Προς το περιεχόμενο

Αγορά Εκτυπωτή ή Πολυμηχανήματος;


Grey29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα
Ψάχνουμε εκτυπωτή για το γραφείο και μετά από μια μικρή έρευνα πιθανότερη επιλογή είναι ο http://www.skroutz.gr/s/3982742/HP-Officejet-Pro-X551dw.html απλώς θα ήθελα να ακούσω λίγες περισσότερες γνώμες για το συγκεκριμένο μοντέλο. Επίσης fax δεν χρησιμοποιούμε και scanner έχουμε αλλά σχετικά παλιό. Αξίζει πιστεύεται η αγορά του http://www.skroutz.gr/s/3219124/HP-Officejet-Pro-X476dw-Multifunction.html που έχει παρόμοια χαρακτηριστικά αλλά είναι πολυμηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μια φορα θα επενδυσεις σε μηχανημα τοσα λεφτα,παρε το πολυμηχανημα να εχεις μια συσκευη και οχι 2,3 κτλ ....λογω χωρου και εν κατακλειδι το οριο ζωης του παλιου θα φτανει στο τελος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παίρνεις λέει τον σκέτο εκτυπωτή και μετά από κάνα μήνα βγάζει βλάβη το παλιό πολυμηχάνημα. Πίκραααααα!

 

Πάρε μια και καλή το πολυμηχάνημα να τελειώνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι! Και μετά όχι τίποτα άλλο θα τα κλαίω τα λεφτά μου! :fear: Γενικά εμπειρία χρήσης έχει κανείς; Έχω ψάξει τα χαρακτηριστικά αλλά αλλιώς είναι να ακούς γνώμες από χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Είμαστε κι εμείς στη δουλειά σε φάση ψαξίματος για πολυμηχάνημα. Τον έχουμε δει στο σκρουτζ το pro x 476 που ανέφερε ο grey παραπάνω. Μας ενδιαφέρει να είναι γρήγορος και παρατηρήσαμε ότι σε σύγκριση με παρόμοιους πάει σφαίρα. Από αναλώσιμα όμως τι παίζει? Είναι οικονομικά ή θα χρυσοπληρώνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γρήγορος! Thanks! Δηλαδή 140 ευρώ όλα μαζί! Πολύ σχετική δεν είμαι, αλλά οικονομικά μου φαίνονται... Φαντάζομαι βέβαια το μαύρο θα βγάζει πιο πολλές εκτυπώσεις από τα έγχρωμα... Έτσι δεν πάει συνήθως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο βγάζει γύρω στις 9000 απ' ότι θυμάμαι και τα έγχρωμα κάτι λιγότερο (5.500 - 6000). Για inkjet αρκετά οικονομικός!

 

Ευχαριστώ! Αν έχει κάποιος τον 476dw μπορεί να μου πει από εμπειρία πόσο του κρατάνε τα μελάνια για να δω αν με συμφέρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσο θα σου κρατήσουν εξαρτάται από το πόσες σελίδες θα τυπώνεις τη μέρα και αν θα είναι έγχρωμες ή μαύρες! Τα μελάνια δεν κρατάνε ακριβώς όσο λένε τα χαρακτηριστικά του μελανιού, αλλά πάνω κάτω κάπου εκεί κυμαίνονται! Εγώ το βλέπω πάντα συγκριτικά. Αν 2 μελάνια με την ίδια ποσότητα και την ίδια τιμή δίνουν το ένα 9000 σελ και το άλλο πχ 6000 σελ είναι προφανές ότι θα διαλέξεις αυτό που βγάζει περισσότερες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Είμαστε κι εμείς στη δουλειά σε φάση ψαξίματος για πολυμηχάνημα. Τον έχουμε δει στο σκρουτζ το pro x 476 που ανέφερε ο grey παραπάνω. Μας ενδιαφέρει να είναι γρήγορος και παρατηρήσαμε ότι σε σύγκριση με παρόμοιους πάει σφαίρα. Από αναλώσιμα όμως τι παίζει? Είναι οικονομικά ή θα χρυσοπληρώνουμε?

 

Σε σχέση με παρόμοιους στην ίδια τιμή  όντως είναι πιο γρήγορος! Πρέπει όμως να αποφασίσεις τι σε νοιάζει περισσότερο να είναι γρήγορος ή να είναι πολύ οικονομικός? Από άποψη ταχύτητας ο pro x 476 είναι πολύ καλός, από άποψη μελανιών υπάρχουν και πιο οικονομικοί, όπως οι epson, αλλά είναι πολύ αργοί... Αν τον θες για πολλές εκτυπώσεις, μην το σκέφτεσαι για epson... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι θα μας βόλευε μια καλή αναλογία των 2! Οκ ας μην είναι και τα φθηνότερα μελάνια της αγοράς (από την τσέπη μου θα τα πληρώνω άλλωστε?  :P ) απλά να μην είναι και πανάκριβα! Αυτό που μας ενδιαφέρει κυρίως είναι να έχει αντοχή! Ααα κάτι επίσης σημαντικό που δεν βρήκα αν ισχύει για τον 476 είναι να μπορεί να συνδεθεί με 10 χρήστες! Ξέρει κανείς αν γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...