Προς το περιεχόμενο

Nikon D3300 Vs D5300 vS 5500


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα !
Εχω μια D3100 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος  αλλα θελω να αναβαθμιστω γιατι δεν με καλυπτει πλεον η 3100!

βασικο μου ειναι να βγαζω φωτογραφιες πιατα φαγητου , εμενα  και φιλους ! το βασικο ειναι η δουλεια μου ειμαι μαγειρας οποτε θελω να βγαζω τα πιατα μου κλπ φωτο !

Στην D3100 ειχα τον 35mm 1.8G  και αυτον θα κρατησω μαλλον εκτος αν παρω το κιτ μαζι που δινει τον 18-22 η 18-105 135

τι μου προτείνετε  επιδει στης 3 παραπανω θελω κατι Value for money !

Δλδ αν αξιζει να τα δωσω 100 παραπανω και ας παρω μονο το BODY

Υ.σ
Στην 3300 το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχει 11 σημεια εστίασης μονο ενω στην 5300 και 5500 39 σημεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λογος ειναι οτι δεν με καλυπτε η 3100 οσο ειχε να κανει με την εστίαση και σαν φωτογραφια

θελω κατι παραπανω.... ειχα πιασει μια 5200 στα χερια μου με 18-55 την δουλεψα στο μανουαλ και εβγαζα καλυτερα αποτελεσματα απο την 3100 μου με τον 35mm 1.8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikon D3200 για 3 κατοσταρικα το σωμα η καλυτερη λυση. Την εχω χρησιμοποιησει για την δουλεια που θες και χωρις καν φωτεινο φακο. Τα 24 mp του εξαιρετικου αισθητηρα ειναι οτι πρεπει και δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες στην πραξη καθως θες πολυ ακριβους φακους για να δεις την οποια μικρη διαφορα. Επισης σκεψου αν σου χρειαζεται σπαστη οθονη για να παρεις 5200, 5300 η 5500. Καλες ληψεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχω την 3300,πολυ καλη η καμερα, οτι θες ρωτα

 

οσο για την αναβαθμιση, δεν ξερω αν αξιζει. θα προτεινα παρε αλλο φακο παρα μηχανη, ακομη βγαζει τα ψωμια της νομιζω η 3100, πολυ εντρυ αλλα αν εισαι σε ενα σπιτι και βγαζεις φαγητο που εχεις καποιο μεγαλο περιθωριο για να το τραβηξεις τοτε μην αγχωνεσαι, εξασκηση θελει

 

φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...