Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεία σας!

Ψάχνω για ένα οικονομικό ρούτερ για μαγαζί!

Θέλω να είναι ταυτόχρονα συνδεδεμένα κάπου στα 20 εως 40 άτομα!

οικονομικο και 20 εως 40 δεν γινεται.θες ενα καλο adsl/vdsl router και προσωπικα θα εβαζα και ενα access point για να σπασω την κινηση σε 2 μηχανηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο απο τα 2 είναι καλυτερο 

Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/7789219/NetGear-Nighthawk-D7000.html

 

Link.png Site: https://www.skroutz.gr/s/10001431/Asus-DSL-AC87VG.html

 

εχω vdsl κ θελω να έχει πολυ γρήγορο wifi πανω του θα ειναι συνδεδεμενο 2 tv, 2 pc , 2 smartphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέμεινα από asdl/router και ψάχνομαι...

 

Μου δίνει ένα zte η forthnet με ανανέωση συμβολαίου για 1 έτος στα 5ευρώ, αλλά με όσα έχω δει δεν τα εμπιστεύομαι.

 

Κοίταζα αυτό http://www.skroutz.gr/s/2974665/TP-LINK-TD-W8960N-v7.html αλλού βλέπω καλά λόγια αλλού όχι τόσο.

 

Πόσα χρήματα πρέπει να δώσω για ένα αξιόπιστο με τίμιο σήμα και σταθερό δίχως αποσυνδέσεις;

 

Αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο/κάποια μοντέλα. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις το zte με 5 ευρω θα σου ειναι μια χαρα. Αυτα τα καινουργια που δινει παιζουν μια χαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα εδώ είναι η ανανέωση που δεν ξέρω αν θα την κάνω... αν την κάνω (ο πατέρας μου δηλαδή) έχει καλώς το παίρνουμε.

 

Αν όχι όμως υπάρχει κάποια καλή πρόταση μέχρι 40ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω κάποιο αξιόπιστο MODEM.  Δε με ενδιαφέρει το modem/router, θα το έχω μόνο για modem, σε 50άρα vdsl γραμμή του OTE.

 

Θέλω να αντικαταστήσω το speedport 2i που έχω.

 

Έχω στήσει ένα TP-LINK WDR3600 DUAL WAN router με openwrt.  Οπότε η μια γραμμή είναι η vdsl του OTE.  Ναι, παλιά είχα στήσει το speedport 2i σε bridge mode.  Αλλά για να μη μπλέκομαι με το setup αν κάποια στιγμή έχει πρόβλημα η γραμμ'η και μιλάω με τους τεχνικούς του ΟΤΕ, σκέφτηκα να βάλω dedicated modem.

 

Εγκρίνετε?  Τι προτείνετε? 

 

Θέλω να είναι κάπως απλό στη χρήση γιατί από τις παραμέτρους δε ξέρω και πολλά να ρυθμίσω.  Μη μου φάει κανα δίμηνο όπως το openwrt....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αφου το θες μονο για μοντεμ μιας και εχεις βαλει ρουτερ, που πολυ καλα εχεις κανει, δε λεει κατι το να το αλλαξεις. Το ρουτερ ειναι ολα τα λεφτα παντα και οχι το μοντεμ που αρκει να κλειδωνει το adsl/vdsl. Και κατι εντελως τσαμπε να βαλεις παλι μια χαρα θα παιζεις αν εχεις καλο ρουτερ.

 

Ειτε βαλεις για μοντεμ καποιο που κανει 1 ευρω, ειτε βαλεις καποιο με 400, καμια διαφορα δε θα δεις.

 

Το μοντεμ, σου κανει μονο το κλειδωμα..... τπτ αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο φτηνό που βρίσκω είναι 39 ευρώ.  Τόσο ακριβό?

http://www.skroutz.gr/c/775/adsl-modem.html?from=most-popular&keyphrase=vdsl+modem

 

Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω το SPeedport 2i να έχει ένα port σε router mode, για να μιλάω με τους τεχνικούς του ΟΤΕ, και άλλο port να το κάνω να δουλεέυι σε bridge mode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο δεν σε βολεύει να έχεις το Speedport σε bridge mode (ώστε να δουλεύει ως modem μόνο) και θέλεις μια θύρα σε router mode;

 

Υπόψη ότι οι τεχνικοί δεν βλέπουν το modem αλλά τον router της συσκευής, οπότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το θέλεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω VDSL απο ΟΤΕ και σκεφτομαι να φτιαξω διαφορα VLANS,VPN κτλ και λέω να παω σε Link.png Site: αυτο τι λέτε?Αξιζει ?Και το βασικοτερο δουλευει με COSMOTE VDSL...μπορώ να το κουμπωσω μόνο του πανω στη γραμμή ή πρέπει να κουμπωσει πάνω σε θυρα του SpeedPort του ΟΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο δεν σε βολεύει να έχεις το Speedport σε bridge mode (ώστε να δουλεύει ως modem μόνο) και θέλεις μια θύρα σε router mode;

 

Υπόψη ότι οι τεχνικοί δεν βλέπουν το modem αλλά τον router της συσκευής, οπότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το θέλεις αυτό.

Θέλω όταν πάιρνω τηλ τον ΟΤΕ, για προβλήματα στη γραμμή, να το βάζω να δουλεύει στην default λειτουργία του, για να μη μπερδεύοντε ούτε αυτοί ούτε εγώ.  Και όταν ξέρω ότι η γραμμή είναι οκ, να το βάζω πάλι σε bridge mode.

 

Δε ξέρω, έτσι το φαντάζομαι.  Ίσως να μη γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αμα ειναι στο προβλημα το κανεις ενα ρεσετ και αφηνεις αυτο πανω μεχρι να δεις τι γινεται. Αυτο κανουν ολοι. Μετα το ξαναβαζεις bridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αμα ειναι στο προβλημα το κανεις ενα ρεσετ και αφηνεις αυτο πανω μεχρι να δεις τι γινεται. Αυτο κανουν ολοι. Μετα το ξαναβαζεις bridge.

Ναι το σκέφτηκα κι αυτό.  Ε, είπα αν γίνεται κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...