Προς το περιεχόμενο

αγορα νεας φωτογραφικης μεχρι 250 ευρω


tasiklas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω την πηρα πιο πολυ για street photography, δεν παλευοταν αλλο με την ΜΚ3 και τους L φακους.....

 

Οποτε κρεμαω τωρα απο τον λαιμο την ΧΕ2 και ειμαι κυριος.....  :-)

 

 

850 λιρες μου βγηκε περιπου.

 

 

 

 


Δες και αυτη http://www.amazon.co.uk/Canon-EOS-Compact-System-Camera/dp/B008O0IAKK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1426178228&sr=8-3&keywords=mirrorless+camera+kit

 

 

http://www.amazon.co.uk/Samsung-NX1100-Digital-Compact-System/dp/B00CDTJ8MW/ref=sr_1_26?ie=UTF8&qid=1426178292&sr=8-26&keywords=mirrorless+camera+kit

 

 

και φυσικα αυτη http://www.amazon.co.uk/Pentax-Compact-System-Camera-8-5mm/dp/B005AQKWF2/ref=sr_1_37?ie=UTF8&qid=1426178334&sr=8-37&keywords=mirrorless+camera+kit

Επεξ/σία από Unabomber
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πωπωπω τώρα με ψήσατε φουλ με την 199€ προσφορά του Κωτσόβολου. Πότε έπαιζε αυτό, στις εκπτώσεις;

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

:-(    http://www.kotsovolos.gr/site/imaging/digital-cameras/fotografikes-mirrorless/129747-sony-ilce3000k-18-55mm-black?cmicc=skroutz

 

 

Απο τις παραπανω που εβαλα καμια δεν σου εκανε κλικ..... :-)  ?

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπω τώρα με ψήσατε φουλ με την 199€ προσφορά του Κωτσόβολου. Πότε έπαιζε αυτό, στις εκπτώσεις;

 

Πας στο skroutz στην a3000 και πατάς ''εξέλιξη τιμής'' και βλέπεις στο σχεδιάγραμμα την χαμηλότερη τιμή που έχει δωθεί, από πιό κατάστημα και το πότε:

 

post-182562-0-03213700-1426179162_thumb.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε... Φοβερό. Χρησιμοποιώ συνέχει το skroutz και αυτό πρώτη φορά το βλέπω. Βλέπω οτι αρκετά καταστήματα την είχα βάλει ρποσφορά και εκτός περιόδου εκπτώσεων. Οπότε που ξέρεις μπορεί και να ξαναμπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ που στείλατε αν βρείτε κάτι άλλο καμια καλη ευκαιρία και στης olympus θα περιμένω η καμια καλη ιδέα και σε αλλη φωτογραφική ξανά ευχαριστω

 

http://www.xe.gr/hlektronika/fotografikes-mixanes,olympus,psifiakes%7Cad-137589635.html

 

Kαι συζητήσιμη η τιμή.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η D90 στα 300€ πάει και αν δεν έχει πολλά κλικς. Οι αγγελίες τόσο πάνε και εγω αν την πούλαγα στο 350ρι θα την πήγαινα γιατι δεν έχει πολλά κλικς και δεν μου έχει πέσει στην κυριολεξία ούτε μία φορά. 

 

Αλλα δεν νομίζω να μπω στην διαδικασία να την πουλήσω. Πολλές αναμνήσεις για λίγα €. Η πρώτη μηχανή σου να πάει σε ξένα χέρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως και δεν το εγραψα για την τιμη βρε.....

 

Αλλα για τη διαφορα μεγεθους....... :-)

 

Και γω εχω ακομα την πρωτη μου film camera και την πρωτη ψηφιακη camera.... δεν νομιζω ποτε να τις πουλησω...

 

Τhey are part of me, now......

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταγα κάτι μεταχειρισμένες Fujifilm και λέγανε όλες μικρό αριθμό κλικς και αναρωτιέμαι ΠΩΣ γίνεται;

 

Το ψάχνω λιγάκι και βλέπω οτι στις Fuji με ένα απλό πάτημα του reset το shutter count ξεκινάει απο το μηδέν. Που σημαίνει οτι δεν μπορείς να ξέρεις πόσο χρησιμοποιημένη είναι η μηχανή και να σκάσεις κανα 500ρι και να είναι πεθαμένη.

 

Τι μ@λακία είναι αυτή ρε


Ξέρει κανείς αν τα μαγαζιά που πουλάνε μηχανές, αν κάνουν ελέγχους με κανα 20€ για να σου πούνε με ακρίβεια σε τι κατάσταση είναι η μηχανή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν έχω ψιλοκαταλήξει σε αντικαταστάτη της  compact. Λέω για την Fujifilm X-M1 που στην Αγγλία την βρήκα 380€. Θα μου την φέρει η αδελφή μου, σε κανα μήνα που θα έρθει Ελλάδα.

 

Ρίχνω λίγο νερό στο κρασί μου για το viewfinder αλλα δεν με νοιάζει γιατι δεν την πέρνω για να αντικαταστήσω την dslr.

 

Τι λέτε;

 

ο φακός το 16-50mm σε κάτι review είδα οτι είναι αξιόλογος.

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσωπικά δεν θα πήγαιναν με τίποτα σε κάποια που δεν έχει evf.Ουτε μπορείς να απομονωσεις το θέμα σου και να φτιάξεις το κάδρο σου,ουτε μπορείς να πετύχεις το ίδιο καλη σταθεροποίηση κρατώντας την μηχανή μακρια απο το σωμα σου.

 

Βασικά κάνε μια δοκιμή εφόσων εχεις ηδη DSLR.Κάνε μια φωτοβολτα και φωτογράφισε αποκλειστικά απο την οθόνη...

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...