Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είτε σε μένα το έκανε είτε στο γείτονα αξίζει το χειρότερο που μπορεί να πάθει ένας τέτοιος τύπος και όχι μόνο αυτός γενικά κάθε τύπος που εκμεταλλεύεται κάθε μορφής αδυναμία (ηλικία,νοητική στέρηση κλπ) οπότε ναι εύχομαι κακό ψοφο στο καθικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όλους όσους κόπτονται ξαφνικά για την προστασία των παιδιών και τρέχουν με δάδες, τσουγκράνες και δόρατα να τα σώσουν από τους ανώμαλους της κοινωνίας, αφού τελειώσετε με το ιντερνετικό δικαστήριο, περάστε από το κοντινότερο κέντρο προστασίας παιδιών και αφήστε ένα 5ευρω ή ένα κουτί σοκολάτες (ειλικρινά αυτό το δεύτερο το εκτιμούν περισσότερο γιατί σπάνια το θυμάται κανείς ότι υπάρχουν παιδιά για τα οποία τα γλυκά είναι πολυτέλεια). Δεν λέω καθίστε να προσφέρετε και λίγη βοήθεια γιατί αυτό απαιτεί ψυχική αντοχή, για να ακούσετε τις ιστορίες φρίκης που θα συνοδεύει το κάθε προσωπάκι.

 

Πιο πολύ θα τα βοηθήσετε έτσι, παρά με το να προσπαθείτε να αποδώσετε "δικαιοσύνη" μέσω σχολίων σε φόρουμ. Και ας μην ξεχνάμε και τους ανώμαλους που δεν φαίνονται ε, μπαμπάδες και μαμάδες που δεν χρειάζονται βανάκια και που οι γείτονές τους θυμούνται τη δικαιοσύνη μόνο όταν έρχεται η ώρα να βγουν στο γυαλί και να τραβήξουν την προσοχή με το θυμό και τις τραυματισμένες ευαισθησίες τους.

 

Και επειδή το διάβασα κάπου εδώ μέσα, η πολιτική ορθότητα μπορεί να φτάνει σε ακρότητες και σε ορισμένες περιπτώσεις να γελοιοποιεί τα δικαιώματα εκείνα που προσπαθεί να προστατέψει (ειδικά όταν χρησιμοποιείται από άτομα που αποζητούν προσοχή και τίποτα παραπάνω), αλλά ακόμα και έτσι είναι προτιμότερη από το τσουβάλιασμα ανθρώπων και τις ταμπέλες, τις είχαμε αιώνες τώρα και έχουμε δει που οδηγούν.

 

Τουλάχιστον μες στα άγρια χαράματα, για μένα έτσι δείχνουν τα πράγματα. Καλό σας βράδυ :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δώσε παράδειγμα ανατολικής χώρας με θανατική ποινή, όπου αποτελεί υπόδειγμα πολιτισμού.

 

 

Βόρεια Κορέα.

 

Just kidding

 

 

Όσο για τα τσουβαλιάσματα ή αλλιώς στερεότυπα δε πρόκειται να πάψουν ποτέ όσο υπάρχουν σύνολα ατόμων που ακολουθούν συγκεκριμένη συμπεριφορά στην πλειοψηφία τους. Λέγονται στερεότυπα επειδή ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ κ μάλιστα συχνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα τσουβαλιάσματα ή αλλιώς στερεότυπα δε πρόκειται να πάψουν ποτέ όσο υπάρχουν σύνολα ατόμων που ακολουθούν συγκεκριμένη συμπεριφορά στην πλειοψηφία τους. Λέγονται στερεότυπα επειδή ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ κ μάλιστα συχνά.

Αυτό ισχύει και σε μια χαλαρή κουβέντα μπορεί να αναφερθεί άνετα. Μπορείς να πεις και κάτι παραπάνω με την ανάλογη διάθεση, δεν τρέχει τίποτα. Όταν όμως κάνεις μια άλλη συζήτηση, το πόρισμα της οποίας μπορεί να στείλει κάποιον για πάντα στη φυλακή, ή χειρότερα, στην καρέκλα, δεν μπορείς να σκέφτεσαι "Μαύρος είναι, οι πιθανότητες να είναι ένοχος είναι μεγάλες, οπότε κλείστε τον μέσα". Εκεί δεν χωράνε στερεότυπα. Αποφασίζεις, αυστηρά, με βάση τα στοιχεία που έχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Καναδα και στην Αμερικη παντως τους βιαστες και τους παιδεραστες οταν τους αφηνουν ελευθερους οπου πανε να μεινουν γνωριζουν οι παντες στην περιοχη που θα μεινουν τι κουμασια ειναι.Ακομα και στα τοπικα δελτια ειδησεων ανακοινωνουν οτι αφεθηκε ελευθερος βιαστης,με φωτογραφιες,ονομα,και την περιοχη που θα μενει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Ελληνικό ποινικό κώδικα προβλέπεται μετά την καταδίκη σε τέτοιες περιπτώσεις , χημικός ή φυσικός ευνουχισμός , υποχρεωτική λήψη φαρμάκων, συνεχής ψυχιατρική παρακολούθηση με ή χωρίς την συναίνεση του ενοχου και τέλος πλήρη ανάληψη ευθύνης από οποιονδήποτε ότι με όποιο μέτρο προβλέπεται να ληφθεί δεν θα επαναληφθεί παρόμοια πράξη στο μέλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Καναδα και στην Αμερικη παντως τους βιαστες και τους παιδεραστες οταν τους αφηνουν ελευθερους οπου πανε να μεινουν γνωριζουν οι παντες στην περιοχη που θα μεινουν τι κουμασια ειναι.

