Προς το περιεχόμενο

Επίσημο λανσάρισμα των προγραμμάτων Triple Play της Wind


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε man, τι συγκρίνεις;

Τα απεριόριστα αστικά και υπεραστικά και τις 5 ώρες σε κινητά και μία ADSL, και απέναντι τα 1500 προς όλους και 1500 μηνύματα προς όλους, τα 3 Gb και τη VDSL και αυτά ΜΟΝΟ στο σταθερό;;;

Το συμβόλαιό σου παραείναι μικρό για να το συγκρίνεις με αυτό...

Θελεις να μου πεις οτι θα δινεις 100€ στον λογαριασμο εναντι των 38 που δινω εγω γιατι απλα θα εχεις και κινητο με broadband internet  και 1500 προς ολους και VDSL? Να μην αναφερω οτι εχεις 1500 απο σταθερο ενω εγω απεριοριστα και να μην αναφερω πως οτι θα πιασεις με την vdsl της wind το πιανω εγω με την 24 της forthnet. Το μονο που μπορω να δεχθω ειναι οτι μου εκαναν προσφορα. Στην τελικη οι παρεχομενες υπηρεσιες της wind ειναι τοσο χαλια, που αν τα βαλεις κατω, χαμενος βγαινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν η wind είχε καλύτερη κάλυψη 3G/4G θα ήταν αξεπέραστη.\Το σταθερό και το internet είναι μια χαρά, και στο κινητό το σήμα αρκετά ικανοποιητικό, χωρίς να πέφτουν οι κλήσεις (βλέπε cosmote).

 

Το τραγικό 3G που έχει (για 4G ούτε λόγος) πιάνει το πολύ 150 - 200 kbps, και μόνο σε αστικά κέντρα. Μην ψάχνετε προς τα έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Να καταθέσω και εγώ την προσωπική μου μαρτυρία καθώς ήμουν πελάτης της WIND (πρώην Telestet) από το 1999...!!!

 

Έφυγα πριν από ένα μήνα, καθώς ενώ δεν είχα σταθερό ούτε διαδίκτυο για 20 μέρες, λόγω τεχνικών προβλημάτων του κόμβου του ΟΤΕ και ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΟΥΝ να χρησιμοποιώ το κινητό μου για κάθε είδους επικοινωνία, μου έστειλαν λογαριασμό 420€...!!!

 

Κατόπιν τούτου, μου έκαναν πίστωση και απαίτησαν να πληρώσω 120€ για τον μήνα που χρησιμοποιούσα μόνο το κινητό (εάν βέβαια είχα πληρώσει τα 420€ που ζήταγαν αρχικά, θα τα είχαν πάρει και δεν θα έτρεχε και τίποτα).

 

Κοιτα ειμαι ο πρωτος που στελνει επιστολες στην ΕΕΤΤ ΙΝΚΑ κλπ με το που μου κανουν στραβη,αλλα το καταλαβαινεις οτι αυτο το αναγκαζομουν δεν στεκει..σωστα;

 

Και οτι αποδεχτηκαν τους ισχυρισμούς σου και σου εκοψαν 300€ απο το πουθενα το βλεπεις αρνητικο;

 

Αν ηθελες,να τους εκανες μια καταγγελια να τραβαγες και σε εναν δικηγορο ομως πριν κανεις τον λογαριασμο και οχι να υποστηριζεις οτι ειναι δικαιωμα σου το:

Αφου δεν εχω σταθερο και ιντερνετ για τεχνικους λογους του ΟΤΕ θα ξεπατωσω το κινητο μου.

 

Σας εχει βαρεσει η κριση μου φαινεται τους περισσοτερους σε αυτο το θεμα.

