Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα το πάω λίγο πιο κάτω:

 

Υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την αθωότητα άλλων για ίδιο όφελος. Αυτοί είναι οι παιδεραστές.

 

Το ίδιο γίνεται όμως και με τύπους που σου κάνουν ότοστοπ τους παίρνεις και σε σκοτώνουν ή ότι άλλο.

 

Το ίδιο γίνεται και με τους ηλικιωμένους, το παίζουν καλοί μαζί τους και μετά τους κάνουν τα χειρότερα.

 

Γενικά δεν θα έπρεπε η ποινή να είναι το ίδιο σκληρή για όλους που εκμεταλλεύονται την αθωότητα / καλοσύνη  των συνανθρώπων τους? Εκμεταλλεύονται το ότι ο άλλος ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ. Ότι χειρότερο στο ανθρώπινο είδος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ένα κακό εδώ στο Ελλάδα , βλέπουμε το δέντρο και δεν βλέπουμε το δάσος.

 

Βλέπουμε 3-4-5 παιδεραστές , και όχι την παιδεραστία σαν πρόβλημα.

 

Παράδειγμα , που ακούστηκε 13 χρονών να έχει ΦΒ? Καλα , εδώ ακούω για 9χρονα να έχουνε ΦΒ. Εσύ γονέα , γιατί δεν έχεις βάλει ένα NetNany για να παρακολουθείς που μπαίνει και με ποιον μιλάει το παιδί σου?

Λέω εγώ τώρα....

 

Επίσης, ΠΡΟ ΦΒ , οι γονείς μας έλεγαν να μην μιλάμε σε αγνώστους και να μην πέρνουμε γλυκά......Και παίζαμε στις αλάνες νύχτα έτσι? 8-9 χρονών και ήμασταν ΕΞΩ , όχι στον κυβερνοχώρο ΟΚ?

 

Επίσης δεν βλέπουμε το πρόβλημα ως πρόβλημα. Τί είναι αυτό που φτιάχνει βιαστές , παιδεραστές , δολοφονους , τραμπούκους , κλέφτες , απατεώνες κλπ.

Ποιο είναι το πρόβλημα της κοινωνίας μας , και της οικογένειας γενικά και ειδικά.

 

Δεν γενιέται κάποιος με ορέξεις για παιδάκια , του αναπτύσοντε. Και δεν καλύπτει απλά μια καύλα , ίσως να καλύπτει την ανάγκη του να ταπεινώσει , την ανάγκη του να βιάσει , την ανάγκη του να γαμήσει την ζωή κάποιου άλλου για να νιώσει αυτός καλά.

Αυτό είναι αρρώστια , και απο κάπου έχει αρχίσει.

 

Ξαναλέω , 5 φορές ισόβια , μαζί σου !

 

Αλλά απο την άλλη να δούμε λιγάκι πιο σφαιρικά το θέμα.

 

Όχι δεν ονερεύομαι μια κοινωνία αγγέλων , αλλά ονειρέυομαι μια κοινωνία με φορείς και πολλή βοήθεια.

 

Γιατί εγώ πχ, μπορεί σε κάθε σχέση μου να ήμουνα βίαιος. Και να έχω χτυπήσει κανα δυο σχέσεις μου. Μπορώ να ξεκινήσω με έναν ψυχίατρο , εν έτει 2015 , μια θεραπεία , για να βοηθησω τον εαυτό μου , να δω απο που προέρχεται αυτή η βία , ώστε να μην το ξανακάνω, και να το λύσω μέσα μου δια παντώς.

 

Το ίδιο θα έπρεπε να κάνει και η οικογένεια του παιδεραστή , που ήξερε για την δράση του. Να τον πιέσει να ζητήσει βοήθεια.

