Προς το περιεχόμενο

Με οθόνη Quantum Quad HD το νέο LG G4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπωθηκε: για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους...

Παμε αλλη μια:

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι;

 

Ποσες φορες ακομα θα υπεκφυγεις να απαντησεις για προφανεις λογους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπωθηκε:ι για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους...

Παμε αλλη μια:

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι; Μια λεξη αρκει

Εσενα δεν βολεύει. Σκαρφιστηκες οτι ηταν "τυπογραφικο".

 

Βεβαια κανεις μια φορα το "τυπογραφικο" κ γραφεις για lcd ενω απαντουσες για amoled.

Δευτερο "τυπογραφικο", ποσταρεις λινκ για lcd. Τρίτο τυπογραφικο: λες ότι οι amoled ειναι lcd.

Ξαναγράφω λοιπόν: αυτό που ισχυρίζεσαι σε τί στηρίζει τα λάθη που έκανες στη συνέχεια; Δηλαδή αν ήμουν ένας ασχετος με την τεχνολογία αυτό θα έκανε τα δικά σου (λάθος) λόγια πιο αληθή; Όχι, απλά θα "κέρδιζες" ένα διάλογο χωρίς να έχεις επιχειρήματα, απαξιώνοντας το συνομιλιτή σου (ποταπή τακτική κυρίως των δικηγόρων που θέλουν να αθωώσουν εγκληματίες ή των πολιτικών)... Ακριβώς αυτό επιδιώκεις... Το forum είναι απρόσωπο και ο καθένας λέει τη άποψή του και η κάθε άποψη κρίνεται χωριστά. Το ότι εγώ έκανα ένα λάθος (τυπογραφικό στη συγκεκριμένη περίπτωση) δε σημαίνει ταυτόχρονα ότι εσύ είσαι σωστός. Για να γίνει κατι τέτοιο πρέπει να στηρίξεις τα επιχειρήματά σου. Στήριξε, λοιπόν, τα επιχειρήματά σου και σταμάτα να παιδιαρίζεις, όπως κάνεις εδώ και πολλά post.

Οπως ειπωθηκε: για πολλοστη φορα δεν θα απαντησεις ή θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους...

Παμε αλλη μια:

Ξαναρωταω, συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι;

 

Ποσες φορες ακομα θα υπεκφυγεις να απαντησεις για προφανεις λογους;

Θα σου απαντήσω, αφού πρώτα μου γράψεις την δική σου άποψη πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και την στοιχειοθετήσεις ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, πηγές κτλ.

Μετά από αυτό δεσμεύομαι δημόσια ότι θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω, αφού πρώτα μου γράψεις την δική σου άποψη και την στοιχειοθετήσεις ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ, πηγές κτλ.

Μετά από αυτό δεσμεύομαι δημόσια ότι θα το κάνω.

Την εχω στοιχειοθετησει. Παμε ξανα:

στις  LCD, οταν μικραινουν τα πιξελ (δηλαδη μεγαλωνει η αναλυση) το backlight με τα LED πρεπει να δυναμωσει αισθητα για να καταφερει να περασει μεσα απο τους ολο και μικροτερους κρυσταλλους.

 

Κατι τετοιο δεν ισχυει στις AMOLED. Δεν εχουν backlight το οποιο να πρεπει να δυναμωνει γιατι πρεπει να περναει απο ολο και μικροτερα πιξελ για να τα φωτισει .(λογω υψηλοτερης αναλυσης)

 

Ειναι διαφορετικες οι τεχνολογιες και για αυτο υπαρχει διαφορα στην μεταβολη της καταναλωσεης αναλογα με την αναλυση:

η ολη τεχνολογια των lcd στηριζεται στο να μπλοκαρει ή οχι φως που ερχεται απο το LED backlight και αυτο οσο μικραινουν τα πιξελ γινεται πιο δυσκολο και θελει πιο δυνατο LED backlight.

Η τεχνολογια των AMOLED δεν στηριζεται στο να μπλοκαρει/αφηνει φως ωστε να επηρεαζεται απο το ποσο μικρο(αρα και δυσκολο) ειναι ενα πιξελ.

 

Καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσουν αυτα τα επιχειρηματα. Πες οτι ειναι ακυρα κλπ.

 

Αφοτου εγραψα την δικια μου αποψη με επιχειρηματα(εστω και ακυρα συμφωνα με εσενα), περιμενω να απαντησεις:

συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι;

Μια λεξη αρκει.

