Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οτι συγκρίνεται κατ επανάληψη σε posts ο βιασμός με την κλεψιά είναι top lel 

 

 

Ο βιαστής δεν έχει δηλαδή το ανθρώπινο δικαίωμα στη μόρφωση ή στο σοφρωνισμό ας πούμε ?

 

τι άλλο παραλληλισμό δε μας "επιτρέπεις" ή μάλλον δεν επιτρέπεις στον νόμο ? Από όσο θυμάμαι ο συγκεκριμένος νόμος (γιατί η νομική πρόβλεψη ήταν το επιχείρημα διάφορων) δε κάνει διαφοροποίηση εκτός τη περίπτωση φόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, σαφεστατη η θεση της ΕΕ.

 

 

Abolition is, of course, also a pre-condition for entry into the Union.

 

The death penalty is cruel and inhuman, and has not been shown in any way to act as a deterrent to crime. The European Union regards abolition as essential for the protection of human dignity, as well as for the progressive development of human rights.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

edit: αυτοί που θέλουν "δικαιοσύνη" δια του θανάτου, να τα πουν σε αυτούς που βρέθηκαν αθώοι αφού πέθαναν με ένεση/κρεμάλα/ηλεκτρισμό κτλπ. Τα "μόνο αν είναι 1000% σίγουρο θα γίνεται" τα ακούω βερεσέ γιατί και αυτοί που πέθαναν άδικα ήταν 1000% σίγουρο ότι το έκαναν..

ρε ανθρωπε τι 1000 αθωοι και βερεσεδια μας λες ? ειμαστε υπερμαχοι τις θανατικης ποινης σε περιπτωσεις ξεκαθαρες σαν και αυτη !! τον πιασαν τον αλλον επ αυτοφώρω με αμαξι -βανακι διαμορφωμενο σε κρεβατι με στρωματα γυμναστικης απο κατω να μην πιανεται το κωλαρακι του οταν πηδαει ,  με ανεμιστηρακι κρεμασμενο στην κορυφη για να μην ζεσταινεται , με καποτες , με κωλοχαρτα για να σκουπιστει και με ομολογια για αλλες περιπτωσες ττο παρελθον !   λες αυτος να υπαρχει 1 στο εκατομυριο να ειναι αθωως? θα επρεπε δηλαδη να περιμενουμε να τον καρφωσει τον πιστσιρικα πρωτα και μετα να τον πιασουμε  ? η μηπως να χυσει για να εχουμε και το γενετικο υλικο κι ολας ? νταξει ελος δηλαδη ... ελεος ..   !! οσο για τον μεσαιωνα που λετε και ξαναλετε  μερικοι οντως πολλα χρονια πισω ειναι οι μαλακες οι αμερικανοι που σε πολες πολιτιες τους  στελνουν για νανι ακομη !! πολλα χρνια πισω οι ανθρωποι .. στον μεσαιωνα ζουνε τα αμερικανακια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολόκληρη η χώρα διαγωνίζεται για το ποιός θα κατεβάσει την καλύτερη ιδέα σαδιστικού βασανισμού και θανάτωσης του παιδόφιλου. Μεσαίωνας...

 

 

Άνθρωποι που αφαιρούν τα ανθρώπινα δικαιώματα από άλλους θα έπρεπε να τα χάνουν αυτομάτως. Δεν πάει προσωπικά για σένα αυτό που θα πω, αλλά αμάν πια με την καραμέλα της πολιτικής ορθότητας και τα ανθρώπινα "δικαιώματα" το έχουμε μάθει και το πετάμε κάθε τρεις κ λίγο. Αντιστέκεται κάποιος εγκληματίας στη σύλληψη και τον δέρνουν οι αστυνομικοί για να μπορέσουν να τον κάνουν καλά- "Μπάμ!" ανθρώπινα δικαιώματα  

 

 Εξεγείρεται το πλήθος με καδρόνι, μπουκάλι και πέτρες τρώνε cs gas - "Μπάμ!" ανθρώπινα δικαιώματα