Αλλα που......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Σε τρεις περιπτώσεις οι γονείς κατάλαβαν ότι τα παιδιά τους ίσως είχαν και προσωπική επαφή με το 40χρονο παιδεραστή
- Αμέσως ενημέρωσαν για την αποκάλυψη σοκ την Δίωξη του Ηλεκτρονικού Εγκλήματος
- Αν χρειαστεί, τα παιδιά θα εξεταστούν από ιατροδικαστή, για να διαπιστωθεί αν ο παιδόφιλος του Περιστερίου έχει ασελγήσει ή έχει βιάσει τα τρία αγόρια
- Περισσότερες από οι 40 καταγγελίες γονιών, που πιστεύουν ότι τα παιδιά τους είχαν διαδικτυακή επικοινωνία με τον συγκεκριμένο “άνθρωπο”

Μορφή “χιονοστιβάδας” έχουν πάρει οι καταγγελίες που δέχεται καθημερινά η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, από έντρομους γονείς ιδιαίτερα από την στιγμή που δημοσιοποιήθηκαν τα στοιχεία του “δράκου” παιδεραστή μετά από απόφαση του αρμόδιου Εισαγγελέα.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες, ήδη η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, από την στιγμή που δημοσιοποιήθηκε η φωτογραφία του δράστη, δέχθηκε τρεις καταγγελίες και μάλιστα σοβαρές από έντρομους γονείς οι οποίοι βρήκαν στον υπολογιστή των ανήλικων αγοριών τους, επαφές με το “Δράκο” του Περιστερίου.

Οι ίδιοι οι γονείς κατάλαβαν ότι τα παιδιά τους ίσως είχαν και προσωπική επαφή με το 40χρονο παιδεραστή και αμέσως ενημέρωσαν για την αποκάλυψη σοκ την Δίωξη του Ηλεκτρονικού Εγκλήματος που άλλωστε εξιχνίασε αυτή τη σοβαρή υπόθεση.

Αμέσως αστυνομικοί ήλθαν σε επαφή με τους γονείς, και κατάλαβαν πως οι καταγγελίες είναι σοβαρές, μιλώντας παράλληλα και με τα ίδια τα παιδιά. Άμεσα κινήθηκαν οι διαδικασίες και ενημερώθηκε επί τούτου η 10η Ανακρίτρια, η οποία χειρίζεται με πάσα σοβαρότητα την υπόθεση και τις επόμενες ημέρες αναμένεται να καλέσει γονείς και παιδιά, προκειμένου να δώσουν κατάθεση για την επαφή που είχαν τα τρία ανήλικα αγόρια με τον “δράκο” παιδεραστή του Περιστερίου.

Μάλιστα, σύμφωνα με τις πληροφορίες, εάν χρειαστεί είναι δυνατόν να εξεταστούν τα παιδιά από ιατροδικαστή, προκειμένου να διαπιστωθεί εάν ο 40χρονος έχει ασελγήσει, ή ακόμα εάν έχει βιάσει τα τρία ανήλικα αγόρια.

Και δεν είναι μόνο αυτό. Από την στιγμή που δόθηκαν στην δημοσιότητα τα στοιχεία και η φωτογραφία του παιδεραστή, η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, έχει δεχθεί πάνω από 40 καταγγελίες γονιών, που πιστεύουν από μηνύματα που έχουν βρει στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές των παιδιών τους ότι είχαν τουλάχιστον διαδικτυακή επικοινωνία με τον συγκεκριμένο “άνθρωπο”.

Κατά συνέπεια η δήλωση του Υποστράτηγου και Διοικητή της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος Μανώλη Σφακιανάκη, την οποία έκανε κατά την παρουσίαση τις σύλληψης του παιδεραστή στους Αστυνομικούς συντάκτες, λέγοντας ότι: “...εκτιμούμε πως τα θύματα του δράστη είναι εκατοντάδες καθώς φέρεται να είχε τουλάχιστον πέντε ραντεβού την ημέρα, με ανήλικα αγόρια”, δυστυχώς φαίνεται να παίρνει “σάρκα και οστά”, συγκλονίζοντας εκ νέου το πανελλήνιο για την δράση του “δράκου” του Περιστερίου.

