Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφική μηχανή ( compact ).


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνω φωτογραφική μηχανή με μάξιμουμ όριο τα 100 ευρώ. Σε μια αναζήτηση πριν λίγες ημέρες σε γνωστή αλυσίδα κατέληξα σε δύο.

 

http://www.skroutz.gr/s/4693730/Samsung-WB35F.html?keyphrase=SAMSUNG+SAMSUNG+WB35F

 

Η συγκεκριμένη έχει πολλές δυνατότητες επεξεργασίας + wifi επίσης πολύ καλή οθόνη + χρώματα. 16.2 mp + x12 optical zoom.

 

http://www.skroutz.gr/s/4332052/Sony-DSC-W810.html?from=autocomplete&keyphrase=sony+dsc-w810

 

Η δεύτερη σαν επιλογή είναι η sony η οποία σύμφωνα και με τον υπάλληλο έχει καλύτερο αισθητήρα, καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας, με χαλάει όμως η απεικόνιση χρωμάτων στην οθόνη αν και αυτό δεν είναι πρόβλημα μιας και η ουσία είναι η απόδοση της φωτογραφίας στον υπολογιστή ( παρόλα αυτά στο θέμα της οθόνης σε σύγκριση με τα χρώματα και την ανάλυση της σαμυ... η διαφορά ήταν μεγάλη και με χάλασε διότι τις φωτογραφίες θα τις τσεκάρεις πρώτα από την φωτογραφική ). Βγαίνει στα 20.1mp + x6 optical zoom.

 

Επίσης από την αλυσίδα έμαθα πως η samsung σταματάει τις φωτογραφικές στην Ελλάδα χωρίς να σημαίνει πως δεν θα έχω κάλυψη εγγύησης σε περίπτωση προβλήματος.

 

 

Ισχύει πως η sony έχει προβάδισμα στο θέμα της φωτογραφίας, επειδή ο υπάλληλος δεν μου πρότεινε την ακριβότερη ( samsung ) άλλα τη sony και απ`ότι μου είπε η τεχνολογία στις sony είναι ένα βήμα μπροστά.

 

Τι λέτε, έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο πέρα από αυτές τις δύο;

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

lumix xs1 ? Ψάχνω και εγώ κάτω αυτό τον καιρό μέχρι 100 ευρώ περίπου, και μου φαίνεται καλή επιλογή.

 

Μεταξύ της sx1 και της sz8 ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...