Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι επεξεργαστές Intel Core i7-5775C και Core i5-5675C κυκλοφορούν 1η Ιουνίου. Ο πρώτος φτάνει τα 5.0GHz με αέρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και για την τιμη αυτη φταίει η Amd....

για την τιμή αυτή φταίνε όσοι τόσα χρόνια σνομπάρουν την AMD χωρίς να έχουν δοκιμάσει ποτέ τους μηχάνημα με amd και αγοράζουν i7-9999QDXPITSIOUNIAOUGAV των 999€ ενώ στη πραγματικότητα θέλουν ένα σύστημα μόνο για fb και lol.. πράγμα που σημαίνει ότι και ένας fx των 80€ τους ΥΠΕΡΚΑΛΎΠΤΕΙ

οπότε σχετικά με τα chipakia... λόγο τιμής άπατα both of them...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με εναν Pentium  κανεις την δουλια που κανεις με τον FX των 80ευρο, δεν χρειαζεσαι τον i7-9999QDXPITSIOUNIAOUGAV των 999.. Ιδια χρηματα θα δωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει, είναι αν ο ερχομός αυτών των επεξεργαστών στην αγορά ρίξει την τιμή των προηγούμενων...

 

Ψάχνομαι για αναβάθμιση εξοπλισμού (για επαγγελματική χρήση και όχι για παιχνίδια) και ως τώρα είχα σχεδόν κατασταλάξει στον 4790k. Αν πέσουν οι τιμές (σε συνδυασμό με τις επικείμενες αλλαγές στον ΦΠΑ που μπορεί να φέρουν επιπλέον μείωση) μπορεί να λοξοκοιτάξω προς τον 5820k..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρατήρηση, δεν φτάνει να σου βγάλει η AMD ανταγωνιστικούς επεξεργαστές, πρέπει και να τους αγοράσεις. για να στηρίξεις την εταιρία.

 

Το να έχεις την AMD ως μπαμπούλα -για να σου ρίξει η Intel 50 Ευρώ την τιμή- αλλά να μην αγοράζεις ποτέ τα προϊόντα της, απλά δεν θα δουλέψει. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα θες 2,5 χιλιαρικα το λιγοτερο plus+ ,τουλαχιστον ετσι οπως το θετεις....για να παιζεις games .....καηκαμε!!!

ναι φιλε μου οταν καποιος τα εχει θα τα δωσει .. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτητε το λίγο λογικά. Δεν απευθύνεται σε κάποιον που έχει i5,i7 ηδη. Αν θυμάστε βγήκαν οι z97 chipset. Επίσης αν θυμάστε είναι ο Pentium G3258 που κουμπωνει. Αυτός θα έκανε την αλλαγή κυρίως αμα θέλει κάτι για πιο render χρηση. (Βλ Iris Pro)

 

Όσο για την AMD προσωπικά μέχρι και τον 8350 ειναι απίστευτος vfm. Κανει καλό OC, ει αι κρύος κλπ. Οι 9570 κλπ είναι απίστευτα ζεστοι. (Βλ 220w tdp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο μύθος με τις "σομπες" για την AMD έχει καταντήσει πλέον μην πω.....δεν θες να μάθεις θερμοκρασίες i74770 σε 50% χρήση...και με΄τα μίλα για "σόμπες"....

Και ο funboyσμος έχει τα όριά του ελεος πια...

για πες μας τι θερμοκρασίες έχεις εσυ με τον 4770 γιατί ο δικός μου ο 4770κ μια χαρά δροσερός είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μας τι θερμοκρασίες έχεις εσυ με τον 4770 γιατί ο δικός μου ο 4770κ μια χαρά δροσερός είναι...

Προφανώς εννοεί σε oced καταστάσεις, όπου είναι καμιά 10ριά βαθμούς κελσίου πάνω από τον 4790 και μπορεί να κλοκαριστεί και λίγο ψηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε !! Τελικά όπως τα λες είναι, οι AMD δεν είναι θερμάστρες αλλα air-condition. Σου δείχνει 24c πιο κάτω από θερμοκρασία δωματίου ε .. Ότι πρέπει για το καλοκαίρι ..

Το μπλα μπλα μπλα και το fact ειναι ολα τα λεφτα.

Που ειδες να του δειχνει 24c κατω απο την θερμοκρασια δωματιου? Και πως ξερεις ποση ειναι η θερμοκρασια στο δωματιο του :mellow: :confused: ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω να πω παντως ότι δεν εχουμε δεν εχουμε λεφτα αλλα τελικα τις Gadjetιες μας τις περνουμε και τελικα τι θα τρωμε μετα ? τρανζιστορς από την CPU μας? υπαρχει οικονομικη κριση και εσεις τωρα σκεφτεστε τι upgrade να κανετε απαπαπαπαπ μακρυα

 

Ρέ πατέρα δεν πάει άλλο δηλαδή , στο έχω πει 1000 φορές σβήσε το account δεν είσαι παιδάκι πια έκλεισες τα 76 !!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες μας τι θερμοκρασίες έχεις εσυ με τον 4770 γιατί ο δικός μου ο 4770κ μια χαρά δροσερός είναι...

Server με 4770 και 60% load βαραει 60+ για πλακα. Και μην πεις οτι εχεις καλλιτερο κλιματισμο στο σπιτι σου απο ενα datacenter γιατι θα πεθανουμε. Στον 8350 με την ιδια χρηση δεν περναω τους 45.

 

Μηπως να θυμηθουμε τα 80αρια των quad?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...