Προς το περιεχόμενο

Αγορά xiaomi Yi Action Camera η Sony-AS20;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Σκευτομαι να αγοράσω την Xiaomi Yi action camera που την βρήκα από το insomnia και διάβασα τα χαρακτηριστικά του και ενθουσιάστηκα.

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/xiaomi/%CE%B7-xiaomi-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-mi-pro-action-camera-r8682

 

Την έχω βρει γύρω στα $116 (από κινα) αλλά δεν δείχνει να έχει άλλη θήκη. Ξερει κανείς αν είναι αδιάβροχη? Και αν αξίζει αυτού του είδους η αγορά? Με 130euro μπορώ να πάρω εντός Ελλάδας την Sony HDR-AS20 την οποία έχει ένας φίλος και είναι υπερευχαριστημένος. Θα με ενδιέφερε η γνώμη σας για να κάνω τελικά την σωστή επιλογή στην αγορά Action Camera. Τέλος αν έχετε να προτείνετε άλλη επιλογή με μέγιστο κόστος 130euro θα με ενδιέφερε..

Επεξ/σία από BluEDr4g0n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sj 4000 WiFi 90euro. λογικά η xiaomi θα είναι η καλύτερη από όλες αλλά περίμενε να κυκλοφορήσει λίγο να κάνουν κάνα review και την περνεις μετά

Την σκεπτόμουνα αλλά η καλύτερη τιμή ήταν 140ευρώ για Ελλάδα... Και με αυτά τα λεφτά πιστεύω είναι καλύτερα να έπαιρνα sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από banggood την αγόρασα περίπου 90 ευρώ από Αγγλία χωρίς τελωνείο

ΑΑΑ σε ευχαριστώ πολυ... ξερουμε μήπως πως να ξεχορίσουμε τις fake απο τις original? γιατι εχω ακούσει οτι κυκλοφορούν πολλές fake sj4000wifi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω xiaomi. Αυτό που με απετρεψε από την Sony είναι το κακό timelapse, το burst και ο μέτριος ήχος. Στα πολύ θετικά όμως το image stabilization(είναι φοβερό) στο βίντεο και τα ζωντανά χρώματα! Δεν έχω πάρει ούτε εγώ ακόμη και το ψάχνω πολύ καιρό και περιμένω τώρα xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτείνω xiaomi. Αυτό που με απετρεψε από την Sony είναι το κακό timelapse, το burst και ο μέτριος ήχος. Στα πολύ θετικά όμως το image stabilization(είναι φοβερό) στο βίντεο και τα ζωντανά χρώματα! Δεν έχω πάρει ούτε εγώ ακόμη και το ψάχνω πολύ καιρό και περιμένω τώρα xiaomi.

Την έχω βρει εκτός Ελλάδος την xiaomi και θα την ε περνά χωρίς δεύτερη σκέψη αλλά δεν γράφει τίποτα για εξωτερική θήκη αδιάβροχη και εγώ τη θέλω και για σπορ θαλάσσης και για κατάδυση. Λέει ότι πάει μέχρι 40 μέτρα κάτω από το νερό με θηκη αλλά δεν περί λαμβάνεται στην αγορά και δεν μπορώ να την βρω και ξεχωριστά να δω πόσο έχει. Αλλά την θέλω σύντομα και με βλέπω να κλείνω προς την sj4000 wifi. Θα με ενδιέφερε η γνώμη οποιουδήποτε για την συγκεκριμένη action cam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάνω σε μηχανή και στο ψαροντουφεκο,κατάδυση και πολύ συχνά κάνω extreme sports και είπα να πάρω γιατί έχουν χαθεί πολλές όμορφες στιγμές. σε αυτό με τον ήχο δεν το είχα σκευτει καθόλου και έχεις δίκιο. η αλήθεια είναι ότι της xiaomi θέλω αλλά δεν μπορώ να βρω αδιάβροχη θήκη και μου είνα απαρετητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωω πολυ ωραίο πάνω σε ψαροντούφεκο! Βρήκα αυτο, λένε οτι θα βγει σύντομα

 

Q23. Where can I get the accessories?

 

A23: The Xiaomi official will release the waterproof case, HDMI cable, av out cable, belt mount and other accessories soon. We will list them on GeekBuying.com at the first moment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από banggood την αγόρασα περίπου 90 ευρώ από Αγγλία χωρίς τελωνείο

Το banggood δεν έχει αποθήκη στην Ευρώπη. Μάλιστα το ξανακοίτσξα γιατί επειδή είχα καιρό να μπω, μήπως φτιάξανε. Από Κίνα σου ήρθε στα 90$. Από ευρωπαϊκή αποθήκη, άρα και 0% πιθανότητα για τελωνείο, βλέπω την έχει το reportspam που κάνω εγώ τις αγορές μου, αλλά φυσικά πιο ακριβά. Στο στέλνουν με DHL και σε 2-5 ημέρες το έχεις σπίτι σου

Http://www.report me for spam/stock-in-europe-xiaomi-sport-camera-xiaoyi-camera-gopro-like-camera-ambarella-a7ls-cpu-exmor-r-cmos-g-39152

 

Α, στο αγγλικό miui forum υπάρχει στα αγγλικά η εφαρμογή, tweaked μάλιστα.

Επεξ/σία από maddoctor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει η sj με την as20? Σαφέστατα ανώτερη η as20, τεσταρισμενες και οι δύο δίπλα δίπλα.

 

Το θέμα είναι πως sj το απλό μοντέλο ξεκινάει στα 40-45€ ενώ η Sony στα 120+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...