 

 

Ληστής με πολεμικό όπλο εν δυνάμει δολοφόνος  - "Μπάμ!" ανθρώπινα δικαιώματα - Το σημαντικότερο είναι πως θα σπουδάσει στα ΤΕΙ τα άλλα είναι παρελθόν 

 

Γαμάει ανήλικα και τα διαλύει ψυχολογικά και σωματικά - "Μπάμ!" ανθρώπινα δικαιώματα

 

Δε θέλει και πολύ να καταλάβει κάποιος γιατί η σημερινή ελληνική κοινωνία (κ ο περισσότερος δυτικός κόσμος )παρακμάζει καλπάζοντας. Η ανοχή και η πολιτική ορθότητα σε κάποια σημαντικά θέματα για μένα τουλάχιστον είναι ένας μείζων παράγοντας. Κάνουμε τους μάγκες άλλα μόλις έρθουν οι συνέπειες ΜΑΜΑ ΜΑΜΑ (δικηγόρε) δε φταίω !είμαι αθώος δώστε μου τζάμπα φαΐ και στέγη!

Επεξ/σία από De@th L0rd
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μόνο δεν ακούσαμε. Ότι φταίνε βασικά τα παιδιά. Συγγνώμη αλλά τα θες αυτά που τα λες ή φταίει η αϋπνία;

Εσύ στείλε το δικό σου παιδί στον γαμπρό και καλά στέφανα και βίον ανθοσπαρτο.

εσυ τι καταλαβες τωρα απο αυτο το ποστ; εγω δεν ασχοληθηκα με τον αρρωστο  παιδερα του θεματος αλλα με αυτο που ειπε ο φιλος μας οτι καποιος π ηταν 21 εμπλεξε νομικα επειδη πηγε με μια που ειναι 16. ο νομος απο οτι καταλαβαινω λεει οτι απο 15 και ανω δεν υπαρχουν νομικες κυρωσεις ή μπορει να καταλαβαινω λαθος. τωρα αμα εσεσα σ φαινεται αρρωστο να υπαρχουν σχεσεις μεταξυ 16-17 χρονων κοριτσια και με 20-21 χρονων αγορια δικαιωμα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο υποθετικό σενάριο που ένας παιδόφιλος, ας πούμε συγκεκριμένα αυτός, περάσει σε ένα ΤΕΙ, πόσοι από εμας/εσάς/αυτους θα στήριζαν το δικαίωμά του στην εκπαίδευση?

 

just wondering , γιατί τις τελευταίες μέρες άκουσα διάφορους (όχι αναγκαστικά στο Insomnia) "δημοκράτες" που στην ουσία θα χαίρονταν να πάθει κάποια πράγματα ο τυπάς ή ακόμα και να τον κρεμάσουν , κάψουν, βιάσουν κλπ (αλήθεια, μονο εμένα μου φαίνεται πέρα από κακία, ενδόμοιχη ομοφυλοφιλία αυτό)?

Eγω θα το υποστηριζα  , αλλα πρωτα να ευνουχιστει οχι ως τιμωρια (τιμωρια θα ειναι η πολυετης φυλακιση με ψυχιατρικη παρακολουθηση) αλλα ως προστασια για τα υπολοιπα παιδια, οπως εχω πει . Δεν κανω τον προοδευτικο (ουτε ξερω αν ειμαι η οχι κι δεν με ενδιαφερει) απλα αυτη ειναι η αντιληψη μου για το θεμα "σωστη" η "λανθασμενη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρθηκε καθόλου η ελλιπή οικογενειακή μέριμνα ως μερίδιο ευθύνης στο θέμα? τσπ...

κάτι που με απασχολούσε καιρό... γιατί η οποιαδήποτε κακοποίηση σε παιδί ή ανήλικο σοκάρει περισσότερο την κοινή γνώμη απ ότι αν γίνει σε κάποιον ενήλικο? σοβαρά ρωτάω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρθηκε καθόλου η ελλιπή οικογενειακή μέριμνα ως μερίδιο ευθύνης στο θέμα? τσπ...