 

Κατι μου λεει ομως οτι για πολλοστη φορα θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους, παρολο που δεσμευτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την εχω στοιχειοθετησει. Παμε ξανα:

 

Καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσουν αυτα τα επιχειρηματα. Πες οτι ειναι ακυρα κλπ.

 

Αφοτου εγραψα την δικια μου αποψη με επιχειρηματα(εστω και ακυρα συμφωνα με εσενα), περιμενω να απαντησεις:

συμφωνεις λοιπον οτι στις amoled θα δουμε μικροτερη διαφορα οταν αυξηθει η αναλυση απο οτι με τις lcd? Ναι ή οχι;

Μια λεξη αρκει.

 

Κατι μου λεει ομως οτι για πολλοστη φορα θα υπεκφυγεις για προφανεις λογους, παρολο που δεσμευτηκες.

...Τότε δεν έχεις τελειώσει λύκειο ή ήσουν κακός μαθητής, γιατί η επιχειρηματολογία σου είναι του τύπου: "ο ήλιος είναι καυτός, το φαγητό έχει κρυώσει, άρα ο ήλιος δεν είναι φαγητό" και ανήκει στην κατηγορία των συχνών λαθών λογικής, βιβλίο έκθεσης Γ Λυκείου... :blink:

Παρόλο που δεν τήρησες αυτά που είπαμε (ΛΟΓΙΚΑ επιχειρήματα, με πηγές) θα σου πω ότι με τον τρόπο, που θέτεις την ερώτηση, η απάντηση είναι: "απροσδιόριστο, ελλείψει δεδομένων". Οι amoled δεν έχουν σταθερή κατανάλωση, αλλά αυτή διαφέρει ανάλογα με τα χρώματα, που καλούνται να απεικονίσουν. Σταθερή κατανάλωση έχουν μόνο όταν αναπαριστούν εικόνα που έχει μόνο ένα χρώμα, οι LCD έχουν την ίδια κατανάλωση (με μικρές διακυμάνσεις) ανάξάρτητα με την εικόνα που αναπαριστουν. Τεχνικά, αν πούμε ότι οι LCD είναι υγροί κρύσταλλοι με μερικές εκατοντάδες LEDs, τότε οι amoled είναι, απλά, μερικά εκατομμύρια, μικρότερα των LCD, "οργανικά LEDs" (τα οποία αποτελούνται από κόκκινο, μπλε και πράσινο sub-pixel). Τόσο οι amoled, όσο και οι LCD έχουν αρκετές διαφορετικές εκδόσεις (πχ Super amoled, S-LCD) με πολύ διαφορετική ενεργειακή συμπεριφορά. Πώς μπορεί κάποιος να ξέρει 100% ποια από τις 2 τεχνολογίες έχει μικρότερη διαφορά κατανάλωσης όταν υπάρχουν τόσες διαφορετικές παραμετροι και ο ένας μάλιστα (κατανάλωση amoled) δεν είναι και σταθερός, αλλά αλλάζει πολύ ανάλογα με το τί απεικονίζει; Γι αυτό σου έγραψα ότι δεν έχεις ιδέα από amoled... Αν στη μια τεχνολογία χρειάζεσαι περισσότερα Leds (ή πιο δυνατά) προκειμένου να περάσει το φώς από ττους υγρούς κρυστάλλους, στην άλλη πολλαπλασιάζονται τα "οργανικά LEDs" (δεν υπαρχει αυτός ο όρος, τον χρησιμοποιώ, γιατί με διευκολύνει στην περιγραφή), μιλάμε για εκατομμύρια παραπάνω. Άρα ο μόνος τρόπος να ξέρεις ποια καταναλώνει ποσοστιαία περισσότερο με την αλλαγή ανάλυσης, είναι να τις μετρήσεις στην πράξη και πάλι τα αποτελέσματά σου αφορούν μόνο εκείνη την περίπτωση και δεν γενικεύονται. Γι αυτό και η πηγή που έχεις παραθέσει γράφει:

 

Τhe stupendously high pixel density means brighter LEDs are needed to shine light through the increasingly tiny pixels of an LCD. The power burden from jumping from 1080p to 1440p should be lower on an AMOLED, but this will depend on a number of engineering factors.

