Προς το περιεχόμενο

Duplex εκτύπωση


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή εκτυπώνω συχνά μεγάλα κείμενα, είμαι μεν ικανοποιημένος με τον υπάρχων εκτυπωτή μου, αναφορικά με το κόστος εκτύπωσης αλλά είναι σπαστικό που πρέπει να βάζω χειροκίνητα τις σελίδες όταν έχει εκτυπωθεί η μια μεριά για να εκτυπώσω από πίσω την άλλη, και σκέφτομαι να αγοράσω καινούργιο.

 

Στους duplex εκτυπωτές, αυτό το κάνει αυτόματα, σωστά; Δηλαδή στέλνω για εκτύπωση ένα κείμενο 10 σελίδων και το βγάζει αυτόματα σε 5 φύλλα όπου στο πρώτο είναι οι σελίδες 1-2, στο δεύτερο οι 3-4, κ.ο.κ.; 

Επεξ/σία από yannis27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον HP Laserjet 3050. Από το 2006 μέχρι σήμερα με έχει εξυπηρετήσει απρόσκοπτα αλλά το ότι θέλει χειροκίνητα να βάζω τις σελίδες είναι αρκετά προβληματικό θέμα. Αν προχωρήσει κάτι που έχω στο μυαλό μου θα χρειαστεί να αυξήσω κατά πολύ τις εκτυπωτικές ανάγκες και θα πάω σε duplex εκτυπωτη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον HP Laserjet 3050. Από το 2006 μέχρι σήμερα με έχει εξυπηρετήσει απρόσκοπτα αλλά το ότι θέλει χειροκίνητα να βάζω τις σελίδες είναι αρκετά προβληματικό θέμα. Αν προχωρήσει κάτι που έχω στο μυαλό μου θα χρειαστεί να αυξήσω κατά πολύ τις εκτυπωτικές ανάγκες και θα πάω σε duplex εκτυπωτη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!

 

 

Όταν λες ότι θα αυξήσεις κατά πολύ τις εκτυπωτικές ανάγκες τι εννοείς; Για τι νούμερα μιλάμε; Επίσης τον θέλεις έγχρωμο ή ασπρόμαυρο. Και κάτι ακόμα βασικό: Τι budget σκοπεύεις να διαθέσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτόν http://www.skroutz.gr/s/3135133/HP-Officejet-Pro-X451dw.html

Έχει καλές ταχύτητες εκτύπωσης, καλή ποιότητα και χαμηλό κόστος αναλωσίμων (παρόλο που είναι inkjet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...