Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε θάνατος, ούτε φυλάκιση.  Προτείνω ελεύθερος με περιοριστικός όρους/επιτήρηση ακόμα και σε άσχημες περιπτώσεις όπως αυτή. *flies away*

Fail+troll+is+fail+_1b7bd101b355759e7749

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαρτυρία με ποιά λογική;

 

Στο υποθετικό σενάριο που ένας παιδόφιλος, ας πούμε συγκεκριμένα αυτός, περάσει σε ένα ΤΕΙ, πόσοι από εμας/εσάς/αυτους θα στήριζαν το δικαίωμά του στην εκπαίδευση?

 

just wondering , γιατί τις τελευταίες μέρες άκουσα διάφορους (όχι αναγκαστικά στο Insomnia) "δημοκράτες" που στην ουσία θα χαίρονταν να πάθει κάποια πράγματα ο τυπάς ή ακόμα και να τον κρεμάσουν , κάψουν, βιάσουν κλπ (αλήθεια, μονο εμένα μου φαίνεται πέρα από κακία, ενδόμοιχη ομοφυλοφιλία αυτό)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, δε γνωρίζω εάν ειπώθηκε, αλλά ο φίλτατος αυτός κύριος, πιστεύω σε ένα με δυό χρόνια θα έχει αυτοκτονήσει μέσα στη φυλακή. Διότι εκεί μέσα, μπορει να'ναι τα κατακάθια της κοινωνίας, αλλά υπάρχουν κάποιοι άγραφοι νόμοι. Και η ιστορία έχει δείξει πως οι παιδόφιλοι, είναι το αγαπημένο σνακ των κρατουμένων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, δε γνωρίζω εάν ειπώθηκε, αλλά ο φίλτατος αυτός κύριος, πιστεύω σε ένα με δυό χρόνια θα έχει αυτοκτονήσει μέσα στη φυλακή. Διότι εκεί μέσα, μπορει να'ναι τα κατακάθια της κοινωνίας, αλλά υπάρχουν κάποιοι άγραφοι νόμοι. Και η ιστορία έχει δείξει πως οι παιδόφιλοι, είναι το αγαπημένο σνακ των κρατουμένων.

 

Ναι, πιθανότατα ...

 

 

άλλωστε δε πιάνει και σαν "bullying" αυτό μπας και κάνει κανείς κανα like παραπάνω να σωσει την κατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο υποθετικό σενάριο που ένας παιδόφιλος, ας πούμε συγκεκριμένα αυτός, περάσει σε ένα ΤΕΙ, πόσοι από εμας/εσάς/αυτους θα στήριζαν το δικαίωμά του στην εκπαίδευση?

Παίρνοντας δεδομένο ότι έχει ξεμπερδέψει με την όποια ποινή του επιβλήθηκε στο παρελθόν και ότι δεν υπάρχει κάποιου είδους νομοθεσία για registered sex offenders κλπ: με ποιά λογική θα μπορούσε κανείς να διαμαρτυρηθεί επειδή πέρασε σε ΤΕΙ;

 

Ακόμα και αν υπήρχε τέτοια νομοθεσία (δεν ξέρω), οι φοιτητές είναι ενήλικες. Εννοείται να πάει να κάνει ο,τι νομίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνοντας δεδομένο ότι έχει ξεμπερδέψει με την όποια ποινή του επιβλήθηκε στο παρελθόν και ότι δεν υπάρχει κάποιου είδους νομοθεσία για registered sex offenders κλπ: με ποιά λογική θα μπορούσε κανείς να διαμαρτυρηθεί επειδή πέρασε σε ΤΕΙ;

 

Ακόμα και αν υπήρχε τέτοια νομοθεσία (δεν ξέρω), οι φοιτητές είναι ενήλικες. Εννοείται να πάει να κάνει ο,τι νομίζει.

 

Αν δεν υπαρχει κάποιου είδους νομοθεσία για registered sex offenders οπως σωστα ειπες, (στην ελλαδα χλωμο το βλεπω)

 

και περνουσε σε τμημα ΑΕΙ-TEI, ως δασκαλος, βρεφονηπιοκομος,

 

κατι τελος παντων που να τον φερνει σε αμεση επαφη με παιδια, εκει τι γινεται ?

 

Θα ηταν φυσιολογικο να φοιτησει ? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπαρχει κάποιου είδους νομοθεσία για registered sex offenders οπως σωστα ειπες, (στην ελλαδα χλωμο το βλεπω)

 

και περνουσε σε τμημα ΑΕΙ-TEI, ως δασκαλος, βρεφονηπιοκομος,

 

κατι τελος παντων που να τον φερνει σε αμεση επαφη με παιδια, εκει τι γινεται ?

