Προς το περιεχόμενο

Sony nex-5r ή Samsung nx300?


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ψάχνω για mirrorless τον τελευταίο καιρό για να αντικαταστήσω την Panasonic lumix tz7.

 

Φίλος μου δίνει την Nex - 5r με τον 18-55 (που την έχει 2-3 χρόνια στο συρτάρι και να έχει κάνει το πολύ 100 - 200 κλίκ) σε τιμή πιο χαμηλή από ότι κάνει η nx300 καινούρια (πλέον στα 349).

 

Ποιά θα επιλέγατε και γιατί?

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Σε ένα media markt που πήγα μου είπαν ότι η samsung ότι έβγαλε έβγαλε απο φωτογραφικές (όταν τον ρώτησα αν έχουν καμία nx300/1000/2000 κλπ για να δω) και μου έδειξε το stand της samsung που είχαν μέχρι τώρα τις φωτογραφικές της (είχε μια μικρή mirrorless μόνο και όλες οι άλλες θέσεις κενές), λέγοντας μου ότι έχει να τους στείλει πολύ καιρό η samsung μηχανή και με τον υπεύθυνο της που μίλησαν τους είπε ότι τέλος, θα σταματήσει να βγάζει η samsung. Να ισχύει? Έχετε ακούσει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μια που ο υπευθυνος του Media Μarkt ειναι και στο διοικητικο συμβουλιο της Samsung και ξερει τι αποφασεις θα παρει κιολας.......

 

Χαχαχαχα..... :-D :-D :-D

 

 

http://cameratimes.org/samsung-nx-camera-lens-rumored-roadmap-2015/

 

Oπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια..... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ρε... με τον υπεύθυνο της Samsung μου είπε που είχανε μιλήσει για να δουνε τι παίζει..

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι παλι, ποιο λογικο μου φαινεται να παρεις εσυ εναν υπευθυνο της Sammy στο εξωτερικο και να μιλησετε, παρα να μιλησε αυτος απο το Media Markt.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει.. τι να σου πω... :P Και εμένα περίεργο μου φαίνεται και απλά ρώτησα μήπως έιχε ακουστεί κάτι.

 

Από εκεί και πέρα, ότι μίλησαν με την Samsung εδώ φαντάζομαι θα εννοούσε ο πωλητής... αλλά και έξω γιατί να μην έχουν επικοινωνία αν παίρνουν κάποιο εμπόρευμα από το εξωτερικό? Αφού συνεργάζονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η samsung μόλις πρόσφατα έβγαλε την κορυφαία κροπ μηχανή και 2 επίσης κορυφαίους "επαγγελματικους" φακους.

Το πρόβλημα είναι ότι η εδώ αντιπροσωπεία ΔΕΝ σκοπεύει να την φέρει (ή δεν σκοπευε εως πριν λιγο καιρό που φίλος ειχε επικοινωνήσει). Αλλά τις "μικρές" τις προωθούν κανονικά

Επεξ/σία από TAKE5
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βγει στα καταστηματα τον Μαρτιο.....  http://www.dailycameranews.com/2015/02/samsung-nx500/

 

Επισης θα ανακοινωθει http://www.dailycameranews.com/2015/01/samsung-nx3300-mirrorless-camera-announced-cp-2015/

 

 

Οποτε κανονικα η Sammy θα συνεχισει να βγαζει καμερες. :-)

Επεξ/σία από Unabomber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοούσε τότε ότι η εδώ Samsung δεν θα ξαναφέρει φωτογραφικές της εταιρείας? (μήπως δεν πάνε καλά οι πωλήσεις τους σε αυτό το τομέα στην Ελλάδα ξέρω γω?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον , αλλα οχι οτι η Sammy σταματησε να βγαζει καμερες......

 

Ισως τα MediaMarkt δεν θα φερνουν πλεον Sammy.....

 

Τα skroutzoμαγαζα να φανταστω θα εχουν τα μοντελα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά σε φωτογραφικές προτιμάται τα εξειδικευμένα μαγαζιά αν δεν σκοπεύετε σε αγορά με κάρτα και δόσεις ή δεν υπάρχει καμμία τρελλή προσφορά ξεστοκαρίσματος.

Θα βρείτε από κοντά καλύτερες τιμές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρακτηριστικά της nx300 είναι πολύ καλά, τα μόνα αρνητικά που ακούγονται είναι για τους στοκ φακούς. Sony nex έχω,είναι πολύ καλή και ανθεκτική μηχανή. Πίαστες στα χέρια σου να δεις ποια από τις 2 σου αρέσει περισσότερο στο χειρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...