Προς το περιεχόμενο

Open Source Comic-ebook server: Προτάσεις;


k_antoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

 

Προσπαθώντας να απλοποιήσω ακόμα περισσότερο την πρόσβαση σε comics και ebook, ήθελα να σας ρωτήσω τι server-client χρησιμοποιείτε για να διαβάζετε! Η λύση μοιράζω με samba τα αρχεία μου είναι μεν βολική, αλλά δε μου αρέσει, λόγω ότι πρέπει να μπεις από φάκελο σε φάκελο! Ψάχνω κάτι να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από κάποιο φυλλομετρητή ή εφαρμογή σε android. Είδα λίγο το Ubooquity, αλλά είναι σε java και δε μου πολυάρεσε! Νομίζω ότι θα μου σκίσει τον επεξεργαστή του σέρβερ... είναι ένας Pentium 4, 3 Ghz με 512 ΜΒ Ram! Εχει μόνο jessie πάνω χωρίς γραφικό περιβάλλον με apache2, mysqul, samba, ssh και mediatomb!

 

Καμιά καλή ιδέα;

 

Κ.

Επεξ/σία από k_antoni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από όσο θυμάμαι, τo comix άλλαζε φάκελο/αρχείο χωρίς πρόβλημα. Δεν χρειαζόταν να κάνεις open δηλαδή κτλ, πήγαινε κατευθείαν στον επόμενο φάκελο (αρκεί να ήταν με κατάλληλη ονομασία) Δεν δουλεύει πάνω σε samba;

Επεξ/σία από pmav99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το comix είναι ωραίο προγραμματάκι! Νομίζω δεν έχει θέμα με samba! Απλά ήθελα κάτι να μη χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα, αλλά μέσα από τον browser να διαβάζεις!

 

Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

μόλις έστησα το owncloud στον σέρβερ μου! Το πρώτο που δοκίμασα είναι το pdf viewer και αυτό λειτουργεί μια χαρά με τον browser... θα δω τι γίνεται και με τα cbr και epub στη συνέχεια!

 

Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...