 

Θα ηταν φυσιολογικο να φοιτησει ? :-(

 

Δε ξέρω, ρωτάω ... όποιος νομίζει οχι ας πει γι' αυτό και γι' αυτό το λόγο. Εγώ αυτό που δε καταλαβαίνω είναι διάφοροι να είναι υπερ των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και ταυτόχρονα να ευχονται λίγο πολύ να λιντσαριστεί κάποιος.

 

 

 

Από την άλλη αν περάσει σε ΑΕΙ/ΤΕΙ παιδαγωγικής, τι έχει να κάνει ? ... έτσι κι αλλιώς όλοι μέσα εκεί θα είναι ενήλικες. Εκτός αν θεωρείς αυτονόητο ότι όσοι σπουδάζουν παιδαγωγική πρέπει απαραίτητα να διορίζονται δάσκαλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως θα εχει ευκολοτερη προσβαση σε παιδακια, οταν θα κανει την πρακτικη του..... i dont know.

 

Δεν ειναι αναγκη να διοριστει δασκαλος.....

 

τα φροντιστηρια να ναι καλα..... :-(

 

Υπαρχει καποιον νομος που το απαγορευει ? Toυλαχιστον για την συγκεκριμενη κατηγορια.?

 

Oυτε εγω γνωριζω.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως θα εχει ευκολοτερη προσβαση σε παιδακια, οταν θα κανει την πρακτικη του..... i dont know.

 

Τεχνική λεπτομέρεια, ας πούμε ότι κάνει πρακτική που δε το επιτρέπει αυτό (πχ σε μια κεντρική υπηρεσία) και είναι υπό επιτήρρηση, ή δίνει 6 μαθήματα ακόμα αντί πρακτικής στη τελική.

 

Και στο κάτω κάτω ας μην περιοριζόμαστε στο ενδεχόμενο αυτό, ας πούμε ότι περνάει τεχνικός οχημάτων ξερωγω ... το ερώτημα είναι

 

1. Συνεχίζουμε να ελπίζουμε να μη "σοφρωνιστεί ποτέ"

2. Του απαγορευεις το "δικαίμα στη μόρφωση"

3. Ελπίζεις να λινσταριστεί/βιαστεί/αυτοκντονίσει

 

 

Δεν ειναι αναγκη να διοριστει δασκαλος.....

 

τα φροντιστηρια να ναι καλα..... :-(

 

Άσχετο πάλι, μπορεί κάποιος να θέλει να σπουδάσει για τη μορφωση και μόνο .... χωρίς να θέλει να ασκήσει το "αντίστοιχο" επάγγλεμα

 

Υπαρχει καποιον νομος που το απαγορευει ? Toυλαχιστον για την συγκεκριμενη κατηγορια.?

 

Μα το ερώτημά μου δεν είναι αν θα πρέπει νόμος να το επιτρέπει ή να το απαγορεύει. ΟΚ, να το απαγορεύει ... so what? Σε τι αλλάζει το ερώτημά μου?

 

Oυτε εγω γνωριζω.... :-)

 

Ούτε και εγώ, όπως δε γνωρίζω το πως φτιάχνεις σουφλέ ... αλλά δεν είναι αυτό ερώτημα.

Παίρνοντας δεδομένο ότι έχει ξεμπερδέψει με την όποια ποινή του επιβλήθηκε στο παρελθόν και ότι δεν υπάρχει κάποιου είδους νομοθεσία για registered sex offenders κλπ: με ποιά λογική θα μπορούσε κανείς να διαμαρτυρηθεί επειδή πέρασε σε ΤΕΙ;

 

Ακόμα και αν υπήρχε τέτοια νομοθεσία (δεν ξέρω), οι φοιτητές είναι ενήλικες. Εννοείται να πάει να κάνει ο,τι νομίζει.

 

Μα δεν αναφέρομαι αν "έχει ξεμπερδέψει" εννωώ ας πούμε αυριο το πρωι.

 

Προφανώς δεν έπιασες την "μπηχτή" μου προς τους διάφορεους "υπερασπιστές των ανρθωπίνων διακιωμάτων".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2015 και μερικά σχόλια που βλέπω νομίζω ότι βρίσκομαι στον μεσαίωνα

καταρχήν κάποιοι μπερδεύουν δύο πράγματα.

