Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Καναδα και στην Αμερικη παντως τους βιαστες και τους παιδεραστες οταν τους αφηνουν ελευθερους οπου πανε να μεινουν γνωριζουν οι παντες στην περιοχη που θα μεινουν τι κουμασια ειναι.Ακομα και στα τοπικα δελτια ειδησεων ανακοινωνουν οτι αφεθηκε ελευθερος βιαστης,με φωτογραφιες,ονομα,και την περιοχη που θα μενει

 

Οι «βάσεις δεδομένων» στις οποία εγγράφονται αυτοί (και η οποία είναι προσβάσιμη από όλους τους πολίτες) έχουν ένα σημαντικό θέμα: δεν καταγράφουν μόνο βιαστές ή παιδεραστές, αλλά κάθε είδους sex offender.

 

Τα προβλήματα με αυτό είναι δύο και έχουν σχέση το ένα με το άλλο. Το πρώτο, σε πολλές λίστες δεν αναφέρεται ξεκάθαρα ποιό είναι το έγκλημα, ή προβάλλονται έτσι ώστε να φαίνεται σαν το ίδιο το έγκλημα να είναι δευτερεύουσας σημασίας. Πράγμα που σημαίνει πως π.χ. ο 23χρονος που πήγε με την 17χρονη και τον πήγαν μέσα για statutory rape αντιμετωπίζεται με τον ίδιο τρόπο όπως ένας παιδόφιλος. Ακόμα, δεν δίνουν στοιχεία για την καταδίκη και την ημερομηνία αυτής. Για παράδειγμα, ο 16χρονος που το έκανε (συνεναιτικά) με την 15χρονη και μπει στη λίστα, θα βρίσκεται εκεί για όλη του τη ζωή. Εάν τον βρουν σε 15 χρόνια, θα διαβάσουν για έναν 31χρονο που πήγε και το'κανε με 15χρονη. See my point? Περισσότερα παρακάτω.

 

Κάποιες λίστες έχουν «κατηγορίες» επικινδυνότητας αλλά και πάλι, δε μιλάμε για ένα ενιαίο σύστημα στο οποίο μπορεί κανείς εύκολα να δει ποιός είναι ο άλλος και τι έχει κάνει, πόσω μάλλον να αξιολογήσει αντικειμενικά αν είναι επικίνδυνος ή όχι.

 

Το δεύτερο, και κυριότερο, το πως μπαίνει κάποιος σε μια τέτοια λίστα είναι γελοίο. Σκέψου να ταξιδεύεις στην εθνική, να μην αντέχεις και να κατέβεις κάτω να κατουρήσεις σε μια μάντρα. Αν σε πιάσουν (ειδικά μπουρτζόβλαχος state trooper) κατηγορείσαι για δημόσια ούρηση/άσεμνη έκθεση και, ναι, μπαίνεις στην λίστα των sex offenders της συγκεκριμένης πολιτείας. Αυτό σε 10+ πολιτείες. Σε άλλες 30 πολιτείες έχουμε αυτό που είπα πριν, κινδυνεύεις να μπεις στη λίστα αν είσαι ανήλικος και κάνεις συνεναιτικό σεξ με ανήλικη. Και μιλάμε για ηλικίες όπως αυτές του προηγούμενου παραδείγματος μου, έτσι;

 

 

Επεξ/σία από akpe
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο σκοτεινό Ιντερνετ

Αίσθηση έχουν προκαλέσει οι διάλογοι παιδόφιλου με ανήλικο αγόρι στα εικονικά δωμάτια επικοινωνίας: «Τι κάνεις μπουμπούκι μου;», φέρεται να γράφει σε επικοινωνία του με 12χρονο αγόρι από τα Πετράλωνα. «Ποιος;», απαντά το παιδί. «Ο άνθρωπος σου... Αυτός που θα σε κάνει να ξεχάσεις ό,τι έχεις στο κεφαλάκι σου», απαντά ο σάτυρος. «Τι θα μου κάνεις;» είναι η ενστικτώδης ερώτηση του μικρού, που δεν μπορεί να φανταστεί τι έχει στο μυαλό του ο παιδόφιλος. «Καπνίζεις;», τον ρωτάει εκείνος, θέλοντας να τον πλησιάσει και να φανεί ως φίλος του. Οταν ο πιτσιρικάς απαντά με το παιδιάστικο «πότε πότε», ο παιδεραστής του προτείνει να «κάνουν μαζί ένα τσιγαράκι».