κάτι που με απασχολούσε καιρό... γιατί η οποιαδήποτε κακοποίηση σε παιδί ή ανήλικο σοκάρει περισσότερο την κοινή γνώμη απ ότι αν γίνει σε κάποιον ενήλικο? σοβαρά ρωτάω 

 

Γιατι οι κοινωνιες (κι οχι μονο , αυτο ισχυει κι στα ζωα) προστατευουν τα παιδια/μικρα τους με μεγαλυτερο ζηλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρθηκε καθόλου η ελλιπή οικογενειακή μέριμνα ως μερίδιο ευθύνης στο θέμα? τσπ...

κάτι που με απασχολούσε καιρό... γιατί η οποιαδήποτε κακοποίηση σε παιδί ή ανήλικο σοκάρει περισσότερο την κοινή γνώμη απ ότι αν γίνει σε κάποιον ενήλικο? σοβαρά ρωτάω 

Διότι φίλε μου, ο ενήλικας έχει "δικαίωμα" να αποπλανήσει έναν ενήλικα ή να αποπλανηθεί. Εχουν αμφότεροι τη γνώση και την επίγνωση του τι κάνουν και σώας τα φρένας.

Δεν είναι ίδιο όμως με ένα παιδί 12 χρονών. Είναι "άνισος αγώνας" να το πω μπακάλικα, σα το ψαροντούφεκο με μπουκάλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλει και πολύ να καταλάβει κάποιος γιατί η σημερινή ελληνική κοινωνία (κ ο περισσότερος δυτικός κόσμος )παρακμάζει καλπάζοντας. Η ανοχή και η πολιτική ορθότητα σε κάποια σημαντικά θέματα για μένα τουλάχιστον είναι ένας μείζων παράγοντας.

Για δώσε παράδειγμα ανατολικής χώρας με θανατική ποινή, όπου αποτελεί υπόδειγμα πολιτισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δώσε παράδειγμα ανατολικής χώρας με θανατική ποινή, όπου αποτελεί υπόδειγμα πολιτισμού.

 

Το "υπόδειγμα" είναι αρκετά αυστηρή λέξη (και σχετική), αλλά προς χάρη της συζήτησης .... Ιαπωνία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα δεχόμουν τη θανατική ποινή σε περιπτώσεις ομολογίας ή κατ' επιλογήν. Δηλαδή να εφαρμόζεται είτε εάν ομολογήσει ο ένοχος, ή αν το ζητήσει ο ίδιος, σε περίπτωση π.χ. που το προτιμάει από ισόβια κάθειρξη.

 

Τα άλλα τα «100% σίγουροι» τα ακούω βερεσέ. Πόσες περιπτώσεις δεν υπήρξαν που ήμασταν "100% σίγουροι" και πέσαμε έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα δεχόμουν τη θανατική ποινή σε περιπτώσεις ομολογίας ή κατ' επιλογήν. Δηλαδή να εφαρμόζεται είτε εάν ομολογήσει ο ένοχος, ή αν το ζητήσει ο ίδιος, σε περίπτωση π.χ. που το προτιμάει από ισόβια κάθειρξη.

 

Εγώ υπέρ της βίας δεν είμαι, αλλά με τα κατάλληλα μέσα μπορώ να σε κάνω να ομολογήσεις και τη δολοφονία του Άβελ.
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ; Εσύ να μου πεις τι θα κερδίσεις με το να έχεις φυλακισμένο έναν παιδεραστή ή έναν φονιά. Θα παραδεχτεί το λάθος του και θα σωφρονιστεί; Αν πραγματικά το παραδεχτέι, συνειδητοποιήσει το μέγεθος της μαλακίας του, θα αυτοκτονήσει. Εχω άδικο;

Καλά δεν μιλάμε για θανατικές ποινές και μαλακίες, γελάνε και οι πέτρες.