Παράλληλα σύμφωνα με τις πληροφορίες οι πολύπειροι αστυνομικοί της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος εξετάζουν με σοβαρότητα άλλες τέσσερις καταγγελίες γονιών, που πιστεύουν πως τα παιδιά τους έχουν πέσει θύματα ασέλγειας από το 40χρονο “δράκο”, ο οποίος προσέγγιζε με ιδιαίτερο τρόπο παιδιά που πίστευε πως είναι ευάλωτα στις αρρωστημένες σεξουαλικές του ορέξεις

Και αυτές οι υποθέσεις, στην περίπτωση που αποδείχθηκε πως τα ανήλικα αγόρια είχαν προσωπική επαφή με το 40χρονο “Δράκο”, θα ακολουθήσουν την οδό της Δικαιοσύνης και θα καταλήξουν στην 10η Ανακρίτρια, η οποία είναι αποφασισμένη αυτή την σοβαρή υπόθεση στην κυριολεξία να την φθάσει μέχρι το τέλος.

Συγκλονιστικές διαστάσεις από τη δράση του παιδόφιλου - Δεκάδες γονείς έντρομοι βρίσκουν μηνύματα στα pc των παιδιών τους

  http://www.newsit.gr/ellada/sigklonistikes-diastaseis-paidofilou-peristeri/380889


 

 

 

 

 

 

Σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της υπόθεσης που δημοσιοποίησε χθες ο Διοικητής της Διεύθυνσης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, Μανώλης Σφακιανάκης, ο 40χρονος παιδεραστής ερχόταν σε επαφή μέσω διαδικτύου με τουλάχιστον πέντε ανήλικα αγόρια καθημερινά, ενώ αντίστοιχα ήταν και τα ραντεβού που έκλεινε κάθε εβδομάδα.

Μάλιστα έφθανε στο σημείο να το “παίζει” ο εξομολόγος των παιδιών και να τους γράφει στα διάφορα “δωμάτια επικοινωνίας” (chat rooms) αλλά και σε ιστοσελίδα κοινωνικής δικτύωσης, ότι πολλές φορές φταίνε οι γονείς τους που δεν μπορούν να τα καταλάβουν και ευτυχώς που υπάρχει αυτός ώστε να μπορεί ο κάθε ανήλικος, να “ακουμπά” επάνω του, καθώς καταλάβαινε τα προβλήματα του.

Όπως αποκάλυψε ο Ταξίαρχος Μανώλης Σφακιανάκης, έχουν εντοπίσει στο διαδίκτυο παιδιά, τα οποία ακόμα και την ώρα του μαθήματος συνομιλούσαν με μηνύματα στο διαδίκτυο μέσω smartphone με τον παιδεραστή, ενώ είχαν φθάσει στο σημείο μόλις τελείωναν το σχολείο τους, πρώτο τους μέλημα ήταν να επικοινωνούν με το δράκο που θα τα οδηγούσε στα “ουράνια”, όπως τους έγραφε χαρακτηριστικά.

“Τα θύματα του δράστη είναι εκατοντάδες παιδιά, κυρίως ανήλικα αγόρια, καθώς στο απόγειο της δράσης του είχε φθάσει στο σημείο να έχει πέντε ραντεβού με ανήλικα από 11 έως και 15 ετών την ημέρα. Αρχικά έβγαιναν για γνωριμία και στην συνέχεια για βόλτα με το ειδικά διαμορφωμένο βαν”, είπε χαρακτηριστικά ο Ταξίαρχος για να δείξει το μέγεθος της δράσης του 40χρονου επιχειρηματία παιδεραστή.

Μάλιστα έχει ενημερωθεί και η Ιντερπόλ, καθώς φαίνεται πως η δράση του δεν είχε περιοριστεί μόνο στην Ελλάδα, καθώς ερευνώνται συνομιλίες του στο διαδίκτυο με διεθνώς καταζητούμενους παιδεραστές ενώ στο κινητό του έχουν βρεθεί βίντεο με ανήλικα που έχει τραβήξει ο ίδιος.