1)πως θα αντιδρούσαν προσωπικά

2)τι ισχύει από τους νόμους του κράτους

 

όλοι καταλαβαίνουν ότι αν σε αφορά προσωπικά θα λειτουργήσουμε με βάση το συναίσθημα και "οφθαλμός αντι οφθαλμού". Βέβαια και  οι συγγενείς του θύματος θα πρέπει να λειτουργήσουν με βάση την λογική και να κοιτάξουν να σταθούν στο παιδί τους. Tι θα μπορέσουν να προσφέρουν στο παιδί τους (που τους έχει ανάγκη) αν είναι στην φυλακή για φόνο? Eίναι εύκολο να μιλάμε για πειθαρχία όταν ήμαστε έξω από το χορό, αλλά το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να βοηθήσουν το παιδί τους και όχι να γίνουν hitman.

 

το κράτος δεν μπορεί να λειτουργεί με βάση το συναίσθημα , οι νόμοι δεν έχουν γραφτεί για το τι θα κάναμε εμείς για εκδίκηση στον άλλον. αν ήταν έτσι για μένα θα έπρεπε σε αυτούς που περνάνε με κόκκινο στα φανάρια , να τους κάνουν λαμπόγυαλο το αμάξι για "παραδειγματισμό".

 

το πιο σωστό που διάβασα ήταν στην φυλακή ισόβια (δεν ξέρω πόσα χρόνια προβλέπει ο νόμος για παιδεραστές) και καταναγκαστική εργασία (να μην τον πληρώνουμε και απο πάνω). Πρώτον για την προστασία της κοινωνίας και δεύτερον για τον σωφρονισμό τουw (δύσκολο σε τέτοιες περιπτώσεις). Βέβαια όλα αυτά σε ένα κράτος που λειτουργεί...

 

 

ο "παραδειγματισμός" που διαβάζω συνέχεια σε θανατική ποινή με ξεπερνά, λες και ο άλλος θα κωλώσει να βιάσει/κλέψει/σκοτώσει αν υπάρχει η θανατική ποινή. Μιας και οι περισσότεροι πριν βιάσουν/κλέψουν/σκοτώσουν , το σκέφτονται ήρεμα και ωραία και μετά από μεγάλη συζήτηση με τον εαυτό τους βγάζουν το συμπέρασμα να βιάσουν/κλέψουν/σκοτώσουν. Τρανό παράδειγμα στο αμέρικα που οι περιοχές που έχουν θανατική ποινή δεν έχουν μειωμένη εγκληματικότητα.

 

edit: αυτοί που θέλουν "δικαιοσύνη" δια του θανάτου, να τα πουν σε αυτούς που βρέθηκαν αθώοι αφού πέθαναν με ένεση/κρεμάλα/ηλεκτρισμό κτλπ. Τα "μόνο αν είναι 1000% σίγουρο θα γίνεται" τα ακούω βερεσέ γιατί και αυτοί που πέθαναν άδικα ήταν 1000% σίγουρο ότι το έκαναν..

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη για την ποινη δεν εχω αλλα θελω να ρωτησω κατι σε οσους ξερουν, υπαρχει καποια εντολη για τη θανατικη ποινη στην Ευρωπη την οποια πρεπει να ακολουθησουμε η θεωρητικα θα μπορουσαμε να τη φερουμε?? Ρωταω για να δω αν ειναι φιλοσοφικη εντελως η κουβεντα η θα μπορουσε να γινει στην πραξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Please try harder

 

Εγώ; Εσύ να μου πεις τι θα κερδίσεις με το να έχεις φυλακισμένο έναν παιδεραστή ή έναν φονιά. Θα παραδεχτεί το λάθος του και θα σωφρονιστεί; Αν πραγματικά το παραδεχτέι, συνειδητοποιήσει το μέγεθος της μαλακίας του, θα αυτοκτονήσει. Εχω άδικο;

Καλά δεν μιλάμε για θανατικές ποινές και μαλακίες, γελάνε και οι πέτρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη για την ποινη δεν εχω αλλα θελω να ρωτησω κατι σε οσους ξερουν, υπαρχει καποια εντολη για τη θανατικη ποινη στην Ευρωπη την οποια πρεπει να ακολουθησουμε η θεωρητικα θα μπορουσαμε να τη φερουμε?? Ρωταω για να δω αν ειναι φιλοσοφικη εντελως η κουβεντα η θα μπορουσε να γινει στην πραξη..

 

http://eeas.europa.eu/human_rights/adp/index_en.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσα ισοβια ''φαει'' καποιος, στα 25 χρονια ειναι εξω.....χωρις αγροτικες φυλακες,που η ημερα μετρα διπλη.Συμπερασμα το τερας αυτο στα 60 και βαλε θα ειναι εξω(αν οι ''παλιοι'' τον αφησουν, να τα φτασει)........τοτε  θα δε θα μπορει ουτε να αφοδευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...