 

Δηλαδη πας σε ενα εστιατοριο που παιρνεις το Menu των 30€

 

Εχουν προβλημα οι προμηθευτες του (και στο λεει) και εχει μονο Kobe Steak και χαβιαρι

 

Εσυ ομως εχεις συνηθησει να χορταινεις με μπριτζολα και πατατες,τρως την αντιστοιχη ποσοτητα μεχρι να χορτασεις και του λες σου αφηνω 30€ γιατι ειναι προβλημα σου που δεν εχεις τιποτα πιο φτηνο; 

Ο αλλος συγκρινει ταχυτητες ADSL με VDSL διαφορετικων εταιριων χωρις να υπολογιζει Attenuation SNR καλωδιωσεις και βγαζει και συμπερασμα οτι ειναι απο πανω.

 

Και αφου βαζουμε κατω προγραμματα δινω:

42 ευρω τελικη

1500 Λεπτα προς ολους/Sms/1.5gb 150λεπτα προς οικογενεια 300 προς σταθερα και Wind

24αρα (πιανω 12/900 μιας και ειμαι μακρια απο το κεντρο) 120 λεπτα κινητα και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα

 

Και εγω οταν εφυγα απο την Vodafone τα ιδια ελεγα αλλα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο

 

Για τους τεχνικους σας ειπα 0 χρεωση τωρα αν τους καλειτε για ψυλλου πηδημα και βλεπουν οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα ο συναγερμος/η καλωδιωση του σπιτιου κλπ και σας χρεωνουν sorry κιολας αλλα καλα να παθετε.

 

Με τις ασυναρτησιες που διαβαζω ακουγομαι σαν υπαλληλος της Wind αλλα ο καθενας μπορει να λεει οτι του ερθει πανω στην απελπισια του.

 

Ηρθε και εμενα παιδια παλια του ΟΤΕ ο τεχνικος ανοιξε το ψυγειο ηπιε την μπυρα μου εφαγε και μιση σπανακοπιτα της μανας μου εκανε και ενα μπανακι και μας πηρε και 30€

 

Το 3G που με απασχολει και εμενα περισσοτερο οντως τραγικο εκτος πολης.

 

Καλω στα κεντρικα της WInd καπου στην Κηφισιας και με συνδεεουν,τα 0.25€ τσουζουν αλλα ο αλλος με ΟΤΕ πανω 1,20€;

 

(Οι γνωμη μου στηριζεται καθαρα για τις προσωπικες μου εμπειριες και στα μερη που εχω τις γραμμες μου (Γερακα,Αγια Παρασκευη,Ηρακλειο Κρητης) τωρα αν εισαστε επαρχια κλπ δεν μπορω να εκφερω γνωμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και κινητό και ίντερνετ wind. Στο κινητό δεν ειχα σημα πουθενά ενώ στο ίντερνετ που ειχα συνεχως αποσυνδέσεις ποτε δεν ηρθε τεχνικος να το δει οσες φορες κι αν ειχα παρει τηλέφωνο. Προς το τέλος, αφου επεμενα (γιατι μαλλον δεν εχουν τεχνικούς), μου είπαν οτι εαν έρθει τεχνικός θα τον χρεωθω. Πληρωσα το penalty για να φυγω απ την εταιρία γιατι δεν ειχε τελειωσει το συμβολαιο μου και εφυγα για πάντα. Δεν θα ξαναγυριζα στην wind ακομα και δωρεαν να μου τα εδιναν ολα.

Τα ίδια ακριβώς και γω.Ακριβώς !!! Με την μόνη διαφορά ότι τους έστειλα εξώδικο (για συχνές αποσυνδέσεις) και περιμένω απάντηση. Τα 50€ penalty δεν τα πληρώνω!!!

Μετά από Cosmote και Forthnet πήγα στη Wind. Μέχρι σήμερα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκανα αυτή τη μακακία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και να μην αναφερω πως οτι θα πιασεις με την vdsl της wind το πιανω εγω με την 24 της forthnet.

αν είσαι σε περιοχή με τα νέα KV του ΟΤΕ παίρνεις καρφωτό 50αρι με Wind μέσω "χονδρικής"...