 

 

Προσωπικά το θεωρώ άκρως υποκριτικό και ξεφτίλα για το "σοφρωνιστικό" σύστημα που υιοθετεί τέτοιες "λύσεις".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος ζούσε 500 μέτρα απο το σπίτι μου , και στην ευρύτερη περιοχή , έχει επικρατήσει πανικός απο μανάδες.....

Πέρασα χτες για να δω που είναι το Μίνι Μάρκετ , και είναι μια εθυεία απο το σπίτι μου.

 

ΟΧΙ , δεν τον ήξερα , ΟΧΙ , δεν είμαι παιδόφιλος.

 

Απο την άλλη όμως διαφωνώ με την διαπόμπευση ..... για πολλους λόγους.

 

 Το άτομο είναι ψυχικά άρρωστο. Ακόμα και απο τις φωτός , φαίνεται ότι δεν έχει καταλάβει τι έχει κάνει. Αυτό δεν δικαιολογεί τις πράξεις του φυσικά ................

Οι γονείς του έχουνε μεγάλη ευθύνη , γιατί ΓΝΩΡΙΖΑΝ την δράση του. Αυτό τους κάνει συνένοχους!

 

Επίσης , έχουνε ευθύνη , γιατί δεν γεννήσανε έναν παιδεραστή-βιαστή , αλλά τον καταντήσανε έτσι(ποιος ξέρει τι σπίτι θα ήτανε....)

 

 

Απο την άλλη όμως , δεν πιστεύω ότι η φυλακή είναι η λύση για αυτούς τους ανθρώπους , αλλά το ψυχιατρείο. Χρειάζονται βοήθεια.Πολύ βοήθεια.

Στην φυλακή θα φάει 20 χρόνια , στα 5 χρόνια θα πάρει την πρώτη του 5ημερη άδεια , και το πρώτο που θα κάνει θα είναι να αποπλανήσει παιδάκια.

Σε ένα ψυχιατρείο όμως , με την βοήθεια ψυχιάτρων , θα μπορούσε να έχει καλύτερα αποτελέσματα.

 

Αυτό λοιπόν τόλμησα και είπα στ ΦΒ , και μου την πέσανε ότι είμαι και εγώ παιδεραστής!!!!!!!!

 

Επειδή είδα με συμπονια έναν πολύ ψυχικά άρρωστο άνθρωπο. Θα μου πεις , αθώες ψυχές , τα τραύματα , το παιδί σου το ένα το άλλο. Ξαναλέω , ότι την ευθύνη των πράξεών του θα την πληρώσει , δεν το συζητώ. 5 φορές ισόβια να φάει , δεν το συζητώ καθόλου !!!!!

 

Απο την άλλη θέλω απλά να πω , ότι όπως πχ. ένας τύπος με ψύχωση πιστεύει ότι δεν τρέχει τίποτε εάν σκοτώσει μια 20αριά άτομα γιατί εξυπηρετεί κάποιον σκοπό που πιστεύει , έτσι και ο παιδεραστής , δεν έχει συναίσθηση της αρρωστημένης όρεξής του για μικρά αγοράκια , το θεωρεί , μέσα στο μυαλό του , φυσιολογικό.

 

Αυτά , μην πέσετε να με φάτε , είναι απλά η γνώμη μου , δεν συμφωνώ απλά με Ταλιμπανιές του στυλ στην πυρά , κάψτε τον , γδάρτε τον , ευνουχίστε τον !

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι παιδεραστής LiquidTroll τελεία και παύλα,

εδώ ακόμα κάποιοι πιστεύουν ότι αν σήμερα το βράδυ έχουμε την επαναφορά της θανατικής ποινής για φόνους/βιαστές.

την επόμενη μέρα κι όλας , όλοι αυτοί θα σταματήσουν να βιάζουν/σκοτώνουν.

Γιατί είπαμε σκοτώνουμε για "παραδειγματισμό" για να φοβηθούν οι άλλοι μετά να σκοτώσουν/βιάσουν. (go figure..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...