μετάφραση: "Το φορτίο ισχύος, μεταπηδόντας από 1080p στα 1440p, θα πρέπει (ή θα έπρεπε) να είναι μικρότερο σε μια AMOLED, αλλά αυτό εξαρτάται από έναν αριθμό κατασκευαστικών παραγόντων". Γι αυτό και ο αρθρογράφος χρησιμοποιεί το "θα πρέπει" και όχι το "θα είναι", δηλαδή δεν είναι σίγουρη η δήλωσή του, αλλά εξαρτάται.

Αυτό θα ήθελα να είναι και το τελευταίο μου post γιατί το θέμα έχει φύγει πολύ offtopic. Αν θέλεις, μπορουμε να συνεχίσουμε με pm, αλλιώς να το τελειώσουμε εδώ.

Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να βρεθειτε να παιξετε μαπες :D

:-D :-D :-D

"Aggressive negotiations" το λένε. :-D

 

 

Θα ηθελα παντως να συνεχiσουμε την συζητηση για τις διαφορες fhd και qhd οσο αναφορα την βελτιωση εικονας

Αυτό θα ήταν και το σωστότερο, αλλά με κούρασε πολύ το offtopic. Μάλλον θα αποχωρήσω, δε θα σταματήσω να παρακολουθώ το θέμα, βέβαια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε Jophiel, παλι υπεκφυγεις να απαντησεις για προφανεις λογους.

Λες οτι δεν βγαινει συμπερασμα, αλλα ταυτοχρονα τοσο καιρο  λες οτι η αυξημενη αναλυση οδηγει σε πολυ αυξημενη καταναλωση στις amoled(που στην αρχη νομιζες οτι ηταν lcd). 

Καταλαβαίνω οτι εχεις αδικο κ οτι ειναι μια προσπάθεια να τα μαζεψεις και αποφευγεις να απαντησεις ευθεως.

Κουρασαμε ομως τους υπόλοιπους, οποτε δεν θα συνεχισω.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα ρε τυπε νταξ εγραψε μια μακακια τι θες να κανει να πεσει στα γονατα? :D

Την εγραψε 3-4 φορες και ισχυριζεται οτι ηταν "τυπογραφικο". Ενταξει, δεν ηξερε οτι οι amoled δεν ειναι lcd, δεν εγινε και τιποτα.

Το θεμα ειναι δεν το παραδεχεται, λες δικαιολογιες 5χρονου τυπου "τυπογραφικο" και το παιζει οτι ξερει και δεν μπορει ακομα να καταλαβει γιατι οι amoled δεν αυξανουν τοσο την καταναλωση τους οπως οι lcd οταν ανεβαινει η αναλυση.

 

Εδω φθανουν στο σημειο να βγαλουν ψευτες το displaymate, επειδη λεει εχει κερδος το displaymate για να τα γραψει αυτα.

 

Κάποιο άλλο site που να έχει σχέση με κινητά δε διαβάζεις;

Αυτό έγινε από ανθρώπους που ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΟΘΟΝΗ. Τί δεν καταλαβαίνεις; Είναι τυχαίο που κανένα άλλο (σχετικό) site δεν έχει βγάλει τέτοια συμπεράσματα;

Φυσικα, οτι ειναι ψευτες το displaymate το ειπε πολλες φορες, αφου δεν τον βολευε το συμπερασμα τους:

 

... λέει η εταιρεία που έχει συμφέροντα από τις μεγάλες οθόνες... Προσπαθεί να σε πείσει ότι το software, που πουλάει, μπορεί να δουλευτεί άνετα στις υψηλής ανάλυσης, οθόνες κινητών... Όχι, δε έχει κανένα συμφέρον να παραποιήσει την αλήθεια.... Τα θέλεις και τα γράφεις ή απλά πιστεύεις ότι διαβάζεις στο internet;

Καλό είνα να ελέγχουμε και τις πηγές που και που...

 

 

Σου έγραψα και το ότι η εταιρεία έχει συμφέροντα να σου πουλήσει τα προϊόντα της. ... Από μια εταιρεία που έχει οικονομικά συμφέροντα στο να μου προβάλει μια θέση τί να πιστέψω; Αυτό το λένε "διαφήμιση" και όχι επιστημονική θέση. ..

 

 

Μου ζητάς να πιστέψω ένα site που έχει οικονομικά συμφέροντα πάνω στις οθόνες (και όχι μόνο), αλλά δε μπορείς να καταλάβεις απλή λογική και γνώσεις δημοτικού-γυμνασίου..

Οτι δεν μας βολευει, ειναι ψεμμα!

 

 

Ποσο πιο χαμηλα να πεσουν για να υποστηριξουν κατι που δεν ισχυει...