Όσο για τον 13χρονο που γλύτωσε το βιασμό στο παρά πέντε από τον 40χρονο, είχε πει εκείνο το απόγευμα στους γονείς του πως θα πήγαινε στην γιαγιά του στην περιοχή του Κορυδαλλού και τελικά βρέθηκε να κάθεται στην θέση του συνοδηγού και να παρακολουθεί εμβρόντητο την σύλληψη του αδίστακτου παιδεραστή.

 

 

http://www.newsit.gr/ellada/etsi-paresyre-thymata-paiderastis-peristeri-0403/380324

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ................

Οι γονείς του έχουνε μεγάλη ευθύνη , γιατί ΓΝΩΡΙΖΑΝ την δράση του. Αυτό τους κάνει συνένοχους!

 

Επίσης , έχουνε ευθύνη , γιατί δεν γεννήσανε έναν παιδεραστή-βιαστή , αλλά τον καταντήσανε έτσι(ποιος ξέρει τι σπίτι θα ήτανε....)

 

 

 

Aυτό είναι το θέμα. Η κακοποίηση γεννά κακοποίηση. Κάθε είδους. Η θανατική ποινή δεν έχει κανένα όφελος σε τέτοιες περιπτώσεις. Αυτός μπορεί να φαίνεται σκατόφατσα στις φωτογραφίες κι οι πράξεις του να γεμίζουν μίσος τον καθένα, αλλά όταν ήταν ο ίδιος σε ένα σπίτι όπου μάλλον τον κακοποιούσαν καθημερινά (και για να λέτε γνώριζαν οι γονείς, μάλλον κακοποιούνταν σεξουαλικά) η πραγματικότητά του διαμορφώθηκε σε μια εικόνα ενός ενήλικα που έχει απόλυτη σεξουαλική εξουσία επάνω στους μικρότερους και όταν η εφηβεία κι οι ορμόνες έκαναν την εμφάνισή τους στράφηκε σε αυτό που γνώριζε. Δυστυχώς όμως η ψυχιατρική δεν έχει σχέδιο επαναφοράς τέτοιων ανθρώπων, χημικός ευνουχισμός και ψυχοθεραπεία εφ' όρου ζωής είναι το καλύτερο/δικαιότερο που μπορεί να προσφέρει η επιστήμη.

 

Έβλεπα ένα ντοκυμαντερ επάνω σε ένα γαλλικό "σχολείο" της δεκαετίας του '80, όπου ο "δάσκαλος" έπαιρνε παιδιά επάνω σε ένα καράβι και τα γύριζε στην Μεσόγειο για να μάθουν, πολύ ακριβά δίδακτρα, όνειρο πολλών παιδιών την δεκαετία εκείνη. Ο δάσκαλος όπως αποδείχτηκε, κακοποιούσε τους έφηβους, μαζί με τον βοηθό του κι έβλεπα συνεντεύξεις αυτών (ενηλίκων πια) πριν την δίκη. Οι περισσότεροι είχαν σοβαρά προβλήματα στις σχέσεις τους κι όλοι έλεγαν το ίδιο πράγμα: Ενώ ήξεραν πως πρόκειται για κάτι το οποίο δεν ήταν σωστό (αφού υπήρχε ο άγραφος κανόνας του "δεν μιλάμε για το καράβι") παράλληλα στην καθημερινότητά τους είχε γίνει απόλυτα φυσιολογικό το να κάνουν ντουζ μαζί με τους δασκάλους, να κάνουν σεξ μεταξύ τους και να βλέπουν οι ενήλικες κλπ αηδιαστικά. Κι έλεγαν πως αυτό το "δεν μιλάω" τους έμεινε ως την ενήλικη ζωή τους. Τα ίδια έχουν περιγράψει και τα θύματα των καθολικών ιερέων στις ΗΠΑ. Θυμάμαι την σκηνή στο Ray donovan  που ο αδερφός του Ρεη (θύμα κακοποίησης) έχει κάνει μια σχέση με μια γυναίκα και την παρατάει επειδή φοβάται την ίδια του την σεξουαλικότητα προς το παιδί της. Το βρήκα τρομερό δείγμα της ψυχολογικής διεργασίας του κακοποιημένου (αν και ωραιοποιημένο για την τιβι). Ο φόβος της δικής του πραγματικότητας τον εμποδίζει να προχωρήσει μπροστά και -συνήθως- καταφεύγει σε αυτό που γνωρίζει για να μπορέσει να συμφιλιωθεί με τον εαυτό του. Ειδικά αν ο δράστης είναι ο ίδιος ο γονιός το παιδί σε κάθε περίπτωση θα προσπαθήσει να τον εξιλεώσει με τις πράξεις του γιατί είμαστε προγραμματισμένοι να δικαιολογούμε τους γονείς μας.

