Προς το περιεχόμενο

εκτυπωτης ασπρομαυρος laser


MasterX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι. 5 μελάνια σημαίνει 5 διαφορετικά μελάνια πάνω στην κεφαλή του εκτυπωτή. Σε αυτούς τους εκτυπωτές παίρνεις μόνο μελανοδοχεία.

2 μελανοκεφαλές σημαίνει 2 διαφορετικά δοχεία μελανιού, ένα μαύρο και ένα μέσα με όλα τα υπόλοιπα χρώματα, που παράλληλα είναι και κεφαλές πάνω στο δοχείο και όχι μόνο μελάνι. Κάθε φορά που αγοράζεις δηλαδή μελάνι, παίρνεις στο δοχείο και καινούρια κεφαλή.

 

Τα πλεονεκτήματα του ενός είναι τα μειονεκτήματα του άλλου και αντίθετα.

 

Ο MG5450 ενσωματωμένη κεφαλή και παίρνει μόνο 5 ξεχωριστά μελανοδοχεία. Αντίθετα ο ΜΧ535 που αναφέρθηκε παραπάνω παίρνει 2 μελανοκεφαλές. Έχουν ίδια τιμή, κάνουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα, αλλά απευθύνονται σε χρήστες διαφορετικών αναγκών. Ο πρώτος για κάποιον που θέλει πολλές εκτυπώσεις, καλή οικονομία, αλλά πρέπει να εκτυπώνει συχνά για συντήρηση. Ο δεύτερος για κάποιον που δεν εκτυπώνει συχνά, θέλει όμως όταν εκτυπώνει να τα έχει όλα και να μην ασχολείται τοσο πολύ με την συντήρηση του για αποφυγή βουλώματος μελανιών.

 

Οποτε νομιζω μεταξυ των 2 ο 6450 ειναι καλυτερη περιπτωση για αδελφο μου..

Μελανια συμβατα πιο φθηνα παιζουν; αξιζει να βαζει τετοια; (οι εκτυπωσεις που θα κανει προφανως μετα απο τη δημιουργια του τατου δεν θα ειναι χρησιμες πλεον, οποτε η εκτυπωση δεν μας ενδιαφερει να κραταει στο χρονο)

 

Σχετικα με αυτο που ειπες οτι με τα 5 μελανοδοχεια πρεπει να τυπωνεις συχνα για να μη βουλωσουν οι κεφαλες:

Εχω τον Canon PIXMA MP620 6 χρονια.. τυπωνω μια φορα στο τριμηνο 1-2 σελιδες.. σε καποιες φασεις και πιο αραια τυπωνα..δεν εχει κανενα θεμα συντηρησης παντως μεχρι τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελάνια συμβατά παίζουν και σε ποικιλία εταιριών, μιας και είναι εμπορικά κινήσιμο μοντέλο.

 

συγνωμη, αλλα αυτο δεν ειναι το ιδιο;;;;;;;;

Canon Pixma MG6450  και το εχουν μονο 79ε αυτοι;;;

 

βεβαια λεει προσωρινά εξαντλημένο

 

τωρα τι κανω; να περιμενω 2-3 μερες; παιζει να φερουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς παιδιά, αλλά όποτε είδα προσφορά και πήγα να την πάρω, πάντοτε δεν είχαν διαθέσιμο και είχαν τελειώσει όλα. Είτε αφορά κινητό, είτε υπολογιστή, είτε οτιδήποτε τεχνολογικό κυρίως.

 

Το να περιμένει κάποιος για προσφορά περιορισμένων τεμαχίων σε κάτι που πραγματικά χρειάζεται είναι λάθος κατά την γνώμη μου. 
Επειδή ακριβώς κανείς δεν θα του διασφαλίσει ότι όταν βγει η προσφορά θα την προλάβει κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι, εχεις ενα δικιο σ'αυτο που λες,αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα ή καλυτερα να πω της υπομονης.Τουλαχιστον εγω ,δεν βιαζομαι ποτε.

τωρα για το συγκεκριμενο,τα 79€ του  ομιλου retail world(παμπλικ,μουλτιραμα,γκετιτναου) ειναι τιμη που φαινεται (συνηθως) για 1-2 κομματια που ξεστοκαρε........αν καποιος, τον ενδιαφερει το μοντελο,κατα μεγαλη πιθανοτητα θα εμφανιστει στο μουλτιραμα μονο, στο εγγυης μελλον.(μετα απο μεγαλη μελετη της συμπεριφορας του ομιλου)

αν το θελει τωρα....τοτε 89€

http://www.madphone.eu/p.Canon-Pixma-MG-6450-All-In-One-Wi-Fi-Duplex.1081673.html

Επεξ/σία από dobro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω πετυχει πολλα προιοντα σε προσφορες, ειδικα και με τη βοηθεια του φορουμ..
οταν δεν το βιαζομαι κατι μπορω να περιμενω..

Για το συγκεκριμενο επειδη ειναι για δουλεια δεν χρειαζεται να περιμενουμε..
Εκανα ερωτηση χτες στο παμπλικ και μου ειπαν θα κοιταξουν και θα μου πουν ποτε μπορει να ξαναφερουν (αν και δεν περιμενω απαντηση)
Οποτε παω τωρα να το παραγγειλω απο το e-shop αλλα εβγαλε και εκει εξαντλημενο!
Πρεπει να το παρω απο αλλου..
Το www.madphone.eu ειναι εμπιστο;;; δεν ειναι στο Σκρουτζ παντως..

αλλιως να το τσιμπησω απο Vision Studio που ειναι και πιο σιγουρο; 106 +μεταφορικα θα παει..
εκτος και αν υπαρχει κανενα λιγο καλυτερο με λιγα περισσοτερα χρηματα απο e-shop ή Public

EDIT:

πχ αυτο εδω μου φαινεται οτι πρεπει.. λιγο καλυτερο πρεπει να ειναι αν κρινω απο τον κωδικο..
CANON PIXMA MG6650 BLACK WIFI στα 119ε

 

το βλεπω και στο Public στα ιδια χρηματα οποτε λεω να το παρω απο εκει για πιο σιγουρα
Canon Pixma MG6650 - έγχρωμο Πολυμηχάνημα Inkjet Α4

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρεπει να το παρω απο αλλου..

Το www.madphone.eu ειναι εμπιστο;;; δεν ειναι στο Σκρουτζ παντως..

 

 

 

Δεν το ξέρω το μαγαζί, αλλά γιατί να μην είναι έμπιστο; Αν σου δίνει σφραγισμένο προϊόν και με την εγγύηση του κανονικά, τι παραπάνω χρειάζεσαι; Τι σου δίνει παραπάνω κάποιο μαγαζί που βρίσκεται στο σκρούτζ; Το σκρούτζ δεν είναι φορέας πιστοποίησης καταστημάτων που να σε διασφαλίζει ότι όλα τα καταστήματα εκεί έχουν συντεταγμένο τρόπο εξυπηρέτησης και εγγύησης. Είναι ένα μεγάλο mall ηλεκτρονικών καταστημάτων, που μάλιστα πουλάει τον χώρο του και αρκετά ακριβά.

 

Υ.Γ Και τώρα που πάτησα στο λινκ να δω ποιο μαγαζί είναι αυτό, όχι απλά είναι στο σκρουτζ, αλλά είναι φτιαγμένο μέσω του σκρουτζ. 

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...