 

Ειναι τραγικο που χρησιμοποιουν δικαιολογιες 5χρονου ή προχωρουν σε προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους, αλλα τοσο μπορουν λογω ελλειψης επιχειρηματων.

Αστους να γελοιοποιουνται μονοι τους.

Εγω δεν θα συνεχισω  να συνδιαλεγομαι με καποιον που λεει τοσες ανακριβειες και οποια πηγη δεν τον βολευει την βγαζει ψευτικη.

Ειμαι σιγουρος ομως οτι λογω εγωισμου , κολληματος και προσπαθειας να καλυφθουν οι τοσες ανακριβειες, θα συνεχισει να ποσταρει και να κανει προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους λογω ελλειψης επιχειρηματων.

Οπως ειχε πει: 

 

Πες όσες δικαιολογίες θέλεις, εδώ είναι γραπτός λόγος όχι προφορικός για να λες "δεν ξέρω, δεν είδα, δεν ακουσα τίποτα"...

 

Εδω ο γραπτος λογος:

 

θέλεις να σου εξηγήσω την λογική λειτουργίας των οθονών υγρών κρυστάλλων; Αποκλείεται. Πάρε παραπομπή και διάβασε:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liquid-crystal_display

 

Περιλαμβάνει και τις amoled (Samsung) και τις IPS (LG), γιατί είναι τεχνολογίας υγρών κρυστάλλων κατά βάση. Διάβασε, μάθε και μετά έλα να στηρίξεις ότι σε ίδιας τεχνολογίας οθόνες, έχουμε ίδια κατανάλωση με διαφορετικό αριθμό pixels. 

 

Κάποιο άλλο site που να έχει σχέση με κινητά δε διαβάζεις;

Αυτό έγινε από ανθρώπους που ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΟΘΟΝΗ. Τί δεν καταλαβαίνεις; Είναι τυχαίο που κανένα άλλο (σχετικό) site δεν έχει βγάλει τέτοια συμπεράσματα;

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα ρε τυπε νταξ εγραψε μια μακακια τι θες να κανει να πεσει στα γονατα? :D

...Ξέρει αυτός γιατί το κάνει... ;) <_<

Προσπαθεί να καλύψει την ασχετοσύνη του κατηγορώντας τον συνομιλητή του και χρησιμοποιώντας εξυπνάδες και τεχνάσματα. Παρατήρησε ότι "θυμάται" το τυπογραφικό μου λάθος μετά από κάθε λάθος δήλωσή του ή από κάθε επιχείρημά μου που δε μπορεί να απαντήσει. Ήρθε και έγραψε σε αυτό το θέμα μετατρέποντάς το από συζήτηση για αναλύσεις οθονών σε συζήτηση για amoled και κατόπιν σε συζήτηση με τίτλο "παραδέξου ότι έκανες ένα (τυπογραφικό) λάθος, γιατί έχω άδικο και πρέπει να κερδίσω τις εντυπώσεις".

 

Φιλε Jophiel, παλι υπεκφυγεις να απαντησεις για προφανεις λογους.

Ειλικρινά, αρχίζω να πιστεύω ότι μας κοροϊδεύεις.

Σου έγραψα το λόγο που δεν μπορείς να απαντήσεις με ένα "ναι" ή 'ενα "όχι" στην ερώτηση που έκανες, αλλά δεν το κατάλαβες... Το ότι στο internet δε θα βρίσκεις κανένα άρθρο από σοβαρό site που να απαντάει με ένα "ναι" ή ένα "όχι" δε σε προβλημάτισε... Το ότι η πηγή που είχες για "σημαία" (στα αγγλικά) έλεγε τα ίδια με αυτά που γράφω δε σε προβλημάτισε... Η ΜΟΝΗ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ POST ΣΟΥ και λέει το ακριβώς ανάποδο από αυτό που έγραψες. :blink: :-(

Τό τι ακόμα κι αν παραδεχτώ (πράγμα που δεν θα γίνει, εκτός κι αν το κάνω για να χαρείς λίγο...) ότι δε γνωρίζω από οθόνες, ακόμα εσύ παραμένεις άσχετος. Τόσο άσχετος που δε μπορείς να απαντήσεις πάνω σε ένα κανονικό επιχείρημα, όπως αυτο που έγραψα στο προηγούμενο post μου ("γαργάρα" το έκανες κι αυτό)

 

 

 

Φιλε Jophiel, παλι υπεκφυγεις να απαντησεις για προφανεις λογους.