 

Με όλα αυτά θέλω να πω πως η κακοποίηση έχει τραγική εικόνα. Ο θύτης είναι και θύμα και το θύμα πολλές φορές θα γίνει θύτης. Και γι' αυτό είναι τόσο δύσκολο να θανατώσεις κάποιον ως τιμωρία για το αποτέλεσμα αυτών που του συνέβησαν.

 

Προσωπικά ως πατέρας, προτιμώ να μην βλέπω-ακούω γι' αυτά, το ντοκιμαντερ παραπάνω το έκλεισα σε δέκα λεπτά περίπου, την συγκεκριμένη είδηση την είδα στα Νεα και την προσπέρασα για να μην διαβάσω λεπτομέρειες. Αν είχα διαβάσει μπορεί να έγραφα και διαφορετικό σχόλιο στο ποστ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το πρόβλημά μου είναι ότι στην χώρα μας δεν υπάρχει ουσιαστικά ποινή μεγαλύτερη από τα 25 χρόνια (τα ισόβια είναι έτσι να χουμε να λέμε) και μάλιστα σπάνια τηρείτε ακόμα και αυτό και έτσι μετά από κανά 15άρι χρόνια στη χειρότερη θα είναι και πάλι ελεύθερος (χώρια τις άδειες που θα παίρνει στο ενδιάμεσο).

 

Τα άτομα αυτά δεν γίνονται ποτέ καλά (πόσο μάλλον με έναν απλό εγκλεισμό σε φυλακή) διότι είναι άρρωστα βαριά και η μόνη λύση είναι είτε ο μόνιμος εγκλεισμός τους σε φυλακή, ψυχιατρείο κλπ ή ο θάνατος με ευθανασία (νομίζω πρόσφατα κάποιος παιδεραστής επέλεξε μόνος του την λύση της ευθανασίας λόγω της αρρώστιας τους αυτής)

 

Πάντως δεν πρέπει να κυκλοφορήσουν ποτέ ξανά στην κοινωνία διότι θα επαναλάβουν τις πράξεις τους με μαθηματική ακρίβεια...και εδώ δεν μιλάμε για κλοπές αυτοκινήτων ή τσαντάκηδες αλλά για το πιο ειδεχθές έγκλημα.... που για να διορθώσω κάποιον πιο πριν είναι πολλές φορές χειρότερο από τα περισσότερα είδη φόνου (αν εξαιρέσουμε ακραίους βασανισμούς κλπ). Ο βιασμός δεν είναι "ε εντάξει μωρέ καλύτερα να κάτσω να φάω έναν παρά να με σκοτώσουν" όπως είπες.... επίσης συχνά οι παιδεραστές μετά το βιασμό σκοτώνουν και τα θύματά τους...

