Προς το περιεχόμενο

Epson εκτυπωτές με ενσωματωμένα δοχεία


chisao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια στην παρέα! Αυτές τις μέρες ρίχνω μια ματιά για να πάρω κανά πολυμηχάνημα και έπεσα πάνω σε κάτι epson όπου έχουν επαναγεμιζόμενα δοχεία. Μου φάνηκε ενδιαφέρον και είπα να ρωτήσω μήπως έχετε κάποια άποψη για τα συγκεκριμένα. Βλέπω ότι ο epson l355 έχει γύρω στα 200. Αξίζει? Σε βάθος χρόνου βγαίνεις κερδισμένος?

 

Άλλα μοντέλα που σκεφτόμουν είναι τις hp ο 8100 και ο 4645. Η χρήση είναι λίγο περίεργη...Δηλαδή μπορεί να έχει περίοδο που να χρειαστεί να εκτυπώσω 2000 σελίδες μπορεί όμως να μην εκτυπώσω τίποτα για 2-3 μήνες. Σε laser έχω στα χέρια μου έναν hp cp1025 αλλά θέλει τύμπανο και μελάνια, οπότε καλύτερα....να τον πάρω καινούριο! Ξέρω ότι αν πάω σε inkjet θα πρέπει να κάνω καμιά εκτύπωση κάθε βδομάδα για να μην βουλώσει καμιά κεφαλή....

 

Καμιά άποψη?

Επεξ/σία από chisao
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αξίζει εκτυπωτής με σύστημα συνεχούς ροής, και κερδισμένος θα βγεις, αλλά:

1) Για να βγεις κερδισμένος πρέπει να έχεις τεράστιο όγκο

2) Με μια φορά την βδομάδα εκτύπωση δεν τον σώνεις. Το σύστημα συνεχούς ροής θέλει καθημερινή ροή.

3) Υπολόγισε ότι μια φορά κάθε κάποιες χιλιάδες εκτυπώσεις πρέπει να φεύγει στο σέρβις για να μηδενίσει και να καθαρίσουν τα waste σφουγγαράκια του.

 

Οι άλλοι δύο που αναφέρεις. Ο 8100 είναι ένας οικιακός εκτυπωτάκος για λίγο παραπάνω χρήση απο τα βασικά, αλλά χωρίς σκάνερ, και ο 4645 είναι απλά ασύμφορος για εκτυπώσεις 2000 σελίδων. 

 

Αν μπορείς να χρησιμοποιείς καθημερινά το σύστημα συνεχούς ροής, ο epson είναι καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου....Πρέπει να το σκεφτώ αν και έτσι όπως μου τα λες μάλλον θα πάω για τον 8100. Δεν είναι ότι είναι και πρώτη ανάγκη το πολυμηχάνημα τώρα. Απλά θέλω να δω αν τα μελάνια του 8100 συμφέρουν. Αν υπάρχει κάποιο μοντέλο προς πρόταση παρακαλώ πείτε το.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.insomnia.gr/topic/525950-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-laser-color/

 

Φιλε μου, εδω έχουμε κανει συζήτηση για τετοιου τύπου εκτυπωτές, πολυμηχανήματα αλλά και απλούς εκτυπωτές.

 

Προσωπική μου άποψη μετά από χρήση 1,5 χρόνου ενός L210, θα έλεγα ότι αξίζουν τα λεφτά τους.

 

Μη ξεχνάμε ότι απλά πολυμηχανήματα φτάνουν τα 180 με 200 ευρώ διαφημίζοντας οικονομία 500 με 700 σελίδες . . .

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...