια τοποθεσία. Καλό είναι το origin,steam,uplay κλπ να είναι απενεργοποιημένα σε αυτή τη φάση.
2. Ανοίγουμε τα origin,steam,uplay κλπ και κάνουμε login. Πάμε στα settings και ορίζουμε σαν φάκελο προορισμού των downloads τη νέα τοποθεσία που επιθυμούμε.
3. Εντοπίζουμε το παιχνίδι που μας ενδιαφέρει (battlefield,cod,far cry 4 κλπ). Θα υπάρχει μόνο η επιλογή download. Επιλέγουμε download. Εδώ τα origin,steam,uplay κλπ θα ξεκινήσουν να κατεβάζουν το παιχνίδι με σκοπό να το εγκαταστήσουν εκεί που του είπαμε στο βήμα 2. 

Σύντομα τα origin,steam,uplay κλπ θα εντοπίσουν το ότι όλα τα αρχεία υπάρχουν. Εάν υπάρχουν ενημερώσεις που δεν είχαμε κάνει τότε θα κατέβουν μόνο αυτές.

4. Εγκαθιστούμε τις ενημερώσεις μέσω των origin,steam,uplay κλπ.

Μόλις τελειώσει αυτό το βήμα είμαστε έτοιμοι να παίξουμε χωρίς να έχουμε χάσει τίποτα, ούτε καν τα cloud saves.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε origin/steam κανω το εξης:

 

1. Βαζω το παιχνιδι να κατεβαινει μεχρι να φτασει 100mb περιπου.

2. Κλεινω το προγραμμα επομενως σταματαει και το download.

3. Paste το παιχνιδι στο φακελο εγκαταστασης.

4. Ανοιγω παλι το steam/origin και περιμενω.

5. Ενημερωσεις υποθετικα τις εχει παρει στο copy paste αλλα περιμενω να δω αν βγαλει κατι.

6. Για σιγουρια, του ριχνω και ενα REPAIR να ειμαι 100% stable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...