όχι μπερδεύτηκες εγώ πιστεύω πως πρέπει να τους σκοτώνουμε για να μην πληρώνουμε τη σίτιση/στέγαση τους απο τους φόρους μας επειδή δεν γίνεται να κυκλοφορούν ελευθεροι , ειναι ανώμαλοι δεν πρόκειται να σωφρονιστούν. Οι φονιάδες απο την άλλη μπορεί να το έκαναν για πολλούς λόγους και ο ποιο συνηθισμένος εν βρασμό , κάτι που αργότερα ίσως και αμέσως μετά τον φόνο θα φύγει και θα έχουν επίγνωση του λάθους τους. Αν πάλι ήταν η δουλειά του ε τι να πω η δουλειά δεν ειναι ντροπή , δηλαδή δεν θα ντραπεί για την δουλειά του , το επέλεξε και μπορεί να σωφρονιστεί και να μετανιώσει , να πάει να κάνει καμια δουλειά φυσιολογική και όχι να σκοτώνει τον κόσμο.

 

Με λίγα λόγια οι φονιάδες (εκτός των serial killer - ψυχικά αρρώστων δολοφόνων)  έχουν την πιθανότητα να ενταχτούν ξανά στην κοινωνία αφότου εκτίσουν την ποινή τους , οι ανώμαλοι όμως δεν έχουν κάτι να καταλάβουν , ειναι η φύση τους και η φύση του ανθρώπου δεν αλλάζει.

 

 Αν γίνεται να σπάνε πέτρες ή κάτι παρόμοιο να βγάζουν το φαγητό τους και κάτι ακόμα ας τους βάζουν μέσα , δεν ειναι οτι θα πάρω κάποια ευχαρίστηση με τον θάνατο τους αλλα ειναι η ποιο οικονομική-πρακτική λύση για τέτοιες περιπτώσεις άχρηστων επικίνδυνων πολιτών 

 

 

Ο βιαστής δεν έχει δηλαδή το ανθρώπινο δικαίωμα στη μόρφωση ή στο σοφρωνισμό ας πούμε ?

 

τι άλλο παραλληλισμό δε μας "επιτρέπεις" ή μάλλον δεν επιτρέπεις στον νόμο ? Από όσο θυμάμαι ο συγκεκριμένος νόμος (γιατί η νομική πρόβλεψη ήταν το επιχείρημα διάφορων) δε κάνει διαφοροποίηση εκτός τη περίπτωση φόνου.

 

ο βιαστής ειναι ανώμαλος και ειναι στη φύση του όπως είπα κ παραπάνω , δεν σωφρονίζετε που να βαράτε τον κώλο σας κάτω . Η μόρφωση σε ενα βιαστή έχει όση αξία έχει η μόρφωση σε ενα πίθηκο  , την αξία του πειράματος . Μακάρι να είχα την δύναμη να άλλαζα κάποια πράγματα στην χώρα μας , οι βιαστές θα έπρεπε να θανατώνονται αν δεν υπήρχε τρόπος να βγάλουν το φαγητό τους στην φυλακή γιατι φυσικά και δεν έχουν καμία θέση στην κοινωνία μας αλλα στην φυλακή μέχρι τον θάνατο τους.  Δεν ειναι δυνατών να κοστίζουν στο Ελληνικό κράτος , να κάνουν τέτοια εγκλήματα και να τους επικροτούμε δίνοντας τους στέγη και δωρεάν φαγητό όταν άλλοι τίμιοι συμπολίτες μας πεινάνε και πεθαίνουν απ το κρύο όντας άστεγοι .

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα στην χώρα μας αλλα θα έπρεπε να αλλάξει ο νόμος ,να έχουμε θανατοποινίτες και να τους βάλουν να δουλέψουν σε ορυχεία ή σε άλλες δουλειές που μειώνουν το προσδόκιμο ζωής αλλα θα φέρουν κέρδος στην χώρα μας. χμμμμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...