Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι επεξεργαστές Intel Core i7-5775C και Core i5-5675C κυκλοφορούν 1η Ιουνίου. Ο πρώτος φτάνει τα 5.0GHz με αέρα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βγήκαν απλά για να βγούν.
Q1 του 2016 θα βγουν οι Skylake. ( I7-6700k )
5ης γενιάς όπως αυτοί δεν αξίζουν σαν Upgrade για κάποιον που έχει 4770k και 4690k. Βγήκαν για αυτους που θέλουν τώρα να πάνε σε I5-I7.

Για τους κατόχους Haswell, skylake και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ξενερωνετε με τα μικρα αλματα σε επιδοσεις ανα γενια αναρωτηθειτε ομως και για πιο λογο τις χρειαζεστε οι περισσοτεροι.Ενας i5 3570κ παιζει ολα τα παιχνιδια και σηκωνει ολες τις καρτες γραφικων χωρις προβλημα.Οποτε καθηστε στα αυγουλακια σας και μην διαμαρτυρεστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

βάζεις και μια 8 gb ram και την geforce titan και είσαι πένα

 

 

αμα θες 2,5 χιλιαρικα το λιγοτερο plus+ ,τουλαχιστον ετσι οπως το θετεις....για να παιζεις games .....καηκαμε!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4770K: 3,5 Ghz, turbo 3,9 Ghz, 8 MB Cache.

5775C: 3,3 Ghz, turbo 3,7 Ghz, 6 MB Cache, +100 € στην τιμή.

 

Μας δουλεύουν εκεί στην Intel; Και πιστεύουν ότι αυτός θα είναι πιο γρήγορος από τον 4770Κ που έχω; Και ποιος μου λέει ότι θα "κλοκάρει" ο 5775 και δεν θα είναι σαν τον 4770 που έπρεπε να κάνεις τάμα για να βρεις "καλό" τσιπ; Και όλα αυτά με +100 στην τιμή;

 

Μου φαίνεται θα ξεχάσουμε πότε θα επιθυμήσουμε να αναβαθμίσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς ανταγωνισμό απο AMD που είναι χιλιόμετρα πίσω πλέον αφού οι επεξεργαστές της κάνουν ποιο πολύ για σόμπες παρά για cpu.

 

θα τους κυκλοφορεί ταυτόχρονα με την σειρά 4 (Ι7 , Ι5) και όποιος θέλει την αιχμή της τεχνολογίας και διαστημικό O/C θα τα σκάει χοντρά. Το 2016 αν ελεήσει η AMD και μειώσει την απόσταση ...θα τους κάνει mainstream και θα προσγειώσει τις τιμές.

Αυτός ο μύθος με τις "σομπες" για την AMD έχει καταντήσει πλέον μην πω.....δεν θες να μάθεις θερμοκρασίες i74770 σε 50% χρήση...και με΄τα μίλα για "σόμπες"....

Και ο funboyσμος έχει τα όριά του ελεος πια...

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ,είναι και broadwell υποτίθεται και ρίχνουν την τιμή κανά 100 ευρώ λόγω σμίκρυνσης του chip,όχι το ανάποδο...

Αμα ηταν να πεφτει 100 ευρο κατω καθε φορα που μικραινει η λιθογραφια τοτε ηδη επρεπε να τους μoιραζουν δωρεαν στο δρομο μαζι με τους χυμους!

Fuck logic:S

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να αναβαθμισω απο 4690k σε i7 broadwell,οχι για καποιο ιδιαιτερο λογο αλλα ετσι απο μαλ@κια,αλλα φοβαμαι μην νιωσω ιδιαιτερα μαλ@κας μετα απο την κινηση αυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για μένα που έχω and a10 6800k το PC πετάει και δεν ζεσταινεται και το κυριότερο έχει 130 ευρώ και όχι 400-500 και λίγα λεω απλά θα το ξαναπώ μέχρι τους core 2 duo και Pentium 4 έβγαζε επιτυχημενα CPU η Intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα που έχω and a10 6800k το PC πετάει και δεν ζεσταινεται και το κυριότερο έχει 130 ευρώ και όχι 400-500 και λίγα λεω απλά θα το ξαναπώ μέχρι τους core 2 duo και Pentium 4 έβγαζε επιτυχημενα CPU η Intel

Κοιτα, εναν FX δεν τον φτανεις οτι και να λες , οπως και δε φτανεισ κανεναν i5. Αναλογα τι κανεις με την cpu .

Και το ειπες αναποδα. Την εποχη c2d το πανω χερι το ειχε η AMD. με τους quad η Intel ξαναπηρε το πανω χερι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς ανταγωνισμό απο AMD που είναι χιλιόμετρα πίσω πλέον αφού οι επεξεργαστές της κάνουν ποιο πολύ για σόμπες παρά για cpu.

 

θα τους κυκλοφορεί ταυτόχρονα με την σειρά 4 (Ι7 , Ι5) και όποιος θέλει την αιχμή της τεχνολογίας και διαστημικό O/C θα τα σκάει χοντρά. Το 2016 αν ελεήσει η AMD και μειώσει την απόσταση ...θα τους κάνει mainstream και θα προσγειώσει τις τιμές.

Μπλα μπλα μπλα μπλα,

http://prntscr.com/76p760<--- fact, κ δεν εχω watercooling.

κ αυτο ειναι το highest αυτη την στιγμη που γραφω το comment.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...