 

Οι περισσότεροι φόνοι είναι μια και έξω...το θύμα πεθαίνει μία φορά... με τον βιασμό παιδιών τα παιδιά πεθαίνουν μέσα τους κάθε μέρα και κουβαλάνε τραύματα που δεν φεύγουν ποτέ..... αφήστε περιπτώσεις που ο βιαστής είναι και ο γονέας όπου έχουμε κατ εξακολούθηση έγκλημα με πολλές περισσότερες διαστάσεις....

 

Πάντως πρέπει να μελετηθούν περισσότερο αυτοί οι άνθρωποι, να κατανοήσουμε τι ήταν αυτό που πήγε στραβά ώστε να μπορέσουμε ενδεχομένως να το αποτρέψουμε στο μέλλον... Φταίει το ότι κακοποιήθηκαν και αυτοί μικροί ; Μήπως δεν κακοποιήθηκαν , είχαν φυσιολογική παιδική ηλικία και απλά πρόκειται για μια ψυχική ασθένεια ; Μήπως είναι απλά μία σεξουαλική προτίμηση όπως υπάρχουν χιλιάδες άλλες και πιο παράξενες ενδεχομένως (κάποιοι την βρίσκουν με έπιπλα πχ...) αλλά εδώ έχουμε αθώα θύματα και όχι έναν άψυχο καναπέ ;

 

Επίσης θεωρώ δεδομένο ότι ο οποιοσδήποτε άνθρωπος αν ερχόταν αντιμέτωπος με τον βιαστή του παιδιού του θα προσπαθούσε να το σκοτώσει, το παραδέχονται οι περισσότεροι άλλωστε και ακόμα και αν δεν το δέχονται το μυαλό τους θα θόλωνε και πάλι έτσι θα λειτουργούσαν.... οπότε είναι και λίγο υποκριτικό από τη μία να λέτε εγώ θα τον σκότωνα αν ήταν για το παιδί μου αλλά για τα παιδιά των άλλων όχι πρέπει να τηρηθούν τα προβλεπόμενα και να παίρνει τις αδειούλες τους και να σπουδάσει άμα το θέλει και να βγει μετά από δέκα χρόνια  και προς θεού να μην δείχνουμε φωτογραφίες του και τον διαμπομπέυσουμε τον άνθρωπο....

 

Οι φωτογραφίες βγαίνουν σε πρώτη φάση ώστε να αναγνωριστεί από τα πιθανά πολλά  θύματά του που δεν έχουν μιλήσει ακόμα στις αρχές και να βγουν και να μιλήσουν στην αστυνομία για να μπορούν να στηρίξουν το κατηγορητήριο εναντίον του και σε δεύτερη φάση όταν αφεθεί ελεύθερος να έχουν το νου τους όσοι θα τον έχουν γείτονα... 

 

Ναι οκ ανθρώπινα δικαιώματα και ανθρώπινα δικαιώματα.... αλλά και ο κάθε γονέας πιστεύω έχει το δικαίωμα να ξέρει αν έχει γείτονα έναν καταδικασμένο παιδεραστή... Μιλάμε διαρκώς για τα δικαιώματα των θυτών και ξεχνάμε τα δικαιώματα των θυμάτων και των επίδοξων θυμάτων των οποίων τα στερεί ο θύτης... Φαντάζομαι και τα παιδιάκια που βίασε είχαν δικαιώμα να μην τους καταστρέψει κάποιος ανεπανόρθωτα τη ζωή... αλλά για τα δικά τους δικαιώματα δεν θα βγει κανείς να κάνει πορείες...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μίλησα για ανθρώπινα δικαιώματα , απλά , βλέποντας τις φωτογραφίες του παιδεραστή , ο οποίος όπως είπα είναι και γείτονάς μου εδώ στα 500 μέτρα....

 

απλά ένιωσα περισσότερο λύπη για αυτόν παρά οργή. Πραγματικά , απο τις φωτός μου έβγαλε κάτι το οποίο με έκανε πιο πολύ να πω απο μέσα μου :

" Γιατί ρε παλικάρι μου , μια χαρα άντρας , γιατί το έκανες αυτό?"

