Προς το περιεχόμενο

πως να κανω reset τα μελανια μου


ALWERT1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους του forum εχω τον εκτυπωτη canon mp140 με τα μελανια pg-37 και cl-38.

Θελω να γεμισω τα μελανοδοχεια του αλλα δεν ξερω αμα εχω προβλημα γιατι μου αναβοσβηνουν τα λαμπακια του εκτυπωτη επειδη ειναι αδεια αμα τα γεμισω υπαρχει περιπτωση να μην δουλευουν η να θελει καποιο reset; ξερει κανεις το εχει δοκιμασει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ εγω μονος μου δεν μπορω να τα κανω reset?

Μπορείς.Υπάρχει ειδικό reset-er μηχανημα, τα περνας από κει και μετά δείχνουν γεμάτα... Απλά κοστίζει αρκετά χρήματα. Υπάρχουν και τα επαναγεμιζόμενα δοχεία να ξέρεις με αυτόματο ρεσετ στα τσιπ. Τώρα παντως εαν θες να εκτυπώσεις και δεν σε αφήνει,μόλις σου βγάλει το μήνυμα για άδεια μελάνια πατάς συνεχώς το κουμπί της ακύρωσης μέχρι να ξεκινήσει να εκτυπώνει.Απλά πρόσεχε μην το κάνεις αυτό όταν τα μελανοδοχεία είναι άδεια και κάψεις την κεφαλή εκτύπωσης.

Επεξ/σία από ramarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αμα καει η κεφαλη δεν δουλευει καθολου το μελανακι δηλαδη δεν το αναγνωριζει ο εκτυπωτης?
Τελικα βρηκα πως να τα κανω reset σε αυτη την σελιδα http://www.mikesouthby.co.uk/2010/08/how-to-reset-ink-level-on-canon-pixma-mp140mp150/ και λειτουργει τελεια ο εκτυπωτης οποιος εχει το ιδιο θεμα μπορει να το κανει με τις οδηγιες που δινει.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τι μελανι μπορω να τα γεμισω πχ με αυτο http://www.you.gr/proionta/pc-printing-peripherals/analosima/melania/ink-epson-t6641-black-c13t66414a
μπορω να το γεμισω?

Επεξ/σία από ALWERT1234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...