Προς το περιεχόμενο

αγορα νεας φωτογραφικης μεχρι 250 ευρω


tasiklas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι @topos συμφωνώ απόλυτα αλλα και πάλι δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου. Την βρίσκω σε πολυ καλη τιμή απο Αγγλία και θεωρώ οτι είναι μικρή θυσία το viewfinder αφου ουσιαστικά ανανεώνω τον copact εξοπλισμό μου. Στο κάτω- κάτω αν πήγαινα και σε κάτι καλύτερο, θα ήταν η Fujifil X-E1 με την οποία αναγκαστικά θα αντικαθιστούσα την DSLR μου (αφου είναι καλύτερη της) και για να την αντικαταστίσω θα έπρεπε εκτός της ίδια μηχανής να έπαιρνα και ένα φακό ζουμ γιατι δεν καλύπτομαι με τον 16-50mm.

 

Οπότε απο εκεί που τώρα θα σκάσω 380€, τότε θα έσκαγα γύρω στα 650 για την μηχανή και κανα 250ρι για extra φακό, δλδ 900€.

Στην αρχή αυτό σκεφτόμουνα κι εγω ΑΛΛΑ θα πρέπει να κάνω το σκατό μου παξιμάδι για παρα πολυ καιρό ΧΩΡΙΣ λόγο, αφου είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο την D90 μου (ανικανοποίητος είμαι απο την compact μου, την οποία χρησιμοποιώ σε event με πολυ κόσμο και χορό, κάμπινγκ στο βουνό και ορειβασία όπου δεν μπορώ να κουβαλάω το τέρας).

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν Ελλάδα βλέπω οτι παίζουν σε πολυ καλές τιμές οι Olympus και έχω αρχίσει να μπανίζω την 

Olympus PEN E-PL7 . Είναι κοντά (λίγο παραπάνω) στα λεφτά που θα έπαιρνα την Fujifilm x-m1 αλλα απο οτι βλέπω είναι αρκετά μπροστά. Ανέβηκα λίγο budget (αλλα πούλησα κάτι πραγματάκια και υπάρχει λίγο ρευστό)

 

Για πείτε γνώμες.

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι @topos συμφωνώ απόλυτα αλλα και πάλι δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου. Την βρίσκω σε πολυ καλη τιμή απο Αγγλία και θεωρώ οτι είναι μικρή θυσία το viewfinder αφου ουσιαστικά ανανεώνω τον copact εξοπλισμό μου. Στο κάτω- κάτω αν πήγαινα και σε κάτι καλύτερο, θα ήταν η Fujifil X-E1 με την οποία αναγκαστικά θα αντικαθιστούσα την DSLR μου (αφου είναι καλύτερη της) και για να την αντικαταστίσω θα έπρεπε εκτός της ίδια μηχανής να έπαιρνα και ένα φακό ζουμ γιατι δεν καλύπτομαι με τον 16-50mm.

 

Οπότε απο εκεί που τώρα θα σκάσω 380€, τότε θα έσκαγα γύρω στα 650 για την μηχανή και κανα 250ρι για extra φακό, δλδ 900€.

Στην αρχή αυτό σκεφτόμουνα κι εγω ΑΛΛΑ θα πρέπει να κάνω το σκατό μου παξιμάδι για παρα πολυ καιρό ΧΩΡΙΣ λόγο, αφου είμαι πλήρως ικανοποιημένος απο την D90 μου (ανικανοποίητος είμαι απο την compact μου, την οποία χρησιμοποιώ σε event με πολυ κόσμο και χορό, κάμπινγκ στο βουνό και ορειβασία όπου δεν μπορώ να κουβαλάω το τέρας).

Θα προσυπογραφα το κείμενο σου,και εγώ σκέφτομαι την μετάβαση απο την d5100 ειτε στην α6000 ειτε στην x-e1 με την διάφορα πως θα μου λείψει ο υπερευρυγωνιος αντί του τηλεφακου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...