Λες οτι δεν βγαινει συμπερασμα, αλλα ταυτοχρονα τοσο καιρο , λες οτι η αυξημενη αναλυση οδηγει σε πολυ αυξημενη καταναλωση στις amoled. 

 

Καταλαβαίνω οτι εχεις αδικο κ οτι ειναι μια προσπάθεια να τα μαζεψεις και αποφευγεις να απαντησεις ευθεως.

 

Κουρασαμε ομως τους υπόλοιπους, οποτε δεν θα συνεχισω.

 

 

 

Όταν συγκρίνεις amoled με amoled ίδιας τεχνολογίας ή LCD με LCD, τότε αυξάνεται η κατανάλωση και όχι όταν συγκρίνεις amoled με LCD... keep trolling... Αν έγραψα κάτι άλλο κάνε παράθεση που να αποδεικνύει τη θέση σου... (πάω στοιχημα θα το κάνεις κι αυτό "γαργάρα" και θα μου ξααγράψεις για το τυπογραφικό μου λάθος, σειρά του είναι...) ;) Όλοι όσοι διάβασαν τα post μου το κατάλαβαν αυτό, εκτός από σένα...

Εδω φθανουν στο σημειο να βγαλουν ψευτες το displaymate, επειδη λεει εχει κερδος το displaymate για να τα γραψει αυτα.

Aν καποιος αναφερει σαν πηγη το displaymate για την καταναλωση, τοτε τους βγαζει ψευτες. 

Οτι δεν μας βολευει, ειναι ψεμμα!

Ο @oldnew έκανε τη μετάφραση και δεν ήταν έτσι κι αλλιώς τα πράγματα όπως τα έγραφε ο atali...

Καλύτερα να μιλάς για τον εαυτό σου: ποια πηγή μου παρέθεσες και την έβγαλα ψεύτικη;

Από περιέργεια : μηπώς είσαι ανήλικος; Αν ναι, σβήσε το λογαριασμό σου σε παρακαλώ και σταμάτα να σπαταλάς το χρόνο μου.

H πορεία συζήτησης είναι : επιχείρημα jophiel -> δήλωση Haha (χωρίς λογική, πηγές κτλ) -> απάντηση jophiel στη δήλωση Haha (με λογικά επιχειρήματα, πηγές κτλ) -> trolling Haha και όλο αυτό επαναλαμβάνεται στις τελευταίες σελίδες και έχεις το θράσος να με αποκαλέις ψεύτη... :blink:

 

@hAha troll mode on

 

 

 

Την εγραψε 3-4 φορες και ισχυριζεται οτι ηταν "τυπογραφικο". Ενταξει, δεν ηξερε οτι οι amoled δεν ειναι lcd, δεν εγινε και τιποτα.

Το θεμα ειναι δεν το παραδεχεται, λες δικαιολογιες 5χρονου τυπου "τυπογραφικο" και το παιζει οτι ξερει και δεν μπορει ακομα να καταλαβει γιατι οι amoled δεν αυξανουν τοσο την καταναλωση τους οπως οι lcd οταν ανεβαινει η αναλυση.

 

Εδω φθανουν στο σημειο να βγαλουν ψευτες το displaymate, επειδη λεει εχει κερδος το displaymate για να τα γραψει αυτα.

 

Φυσικα, οτι ειναι ψευτες το displaymate το ειπε πολλες φορες, αφου δεν τον βολευε το συμπερασμα τους:

 

Οτι δεν μας βολευει, ειναι ψεμμα!

 

Ποσο πιο χαμηλα να πεσουν για να υποστηριξουν κατι που δεν ισχυει...

 

Ειναι τραγικο που χρησιμοποιουν δικαιολογιες 5χρονου ή προχωρουν σε προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους, αλλα τοσο μπορουν λογω ελλειψης επιχειρηματων.

Αστους να γελοιοποιουνται μονοι τους.

Εγω δεν θα συνεχισω  να συνδιαλεγομαι με καποιον που λεει τοσες ανακριβειες και οποια πηγη δεν τον βολευει την βγαζει ψευτικη.

Ειμαι σιγουρος ομως οτι λογω εγωισμου , κολληματος και προσπαθειας να καλυφθουν οι τοσες ανακριβειες, θα συνεχισει να ποσταρει και να κανει προσωπικες επιθεσεις και χαρακτηρισμους λογω ελλειψης επιχειρηματων.

