Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα Laser Ασπρόμαυρο


tom_zola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...με 2 πολυμηχανήματα Canon off...πάμε για καινούριο...

 

Με κριτήρια...ADF, WI-FI και ταβάνι τα 200 ευρώ είμαι ανάμεσα σε αυτα τα 2..

 

1. http://www.skroutz.gr/s/3882231/Samsung-SL-M2070FW.html

 

2. http://www.skroutz.gr/s/4396779/HP-LaserJet-Pro-MFP-M127fw.html

 

Ποιο προτείνεται..?? Έχουμε καμιά καλύτερη πρόταση../??

 

Όσον αφορά τη χρήση: περίπου 300 - 350 σελίδες το μήνα για κανα εξάμηνο...και περίπου 150 - 200  σελίδες το μήνα το άλλο εξάμηνο. Το 95% ασπρόμαυρο...γι αυτό και πάω για ασπρόμαυρο laser.

 

υγ : ποιο από τα 2 που έβαλα έχει πιο οικονομικά αναλώσιμα..??

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο HP έχει πιο φθηνά συμβατά toners. Πάντως αν όντως ισχυει η τιμή που δίνει τον Samsung ο κωτσος τοτε χτυπά το. Αλλιως πάρε το μοντελο χωρίς φαξ(sl-m2070w), καθώς γλυτωνεις 40 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το SAMSUNG και σίγουρα είναι καλύτερο από ότι το HP στα 170,00 !!δεν θα το σκεφτόμουν κάν είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω ότι τώρα έχει μόνο 144,00 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα μικρότερο κόστος ανά σελίδα έχει το toner του Samsung (0.025 έναντι 0.039)  αν και νομίζω πως ο HP είναι καλή περίπτωση. Τώρα αν σε ενδιαφέρει πολύ το κόστος των αναλώσιμων υπάρχει κι ένας άλλος εκτυπωτής Link.png Site: HP ο οποίος αν και είναι inkjet έχει χαμηλότερο κόστος αναλωσίμων σε σχέση με τους άλλους δύο (0.019 ανά σελίδα) plus του ότι είναι έγχρωμος. (Για τις τιμές των μελανιών δες και στο skroutz, είναι πιο οικονομικά) Αν θες ρίξε μια ματιά. Εγώ γενικά είμαι υπέρ της άποψης ότι αφού παίρνεις καινούριο εκτυπωτή καλύτερα να μην είναι ασπρόμαυρος –ειδικά με βάση τα χρήματα που είσαι διατεθειμένος να δώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, με τόσα χρήματα νομίζω πως άνετα μπορείς να πάρεις κάποιον έγχρωμο. Κι εφόσον υπάρχουν έγχρωμοι τόσο οικονομικοί σαν αυτόν που αναφέρει ο Andrew, γιατί να μείνεις σε ασπρόμαυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...