Προς το περιεχόμενο

Web based frontends που χρησιμοποιουμε


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

tvheadend (για τα tv tuners και την δορυφορική skystar2)

owncloud (προς το παρόν πειραματικά από προηγούμενη συζήτηση)

rutorrent (αλλά το κατέβασα γιατί έβγαλα τον server μου στο ίντερνετ με no-ip. Ψάχνω πως μπορώ να περιορίσω την πρόσβαση από έξω)

mediatomb (για μουσική/audiobooks- αλλά το ρημάδι δεν είναι στα repos της jessie που αναβάθμισα την Κυριακή και την πάτησα άσχημα- δε θέλω minidlna, ούτε plex)

webmin (γιατί τεμπελιάζω να ρυθμίσω το σύστημα με configs)

 

file management κάνω με ssh και midnight commander, αλλά μου άρεσε η ιδέα σου :-P Το πρόβλημά μου είναι να μην έχουν πρόσβαση άλλοι από το ίντερνετ, γιατί όπως είπα, λόγω δουλειάς βγάζω τον σέρβερ στο ίντερνετ ;-)

 

Web υπηρεσίες που τρέχω πάνω: Moodle (elearning), joomla (CMS) και θέλω να βρω ένα school management tool (για μαθητολόγιο/βαθμολόγιο) με android app.

 

[Edit]

 

To mediatomb είναι στο multimedia repository της jessie, όποτε μπήκε και αυτό (thnx jim_p)

Επεξ/σία από k_antoni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rutorrent (αλλά το κατέβασα γιατί έβγαλα τον server μου στο ίντερνετ με no-ip. Ψάχνω πως μπορώ να περιορίσω την πρόσβαση από έξω)

Αν δεν κάνεις port forward τη θυρα του webserver μπορείς με ssh port forwarding να εχεις πρόσβαση σε web υπηρεσίες χωρίς να είναι ορατές σε άλλους.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...