 

αντιθέτως η Forthnet δεν παρέχει VDSL από τα νέα KV του ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το triple δεν πιάνω..ποια είναι η τρίτη υπηρεσία;

 

Τηλέφωνο/ίντερνετ από κινητό.

Τηλέφωνο/ίντερνετ από σταθερό.

Κάτι λείπει.

 

Σταθερό,ίντερνετ,και κινητό.

Υπάρχουν εταιρίες που προσφέρουν μόνο σταθερό χωρίς ίντερνετ. Όταν προσφέρουν και ίντερνετ μεταφράζεται σε double play. Και αν ενσωματωθεί και ο λογαριασμός κινητής γίνεται triple play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ειμαι ο πρωτος που στελνει επιστολες στην ΕΕΤΤ ΙΝΚΑ κλπ με το που μου κανουν στραβη,αλλα το καταλαβαινεις οτι αυτο το αναγκαζομουν δεν στεκει..σωστα;

 

Και οτι αποδεχτηκαν τους ισχυρισμούς σου και σου εκοψαν 300€ απο το πουθενα το βλεπεις αρνητικο;

 

Αν ηθελες,να τους εκανες μια καταγγελια να τραβαγες και σε εναν δικηγορο ομως πριν κανεις τον λογαριασμο και οχι να υποστηριζεις οτι ειναι δικαιωμα σου το:

Αφου δεν εχω σταθερο και ιντερνετ για τεχνικους λογους του ΟΤΕ θα ξεπατωσω το κινητο μου.

 

Σας εχει βαρεσει η κριση μου φαινεται τους περισσοτερους σε αυτο το θεμα.

 

Δηλαδη πας σε ενα εστιατοριο που παιρνεις το Menu των 30€

 

Εχουν προβλημα οι προμηθευτες του (και στο λεει) και εχει μονο Kobe Steak και χαβιαρι

 

Εσυ ομως εχεις συνηθησει να χορταινεις με μπριτζολα και πατατες,τρως την αντιστοιχη ποσοτητα μεχρι να χορτασεις και του λες σου αφηνω 30€ γιατι ειναι προβλημα σου που δεν εχεις τιποτα πιο φτηνο; 

Ο αλλος συγκρινει ταχυτητες ADSL με VDSL διαφορετικων εταιριων χωρις να υπολογιζει Attenuation SNR καλωδιωσεις και βγαζει και συμπερασμα οτι ειναι απο πανω.

 

Και αφου βαζουμε κατω προγραμματα δινω:

42 ευρω τελικη

1500 Λεπτα προς ολους/Sms/1.5gb 150λεπτα προς οικογενεια 300 προς σταθερα και Wind

24αρα (πιανω 12/900 μιας και ειμαι μακρια απο το κεντρο) 120 λεπτα κινητα και απεριοριστα αστικα/υπεραστικα

 

Και εγω οταν εφυγα απο την Vodafone τα ιδια ελεγα αλλα πρεπει να υπαρχει και ενα μετρο

 

Για τους τεχνικους σας ειπα 0 χρεωση τωρα αν τους καλειτε για ψυλλου πηδημα και βλεπουν οτι δεν φταιει η εταιρια αλλα ο συναγερμος/η καλωδιωση του σπιτιου κλπ και σας χρεωνουν sorry κιολας αλλα καλα να παθετε.

 

Με τις ασυναρτησιες που διαβαζω ακουγομαι σαν υπαλληλος της Wind αλλα ο καθενας μπορει να λεει οτι του ερθει πανω στην απελπισια του.

 

Ηρθε και εμενα παιδια παλια του ΟΤΕ ο τεχνικος ανοιξε το ψυγειο ηπιε την μπυρα μου εφαγε και μιση σπανακοπιτα της μανας μου εκανε και ενα μπανακι και μας πηρε και 30€

 

Το 3G που με απασχολει και εμενα περισσοτερο οντως τραγικο εκτος πολης.