 

Στην επανάληψη της ερώτησης του παιδιού «Ποιος είσαι;», ο ενήλικος τού απαντά «Αυτός που θα σε στείλει στα ουράνια και θα ξεχάσεις τα πάντα» και ρωτάει κι αυτός με τη σειρά του: «Εχεις φίλη;». «Εχω», λέει ο 12χρονος. «Πάρε και τη φίλη σου μαζί να κάνουμε ένα τσιγαράκι και παράλληλα να πάμε να πιούμε ένα καφεδάκι. Πού μένεις;», μπαίνει στο «ψητό». «Πετράλωνα», απαντάει χωρίς δεύτερη σκέψη το ανυποψίαστο παιδί. «Τώρα μόλις περνάω από εκεί. Είσαι μόνος τώρα;», το ρωτάει ξανά. «Τέτοια ώρα είμαι πάντα μόνος...», δίνει κι άλλες πληροφορίες ο μικρός.

 

Ο παιδεραστής δεν χάνει χρόνο και του προτείνει: «Δεν θες να κατέβεις να σε γνωρίσω που το θέλω πολύ και να πάμε βόλτα με το ωραίο μου αυτοκίνητο;». Στις αντιρρήσεις του παιδιού ότι δεν έχει χρήματα, ο ενήλικος έχει την έτοιμη απάντηση «Μη σε νοιάζει, θα πάρουμε στιγμιαίο καφέ και θα το πιούμε στο αυτοκίνητό μου. Είμαι ήδη κοντά σου και νιώθω ήδη πως σε έχω δει... Είμαι στην οδό...». Τελικά, ο παιδόφιλος πετυχαίνει τον στόχο του: «Κατεβαίνω τώρα αν και είσαι μακριά, θα πάρω όμως μαζί μου κινητό», γράφει ο μικρός. Κι αφού του δίνει την ακριβή διεύθυνση του σπιτιού του, ο παιδεραστής ετοιμάζεται να ανέβει ακόμη και στο διαμέρισμα της οικογένειας...

 

http://www.newsonly.gr/article.asp?catid=36383&subid=2&pubid=130000963

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που βάλατε τις φωτογραφίες του απ το βανάκι βαλτε και τις φωτογραφίες απ το προφίλ του στο fb, μην κανετε μισές δουλειές.

Σελίδα 7 πόστ #99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπήρχε και το λινκ με το προφίλ του.

το σβήσανε;

μπήκα  και έβλεπα τα like στις φωτογραφίες,καθώς έχει κλειστούς τους φίλους του, και ήταν όλο αγόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο υποθετικό σενάριο που ένας παιδόφιλος, ας πούμε συγκεκριμένα αυτός, περάσει σε ένα ΤΕΙ, πόσοι από εμας/εσάς/αυτους θα στήριζαν το δικαίωμά του στην εκπαίδευση?

 

just wondering , γιατί τις τελευταίες μέρες άκουσα διάφορους (όχι αναγκαστικά στο Insomnia) "δημοκράτες" που στην ουσία θα χαίρονταν να πάθει κάποια πράγματα ο τυπάς ή ακόμα και να τον κρεμάσουν , κάψουν, βιάσουν κλπ (αλήθεια, μονο εμένα μου φαίνεται πέρα από κακία, ενδόμοιχη ομοφυλοφιλία αυτό)?

 

να υποθέσω ότι δεν καταλαβαινεις την διαφορά, έτσι; τουλαχιστον εξηγησε μας πως το σκεφτηκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι ζει και ότι αφέθηκε ελεύθερος, τι εννοείς παραπάνω? 

 

αν υπάρχει κάτι επίσημο που να το επιβεβαιώνει πέραν των ανώνυμων μηνυμάτων επιβεβαίωσης ή μη ενός Χ γεγονότος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει είδηση οτι αφέθηκε ελεύθερος ο συγκεκριμένος παιδόφιλος. Βρίσκω μόνο οτι απελευθέρωσαν έναν άλλο 24χρονο παιδόφιλο στην Θεσσαλονίκη που είχε συλληφθεί παλαιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει κάτι επίσημο που να το επιβεβαιώνει πέραν των ανώνυμων μηνυμάτων επιβεβαίωσης ή μη ενός Χ γεγονότος .

 

Δεν υπάρχει κάτι δημοσιοποιημένο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπήρχε και το λινκ με το προφίλ του.

το σβήσανε;

μπήκα  και έβλεπα τα like στις φωτογραφίες,καθώς έχει κλειστούς τους φίλους του, και ήταν όλο αγόρια.

 

Παιδιά ο φωτούλης ζει και αποφυλακίστηκε.

 

 

true story.....

Ραδιο αρβυλα; θα ειχε βουηξει ο τοπος.και που ειναι; κλεισμενος σπιτι ολη μερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...