Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκτύπωσης με epson stylus SX105


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω τον παραπάνω εκτυπωτή (epson stylus SX105) και εχω πρόβλημα με την εκτύπωση. Εχω παρει μονο μαυρο μελανακι καινούργιο και θελω να εκτυπώνω μονο ασπρόμαυρες φωτοτυπίες. Ενω εχω κανει ολες τις ρυθμίσεις για εκτυπωνω μονο με μαυρο μελάνι  μου εμφανίζεται το παρακατω μηνυμα που εχω στην φωτο. Τι να κανω ? :/ Ευχαριστω πολυ

 

 

post-300275-0-21562000-1430697767_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το μοντέλο χρειάζεται όλα τα μελάνια στην θέση τους, για να μπορεί να εκτυπώσει έστω και μονόχρωμα.

Είναι λάθος επιλογή εκτυπωτή πάντως αν σε ενδιαφέρουν μονοχρωμές εκτυπώσεις.Με καθόλου χρήση των υπόλοιπων χρωμάτων θα σου βουλώσει τις κεφαλές των υπόλοιπων χρωμάτων. Γνώμη μου είναι να κάνεις έναν καλό καθαρισμό κεφαλών, και μετά να βγάλεις τα μελάνια του και να τον αποθηκεύσεις σε μια αεροστεγή σακούλα. Μετά πας και αγοράζεις έναν απλό laser εκτυπωτή μονόχρωμο και κάνεις την δουλειά σου φτηνά και αξιόπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι αυτό το μοντέλο χρειάζεται όλα τα μελάνια στην θέση τους, για να μπορεί να εκτυπώσει έστω και μονόχρωμα.

 

Ναι,ισχυει σε πολλα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, απ' ότι βλέπω χρειάζεσαι και τα υπόλοιπα μελάνια!!!

Είμαι και εγώ υπέρ των laser εκτυπωτών, γιατί εκτυπώνουν πιο μεγάλη ποσότητα και το πιο σημαντικό, αγοράζεις εντελώς άφοβα συμβατά toner που είναι συνήθως το ένα τρίτο της τιμής του γνήσιου.

Εάν χρειάζεσαι βοήθεια στείλε μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...