Προς το περιεχόμενο

Συνδεση εκτυπωτη με παραλληλο καλωδιο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω στη δουλεια ενα υπολογιστη laser νομιζω ειναι ο Lexmark Ε260d  και ειναι συνδεδεμενος και με pc intranet και με ελευθερο pc .

Ηταν συνδεδεμενος με παραλληλο καλωδιο με το internet pc και με usb με το παραλληλο καλωδιο αλλα ξαφνικα σταματησε να δουλευει με το pc με το παραλληλο καλωδιο ενω τον εβλεπα στον πινακα ελεγχου. Με usb δουλευει κανονικα .

 

Δοκιμασα και τον συνδεσα με παραλληλο καλωδιο με το ελευθερο pc και τον εκανα εγκατασταση απο την λιστα με τους διαθεσιμους εκτυπωτες (υπαρχει στην λιστα). Τον βλεπει αλλα τον δειχνει εκτος συνδεσης με αποτελεσμα να μην εκτυπωνει .

 

Το intranet pc εχει windows xp και το ελευθερο 7αρια .

 

Καποια ιδεα ??? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να τον θέσεις και καλά σε εξενασμό αν γίνει Online αλλιώς μετά μπορεί να τα έφτυσε το καλώδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στις ρυθμίσεις έχει επιλογή να τον θέσεις και καλά σε εξενασμό αν γίνει Online αλλιώς μετά μπορεί να τα έφτυσε το καλώδιο

 

 

Τι εννοεις σε εξενασμο ?? Εχει σημασια αν τον βαλω σε LPT1 ή 2 ?

 

Δοκιμασα και αλλο καλωδιο αλλα τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξεναγκασμο σορρυ το εγραψα λαθος πριν.Καπως το ελεγε χρηση του εκτυπωτη ονλινε η κατι τετοιο τωρα δεν θυμαμαι ακριβως γτ εχω καιρο να δουλεψω xp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξεναγκασμο σορρυ το εγραψα λαθος πριν.Καπως το ελεγε χρηση του εκτυπωτη ονλινε η κατι τετοιο τωρα δεν θυμαμαι ακριβως γτ εχω καιρο να δουλεψω xp

 

 

Ευχαριστω αλλα εχει 7αρια αυτος ο υπολογιστης που δεν δουλευει με το παραλληλο καλωδιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεβ βγάλεις άκρη υπάρχουν κάτι χαμπάκι που συνδέεις έναν εκπτυπωτή με 2 υπολογιστές και πάνω

 

 

Ναι το ξερω αυτο .Ευχαριστω.

 

το print spooler το δοκιμασες;

 Τι ειναι αυτο ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα service των win, που ενα restart του μπορει να λυσει τετοια προβληματακια

 

 

Ευχαριστω.Θα το δοκιμασω αυριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεβ βγάλεις άκρη υπάρχουν κάτι χαμπάκι που συνδέεις έναν εκπτυπωτή με 2 υπολογιστές και πάνω

 

 

Πηγα χθες στο Πλαισιο να παρω γιατι ψωνιζουμε  με πιστωση αλλα προς εκπλιξη μου δεν εχει .Τα εχει σταματησει και δεν καταλαβαινω τον λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...