Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δείτε λίγο τα στατιστικά μου και τις ρυθμίσεις μου.....κάθε βοήθεια για βελτίωση είναι δεκτή .........
έχω δοκιμάσει Με 6 db τα λάθη όμως  ανεβαίνουν πολύ .....

exfvz48bz

tkeklfq8x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, υπάρχει ήδη νήμα για το router εδώ.

Μήπως να συνεχίζατε εκεί;

Οκ, κατανοητό να υπάρχει σε κάθε thread μία δύο σελίδες off topic, αλλά εδώ από τις 42 ζήτημα οι πέντε-έξι να αφορούν παραγγελίες/παραλαβή/αναζήτηση του router.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Θεσσαλονίκη το έχουν κάπου;

Ετοιμοπαράδοτο, δύσκολα.Πας και το παραγγέλνεις και στο φέρνουν σε λίγες μέρες(Κωδικός: 11013934).Η wind δεν το έχει σαν προσφορά λίγων ημερών, αλλά σαν 2η επιλογή modem για τους πελάτες της(άσχετα που 9 στους 10 που το πήραμε δεν είμαστε από αυτούς)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμοπαράδοτο, δύσκολα.Πας και το παραγγέλνεις και στο φέρνουν σε λίγες μέρες(Κωδικός: 11013934).Η wind δεν το έχει σαν προσφορά λίγων ημερών, αλλά σαν 2η επιλογή modem για τους πελάτες της(άσχετα που 9 στους 10 που το πήραμε δεν είμαστε από αυτούς)

Σε ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά, υπάρχει ήδη νήμα για το router εδώ.

Μήπως να συνεχίζατε εκεί;

Οκ, κατανοητό να υπάρχει σε κάθε thread μία δύο σελίδες off topic, αλλά εδώ από τις 42 ζήτημα οι πέντε-έξι να αφορούν παραγγελίες/παραλαβή/αναζήτηση του router.

 

 

Πολυ σωστα!

Οποιο ποστ εγινε μετα την παραπανω παρεμβαση του συμφορουμιτη, εφυγε, οπως θα φευγουν και οσα ασχετα με παραγγελιες-αναζητηση-παραλαβες γινουν απο εδω και στο εξης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε https://www.asus.com/Networking/DSLN14U/HelpDesk_Download/

Διάλεξε OS: Other και κατέβασε την 1.1.1.2. οπωσδήποτε. Άσε τα παιδιά να φωνάζουν. Δεν πρόκειται να ξανασχοληθείς με το ρουτερ.

Εδώ και τρεις ημέρες δοκιμαζω να το κατέβασα και ή σελίδα δεν ανοίγει για κατέβασμα της 1.1.1.2 .Τι ταμπλετ τι κινητό δοκιμασα ,υπολογιστή τίποτα.

Έχουμε καμιά άλλοι σελίδα παιδιά για κατέβασμα?

Ααα το έχω γράψει και στο σχετικό νήμα αλλά δεν βλέπω απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και τρεις ημέρες δοκιμαζω να το κατέβασα και ή σελίδα δεν ανοίγει για κατέβασμα της 1.1.1.2 .Τι ταμπλετ τι κινητό δοκιμασα ,υπολογιστή τίποτα.

Έχουμε καμιά άλλοι σελίδα παιδιά για κατέβασμα?

Ααα το έχω γράψει και στο σχετικό νήμα αλλά δεν βλέπω απάντηση

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/EB88AE5DC3C147AFB8A38E2B5157BA37Y

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και τρεις ημέρες δοκιμαζω να το κατέβασα και ή σελίδα δεν ανοίγει για κατέβασμα της 1.1.1.2 .Τι ταμπλετ τι κινητό δοκιμασα ,υπολογιστή τίποτα.

Έχουμε καμιά άλλοι σελίδα παιδιά για κατέβασμα?