 

Καλω στα κεντρικα της WInd καπου στην Κηφισιας και με συνδεεουν,τα 0.25€ τσουζουν αλλα ο αλλος με ΟΤΕ πανω 1,20€;

 

(Οι γνωμη μου στηριζεται καθαρα για τις προσωπικες μου εμπειριες και στα μερη που εχω τις γραμμες μου (Γερακα,Αγια Παρασκευη,Ηρακλειο Κρητης) τωρα αν εισαστε επαρχια κλπ δεν μπορω να εκφερω γνωμη)

 

Δεν συμφωνώ μαζί σου σε ό,τι καταλαβαίνω από αυτά που λές ενώ ένα μεγάλο μέρος από αυτά που λες, είναι ασυναρτησίες χωρίς νόημα για μένα.

 

Διάβασε τους όρους του συμβολαίου που υπογράφεις και θα δεις τις δεσμεύσεις που έχει η κάθε εταιρία ως προς τις υπηρεσίες που υποχρεούται βάσει συμβολαίου να προσφέρει.

 

Και δεν μου έκοψαν 300€ από το πουθενά. Μου έκδοσαν νέο αυθαίρετο λογαριασμό όπως αυθαίρετος ήταν και ο πρώτος των 420€, τον οποίο εάν είχα πληρώσει, θα έκλαιγα τώρα τα λεφτά μου.

 

Το δε παράδειγμά σου για το εστιατόριο μόνο αστείο μπορώ να το χαρακτηρίσω.

 

ΔΙΟΤΙ...ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ...!!!ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΤΗΣΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΕΝΑ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 15 ΧΡΟΝΙΑ, ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ ΒΑΣΕΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΤΟΥ, ΝΑ ΚΟΨΕΙ ΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΤΕΙ ΤΗ ΖΗΜΙΑ...!!!

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ...;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα λεω οτι σε εχει βαρεσει η κριση για τα καλα ομως...

 

Εισαι ο κλασικος βλαχοελληναρας που κανει τον μαγκα χωρις να σκεφτει τις συνεπειες και μετα καθεται και κλαιει για το κακο που τον βρηκε και ποσο αδικα του φερθηκαν..

Μιλησες με την εταιρια ρε μαστορα οταν ειδες οτι δεν μπορουσε να σου παρεχει τις υπηρεσιες του συμβολαιου σου;

 

Οι οροι λενε πουθενα οτι αν δεν μπορουν να σου παρεχουν τις υπηρεσιες που εχετε συμφωνησει μπορεις να κανεις οτι σου ερθει γιατι ετσι ειναι το σωστο;

 

ΟΧΙ φερθηκες πονηρα και την εφαγες κανονικοτατα.

 

Φατην τωρα περιμενε και το εξωδικο και οταν με το καλο ερθει ξαναελα να κλαψεις.

Δεν εχεις μονο δικαιωματα φιλε αλλα και υποχρεωσεις.

Κακα ξεμπερδεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

και εγώ μία από τα ίδια αντιμετώπισα από τη vodafone.ευτυχώς έφυγα  γρήγορα. επίσης το δίκτυο της vodafone μακράν το χειρότερο από όλους.

Τραγικοι εί ναι οι βονταφοναίοι. Και σε τιμές και σε εξυπηρέτηση. Ποτέ ξανά...

ΠαντωΣ την καλυτερη εξυπηρετηση την ειχα σε καταστηματα wind. Οχι σε ενα σε ολα που χρεισθηκε να επισκευθω.. Αλλαξε η φιλοσοφια τουσ μετα τισ ανακαινισεισ. Μακαρι να συνεχισουν ετσι.

Τα νέα καταστήματα είναι σούπερ. Περιμένω πως και πως να ανακαινηστει και το κοντινό μου, να πηγαίνω να χαζεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...