 

Ίσως μαλακώνω όσο μεγαλώνω , δεν ξέρω , ίσως να έχετε δίκιο που ζητάτε να θανατωθεί. Ίσως εγώ να είμαι υπερευαίσθητος.

 

Αλλα το λέω αντρίκια , αν τον είχα μπροστά μου , ένα Γιατί θα τον ρώταγα .

 

Αν απο την άλλη είχε βιάσει το δικό μου παιδί , πραγματικά δεν ξέρω ποια θα ήτανε η αντίδρασή μου , δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Γιατί ρε παλικάρι μου , μια χαρα άντρας , γιατί το έκανες αυτό?"

 

71ca81ee-0669-4eed-905f-2436693b697e.jpg

 

Ότι φυσιολογικότερο σε φάτσα υπάρχει, πράγματι...

 

Άσχετο:

 

Τελικά ο φωτούλης:

 

%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%

 

ήταν όντως παιδεραστής ή άδικα κατηγορήθηκε και αυτοκτονήθηκε?

(επίσης γιατί αν γράψεις στο google φωτούλης στις εικόνες εμφανίζονται 14χρονα με μαγίο?)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς πάντως που υπάρχουν και οι άγραφοι νόμοι της φυλακής και τακτοποιούν τέτοια ζητήματα αφου οι νόμοι δύσκολα θα αλλάξουν. Γιατί την ώρα που τίμιος κόσμος πεθαίνει απο την πείνα και το κρύο θα βρει το κάθε σκουπίδι σαν αυτόν δωρεάν φαγητό και στέγη , αδικία ε

πάντως μου κάνει εντύπωση έτσι οπως ηταν που τον είχαν και για φυσιολογικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άσχετο:

 

Τελικά ο φωτούλης:

 

%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%

 

ήταν όντως παιδεραστής ή άδικα κατηγορήθηκε και αυτοκτονήθηκε?

(επίσης γιατί αν γράψεις στο google φωτούλης στις εικόνες εμφανίζονται 14χρονα με μαγίο?)

 

 

 

 

qrd79z.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

Ξέρουμε για τι ακριβώς είχε κατηγορηθεί?

Γιατί εγώ ακόμα αδυνατώ να πιστέψω πως ο φωτούλης γούσταρε παιδάκια. Είναι σίγουρο δηλαδή ή παίζει να ήταν αθώος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς πάντως που υπάρχουν και οι άγραφοι νόμοι της φυλακής και τακτοποιούν τέτοια ζητήματα αφου οι νόμοι δύσκολα θα αλλάξουν. Γιατί την ώρα που τίμιος κόσμος πεθαίνει απο την πείνα και το κρύο θα βρει το κάθε σκουπίδι σαν αυτόν δωρεάν φαγητό και στέγη , αδικία ε

 

πάντως μου κάνει εντύπωση έτσι οπως ηταν που τον είχαν και για φυσιολογικό 

 

Το ακούμε συνέχεια αυτό, ειδικά στα σχόλια στο fb... ότι " Μη φοβάστε θα φάει καλά μέσα κλπ"  Εγώ δε το πολύ-πιστεύω... Ίσως παλαιότερα ή ίσως σε κάτι φυλακές που βλέπουμε σε ντοκιμαντέρ του Σκαι και σε Αμερικανικές ταινίες.... εδώ στις σημερινές ελληνικές φυλακές το θεωρώ μαλλον απίθανο... για πολλούς λόγους.... κατά πρώτον, η Ελλάδα έχει ελάχιστους πολύ στυγνούς εγκληματίες που θα έκαναν κάτι τέτοια... οι περισσότεροι στις ελληνικές φυλακές τίποτα τοξικομανείς, μικροκλέπτες και φορο-οφειλέτες είναι...  και κατά δεύτερον θεωρώ ότι υπάρχει κάποια ελάχιστη προστασία για αυτούς του τύπου να είναι σε ξεχωριστές πτέρυγες κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...