Οπως ειχε πει: 

 

 

Εδω ο γραπτος λογος:

 

 

 

Αυτό και πολλά άλλα τα έκανες edit αφού είχα ήδη ποστάρει... Επιπλέον έγραψες τόσο μεγάλο κείμενο, αλλά ούτε ένα επιχείρημα που να δείχνει ότι έχεις εσύ δίκιο κι αυτό όλο για να δείξεις ότι εγώ δεν είμαι αξιόπιστος, όχι για το το αν εσύ είσαι σωστός. Καλά το πας, γιατί είναι το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα που θα μπορούσες να πετύχεις (δεδομένης της ασχετοσύνης σου) πάνω στο θέμα. Καλή τακτική για καφενείο, προεκλογική εκστρατεία ή για σύλλογο φανατικών ομάδας ποδοσφαίρου. Μολις "στριμώχτηκες" έβαλες και μια δόση "ανωτερότητας" και αποχώρησες, δήθεν. Είσαι μεγάλος "απατεώνας" τελικά ... ;)

Να 'σαι καλά, πάντως, γιατί πραγματικά με έκανες να κλάψω από τα γέλια όταν ξαναδίαβαζα τα σχόλια που ανταλλάξαμε, όπου φαίνεται καθαρά η έλλειψη γνώσης σου και η προσπάθεια απαξίωσης του συνομιλιτή σου ως τη μόνη λύση που σου έμεινε, (btw και πάλι πολύ πετυχημένο ψευδώνυμο ;) :D ).

@Haha troll mode off

Καλό μας βράδυ...

Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ τωρα για το display mate δεν θα το συνεχισω γιατι το καναμε αρκετες σελιδες πριν απλα εχε υποψην σου οτι οπως σου ξαναειπα ολα τα μεγαλα σιτε κανουν αναφορες στο displaymate οταν κανουν reviews.ΤΩρα εσυ πως το βγαζεις ακυρο επειδι ταχα μου εχουν καποια συμφεροντα δεν μπορω να το καταλαβω ουτε αυτο που ειπε ο oldnew ισχυει φυσικα.Εκτος αν εχεις κατι χειροπιαστο η ξερεις κατι για το σιτε...Εκτος αυτου θα δεις για τα περισσοτερα κινητα εκει reviews οπως και αππλε κτλ κτλ αρα μην μπουμε τωρα στο τριπακι οτι ευνοει σαμμυ η ξερω γω τι.Προφανως λοιπον ολη αυτη η τεραστια συζητηση μπορουσε να αποφευχθει αν δεχομασταν κατι που λεει ενα αξιοπρεπεστατο σιτε που κανει ειδικα αναλυσεις σε οθονες.Ναι παρολο την μεγαλυτερη αναλυση εχει λιγοτερη καταναλωση.Geezus funking kraist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξ τωρα για το display mate δεν θα το συνεχισω γιατι το καναμε αρκετες σελιδες πριν απλα εχε υποψην σου οτι οπως σου ξαναειπα ολα τα μεγαλα σιτε κανουν αναφορες στο displaymate οταν κανουν reviews.ΤΩρα εσυ πως το βγαζεις ακυρο επειδι ταχα μου εχουν καποια συμφεροντα δεν μπορω να το καταλαβω ουτε αυτο που ειπε ο oldnew ισχυει φυσικα.Εκτος αν εχεις κατι χειροπιαστο η ξερεις κατι για το σιτε...Εκτος αυτου θα δεις για τα περισσοτερα κινητα εκει reviews οπως και αππλε κτλ κτλ αρα μην μπουμε τωρα στο τριπακι οτι ευνοει σαμμυ η ξερω γω τι.Προφανως λοιπον ολη αυτη η τεραστια συζητηση μπορουσε να αποφευχθει αν δεχομασταν κατι που λεει ενα αξιοπρεπεστατο σιτε που κανει ειδικα αναλυσεις σε οθονες.Ναι παρολο την μεγαλυτερη αναλυση εχει λιγοτερη καταναλωση.Geezus funking kraist

 

Θέλω να σου θυμίσω ότι η τεχνολογία κατασκευής της amoled επηρρεάζει πολύ την κατανάλωση. Αυτό που γράφεις θα ήταν σωστό αν πχ ίσχυε για δύο διαφορετικές εκδόσεις της οθόνης του Note 3 (ή Note 4), που μόνη τους διαφορά θα ήταν η ανάλυση και όχι για δύο διαφορετικές εκδόσεις amoled, με άλλη κατασκευαστική μέθοδο η καθεμία.

Επεξ/σία από Jophiel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...