Ααα το έχω γράψει και στο σχετικό νήμα αλλά δεν βλέπω απάντηση

Δοκίμασε εδώ: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-N14U/FW_DSL_N14U_1112.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ ειμαι συνδρομητης wind εδω και αρκετα χρονια και εδω και καιρο ψαχνω για καινουριο μοντεμ..

ειχα καταληξει στο 9980 ή το archer d2 τα οποια ειναι στα 60+ ευρώ το καθένα.. αυτη η προσφορα μου φαινεται ιδιαιτερα δελεαστικη..

δεν εχω καλη ταχυτητα.. πληρωνω 24 και κλειδωνω στα 7-8.. οποτε θα με ενδιεφερε και το feature με το snr. ( δεν ειμαι γνωστης του αντικειμενου ωστοσο, θα διαβασω εδω οδηγιες κλπ )

αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι η ασυρματη χρηση ( να μη γονατιζει με πολλες συσκευες ) και η εμβελεια..

το προτεινετε; να το παρω; τα λεφτα ειναι πολυ καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που με καιει περισσοτερο ειναι η ασυρματη χρηση ( να μη γονατιζει με πολλες συσκευες ) και η εμβελεια..

το προτεινετε; να το παρω; τα λεφτα ειναι πολυ καλα..

Μιας και εχω αρκετες ασυρματες συσκευες αποσυνδεσεις συχνες δεν εχει (δινω σε ολες στατικη ip)

Απο εμβελεια μην περιμενεις και πολλα πραγματα. Εχει πανω κατω ιδια εμβελεια με το Netfaster IAD2 που ειχα (το λεω μηπως και εχει τυχει να το δουλεψεις επειδη κυκλοφορουσε ευρεως) και ισως ειναι και ελαχιστα πιο αδυναμο

Το οτι εχεις 7-8 μηπως εχει να κανει και με την καλωδιωση του σπιτιου; η την αποσταση απο το κεντρο. Εγω αν εχω το ρουτερ στη κεντρικη πριζα πιανω 13-14. Αν το βαλω σε αλλες πριζες δωματιων πιανω 7-8 (ξαδερφος μου τεχνικος που ανοιξε και ειδε τις πριζες μου ειπε οτι η εσωτερικη καλωδιωση ειναι γτπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εχω αρκετες ασυρματες συσκευες αποσυνδεσεις συχνες δεν εχει (δινω σε ολες στατικη ip)

Απο εμβελεια μην περιμενεις και πολλα πραγματα. Εχει πανω κατω ιδια εμβελεια με το Netfaster IAD2 που ειχα (το λεω μηπως και εχει τυχει να το δουλεψεις επειδη κυκλοφορουσε ευρεως) και ισως ειναι και ελαχιστα πιο αδυναμο

Το οτι εχεις 7-8 μηπως εχει να κανει και με την καλωδιωση του σπιτιου; η την αποσταση απο το κεντρο.

 

δεν εχει τυχει να το δουλεψω.. τωρα εχω ενα zte.. οι 2 κεραιουλες δηλαδη δεν θα πιασουν τοπο; δεν θα υπαρξει βελτιωση;

ειχα ρωτησει σε σχετικο νημα για την ταχυτητα μου και μου ειχε πει το ιδιο ο poulinos. δεν ξερω πραγματικα τι παιζει.. και το θεμα ειναι οτι ενω με υπολογιστες κλπ εχω καποιες γνωσεις, απο δικτυα κλπ δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ! οποτε δεν ξερω τι να κανω, που να απευθυνθω κλπ..

πονταρω μηπως δω μια βελτιωση με το μοντεμ.. δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα την καινούργια και κάθε δύο λεπτά κλείνω και ανοίγω το ρουτερ.

Χάνει συνέχεια το ίντερνετ :(

Επάνω δεξιά στην σελίδα 192.168.1.1 εκεί που έχει εικόνες (φωτεινές αυτά που λειτουργούν) αναβοσβηνει ένα κίτρινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...