Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με τα ακουστικά Momentum Wireless της Sennheiser


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σειρά ακουστικών Momentum της Sennheiser αποτελεί μια από τις καλύτερες στην αγορά, με την εταιρεία όμως να αντιμετωπίζει πρόβλημα με την τελευταία έκδοση η οποία είναι ασύρματη.Οι αναφορές κάνουν λόγο για προβλήματα κατά την ακρόαση όταν ο χρήστης παράλληλα χρησιμοποιεί κάποιο άλλο ασύρματο gadget όπως το Magic Mouse της Apple και το οποίο προκαλεί την απενεργοποίηση της σύνδεσης των ακουστικών κάθε φορά που κάποιος το κινεί. Μετά από τη δημοσίευση και άλλων παρόμοιων αναφορών, η Sennheiser προχώρησε στη διακοπή παραγωγής των ακουστικών προκειμένου να ερευνήσει τις μαρτυρίες και να προχωρήσει στην επιδιόρθωση του.

 

Η σύνδεση των ακουστικών γίνεται όχι μόνο μέσω Bluetooth αλλά και ενσύρματα, με την ποιότητα του ήχου να είναι καλύτερη στη δεύτερη περίπτωση. Όσοι τα έχουν προμηθευτεί με κόστος $500, καλύπτονται από τη διετή εγγύηση ενώ η Sennheiser δηλώνει ότι είναι στη διάθεση όλων των κατόχων των μοντέλων της για τεχνική υποστήριξη μέσα από την ειδική ιστοσελίδα.

 

Link.png Site: Engadget

Link.png Site: Gizmodo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ακουστικό της φωτογραφίας πάντως σίγουρα έχει ψυχολογικά επειδή το βλέπω έτοιμο να πηδήξει από τη ταράτσα!!! :P

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη ότι εμπειρία είχα από sehnheiser δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα. Βασικά μετά από 2 αγορές που έχω κάνει από τη συγκεκριμένη εταιρεία την αποφεύγω κιόλας.

Έχω πάρει δύο φορές in ear ακουστικά σε τιμές εκεί στα 50-70 ευρώ και τις δυο φορές βγήκε μάπα το καρπούζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάτι τέτοια των 10€ εδώ και δύο χρόνια και παίζουν μια χαρά! :)

 

5-in-1-wireless-headphones-bt-26-.jpg

Απαραδεκτα ακουστικα. Απορω πως αντεχεις το βαρος των μπαταριων στο κεφαλι σου....για να μην πω για την τρελη ακτινοβολια που τρως. (δεν ειναι bluetooth) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτα ακουστικα. Απορω πως αντεχεις το βαρος των μπαταριων στο κεφαλι σου....για να μην πω για την τρελη ακτινοβολια που τρως. (δεν ειναι bluetooth) 

Εντάξει δεν έχω και πολλές απαιτήσεις στον ήχο, τα χρησιμοποιώ όταν δεν θέλω να ενοχλήσω και την δουλειά τους την κάνουν (για τα δικά μου αυτιά). Το βάρος τους δεν με έχει ενοχλήσει, με τις ακτινοβολίες δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα...:)

 

(για πλάκα τα έβαλα, δεν έκανα κάποια σύγκριση εννοείται! :)  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι χρησιμοποιούν ακουστικά 1ωρα/ημ. του κάνουν και αυτά των 10€. Αντιθέτως οι επαγγελματίες και αυτοί που έχουν αυτά τα μαραφέτια 6~8ωρες/ημ θα δώσουν ευχαρίστως το 500€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου υπάρχουν πολλα επαγγελματα που απαιτούν τέτοιο εξοπλισμό (πίστεψέ με διαφορετικά αυτά δεν θα υπήρχαν κάν στην αγορα :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...