Προς το περιεχόμενο

Overclock σε GTX970


@ngelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα είσαι τουλάχιστον οριακά πάντως. Δε μας ειπες ποσο καιρο δουλευει το συγκεκριμενο τροφοδοτικό.

Το εγραψα καπου προηγουμενος, 2,5 χρονια.

Τι λετε για τα 3 τροφοδοτικα που εβαλα λινκ, οποιο και να παρω καλλυμένος ειμαι; Πάντως δεν πιστευω να έχει πρόβλημα η κάρτα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα καλό θα ήταν γενικότερα να πάρεις ένα επώνυμο τροφοδοτικό για το σύστημά σου. Απο κει και πέρα όμως δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι φταίει αυτό 100% χωρίς δοκιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση φίλε.

Κοίτα καλό θα ήταν γενικότερα να πάρεις ένα επώνυμο τροφοδοτικό για το σύστημά σου. Απο κει και πέρα όμως δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι φταίει αυτό 100% χωρίς δοκιμή...

Κατανοητό. Και εγώ προς τροφοδοτικό προσανατολίζομαι οτι είναι αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά. Πάντως εδώ και κάνα 3ωρο παιζω far cry 4 stock clocks χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Δεν μπορώ να φανταστω οτι έχει προβλημα η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να μην έχει κάποιο πρόβλημα το τροφοδοτικό πρέπει να αλλαχθεί γιατί είναι κακής ποιότητας και ζήτημα να δίνει τα μισά watt από αυτά που γράφει.

Αν θες και μια ποιο οικονομική επιλογή ρίξε μια ματιά και σε αυτό http://www.msystems.gr/index.php?category=1210&product=17288

Οποιο και να πάρεις από τα δύο θα σε καλύψει πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να μην έχει κάποιο πρόβλημα το τροφοδοτικό πρέπει να αλλαχθεί γιατί είναι κακής ποιότητας και ζήτημα να δίνει τα μισά watt από αυτά που γράφει.

Αν θες και μια ποιο οικονομική επιλογή ρίξε μια ματιά και σε αυτό http://www.msystems.gr/index.php?category=1210&product=17288

Οποιο και να πάρεις από τα δύο θα σε καλύψει πλήρως.

Ωραία, μάλλον θα προτιμήσω το πιο οικονομικο τότε. Ελπίζω να είναι και αυτό το πρόβλημα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ρε παιδια στην g1 οταν βαζω +150core και +500 memory kai +110 power μου βγαινουν artifacts,ενω στους περισσοτερους ειναι stable με αυτες τις ρυθμισεις.


Turbo X PSU=Καλη αποδοση μεχρι τη στιγμη που θα κανει τσαφ και θα καει ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, λοιπόν τελικά πήγα και πηρά 730w τροφοδοτικό: http://www.msystems.gr/index.php?category=1210&product=17262

Όπως δείχνουν τα πράγματα μέχρι στιγμής το πρόβλημα ήταν το τροφοδοτικό τελικά.

Αν και από χθες το απόγευμα μετά από καθαρή επανεγκαταστση των οδηγών της κάρτας σταμάτησαν τα κρασαρίσματα των οδηγών και τα restart κατά την διάρκεια του 3dmark σε stock clocks, δεν δεχόταν όμως καθόλου overclock. Ακόμα και ένα overclock +20 στον πυρήνα είχε αποτέλεσμα crash. Σήμερα μετά την αλλαγή κατάφερα και ανέβασα στον πυρήνα μέχρι +100, παραπάνω δεν αντέχει από ότι είδα (δεν έχω πειράξει ρεύματα) και +300 την μνήμη η οποία πιθανόν να ανεβαίνει και παραπάνω αλλά δεν δοκίμασα.Όλα τα τεστ με το 3dmark και το furmark ήταν χωρίς κάποιο πρόβλημα. Βέβαια όταν πρωτοπήρα την κάρτα αν θυμάμαι καλά είχα καταφέρει στον πυρήνα και +150. 

Σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...