Προς το περιεχόμενο

OKI C321DN ή κάποιον άλλο ?


adtakhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το αντίστοιχο σε πολυμηχάνημα που φοράει την ίδια μηχανή. Το έχω λιώσει στις εκτυπώσεις. Για εμένα είναι καλή επιλογή, επειδή αν βρεις σωστά συμβατά αναλώσιμα βγάζει και ποιοτικές εκτυπώσεις και φθηνές. Το προτείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρήστο είναι σε διπλάσια τιμή ο c511 από τον c321. Η τιμή που βλέπεις σαν φθηνότερη στο ίντερνετ είναι κατόπιν παραγγελίας με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει για διαθεσιμότητα σε αυτή την τιμή. Με ένα τηλέφωνο είναι εύκολο να διαπιστωθεί πάντως αν η τιμή ισχύει. Αν ισχύει ας τον πάρει χθες κιόλας.

Η τιμή του c511 παίζει απο 320 ευρώ και πάνω σε ιντερνετικές τιμές με πραγματική διαθεσιμότητα. 

 

Επίσης στους καταλόγους της Ελληνικής αντιπροσωπείας της ΟΚΙ σαν μικρό μοντέλο δίνει τον 301, χωρίς να  βλέπω τον 321 καθόλου μέσα (αν και είναι παρόμοιο μοντέλο). Με ότι και αν σημαίνει αυτό.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε highpriest,εχωντας  αγορασει άλλα προΐοντα απο το εν λογω μαγαζί,μπορω να πω οτι τις τιμές που βγάζει, τις τιμά και τα δινει με μια καθυστερηση ομως.Λογικα θα πρεπει να κανει δικια του εισαγωγη απο γερμανια.Εχεις δικιο για την τηλεφωνικη επικοινωνια,αν και δεν μου χρειαστηκε προσωπικα.Στανταρ ομως θα πρεπει να ρωτηθει αν υποστηριζεται απο την Ελληνικη αντιπροσωπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, αν κάνει ο ίδιος εισαγωγή, πρόκειται για μοντέλα παράλληλης εισαγωγής και όχι Ελληνικής αντιπροσωπείας. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό φυσικά, μιας και η εγγύηση καλύπτει το προϊόν Πανευρωπαικά, αλλά έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μια μικρή επιπλοκή σε θέμα βλάβης από άποψη χρόνου που θα χαθεί μέχρι να φτιαχτεί. Αυτό επειδή ναι μεν ισχύει η εγγύηση κανονικά, αλλά η ΟΚΙ αν θυμάμαι έχει το σύστημα return to base σύμφωνα με τον σειριακό αριθμό πώλησης, όπου base σημαίνει Γερμανία, αν είναι παράλληλη εισαγωγή. 

 

Το γράφω αυτό με κάθε επιφύλαξη για το αν ισχύει για το συγκεκριμένο, αλλά σε ότι αφορά μηχανήματα παράλληλης εισαγωγής πρέπει να διαβάζουμε και τα ψιλά γράμματα των εγγυήσεων ακόμη και αν πρόκειται για χώρες της Ε.Ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αναλώσιμα πως τα πηγαίνει βρε παιδιά ?

 

Ειδικά σε μη γνησια ?


Έχω το αντίστοιχο σε πολυμηχάνημα που φοράει την ίδια μηχανή. Το έχω λιώσει στις εκτυπώσεις. Για εμένα είναι καλή επιλογή, επειδή αν βρεις σωστά συμβατά αναλώσιμα βγάζει και ποιοτικές εκτυπώσεις και φθηνές. Το προτείνω.

 

 

Το ασπρόμαυρο ή το έγχρωμο ?

 

Λες να αξίζει να πάω σε πολυμηχάνημα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αναλώσιμα πως τα πηγαίνει βρε παιδιά ?

 

Ειδικά σε μη γνησια ?

 

 

Το ασπρόμαυρο ή το έγχρωμο ?

 

Λες να αξίζει να πάω σε πολυμηχάνημα ???

 

Από αναλώσιμα τόσο ο 511 όσο και ο 301/321 έχουν φθηνά αναλώσιμα σε συμβατά. 

 

Για το πολυμηχάνημα όταν λέω το αντίστοιχο, εννοώ φυσικά το έγχρωμο.Το ασπρόμαυρο δεν είναι το αντίστοιχο ενός έγχρωμου εκτυπωτή.

Τα αντίστοιχα πολυμηχανηματα του 321 είναι τα MC332/MC342/MC352.

Το πρώτο είναι πολυμηχάνημα χωρίς φαξ, το δευτερο με φαξ και το τρίο με φαξ και wifi.

 

Προτείνω το MC342 αντί του MC332 ακόμη και αν δεν θέλεις φαξ, σαν μοντέλο μεταγενέστερης κατασκευής, με λυμένες όλες τις παιδικές ασθένειες.

 

Εγώ θα προτιμούσα σε κάθε περίπτωση πολυμηχάνημα έναντι εκτυπωτή, αλλά εκεί μπαίνει πλέον και οικονομικό θέμα. Είναι σεβαστή η διαφορά χρημάτων.

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...