Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου πολυμηχανήματος ~200ε


vasilisga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

 

Ο samsung clx 3305fn που έχω πνέει τα λίσθια και αυτό γιατί μου βγάζει μήνυμα ότι θα χρειαστεί αλλαγή ιμάντα μεταφοράς με κόστος 130 ευρώ, όπου με τα ίδια χρήματα τον ξανα παίρνω καινούριο και έχει και εγγύηση.

Οπότε είμαι σε αναζήτηση αγοράς νέου. Η χρήση που κάνω είναι επαγγελματική. Εκτυπώνω περί τις 150 σελίδες το μήνα ασπρόμαυρα. Θέλω σίγουρα να έχει feeder για το σκανάρισμα και να είναι laser.

 

Νομίζω κάτι στο 150αρι θα μπορέσει να βρεθεί αλλά αν αξίζει, αν είναι πολύ αξιόπιστα ή πρόκειται να μου κάνει απόσβεση κάτι πιο ακριβό δίνω εως και 200

 

Περιμένω τις προτάσεις σας

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ εχει ενα εγχρωμο πολυμηχανημα των 300€+ και σκεφτεσαι ακομα τα 60€ για να το φτιαξεις;

ή με 150€ θα παρεις κατι αντιστοιχο καλο;

οπως και το τονερ σου κανει 25€+ συμβατο!

 

Anyway....αν δεν θες να το φτιαξεις, τοτε HP LaserJet Pro MFP M127fn

http://www.skroutz.gr/s/4396775/HP-LaserJet-Pro-MFP-M127fn.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς νόμιζα ότι είχα αυτό, ή ότι έχω κάτι παραπλήσιο σε αυτό που κοστίζει 135ε, πέρα από το έγχρωμο δεν βλέπω κάποιες άλλες διαφορές

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2070F-Laser-Multifuction.htm

 

δεν είναι θέμα χρημάτων, τουλάχιστον όχι τόσο

τονερ δυστυχως δεν δέχεται συμβατά απ'όσο ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου εμφανιζει μονο μηνυμα για αντικατασταση του trasnfer belt,χωρις δηλαδη να κανει σημαδια στην εκτυπωση,τοτε κανε ενα reset και συνεχιζε να το χρησιμοποιεις και οσο αντεξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oχι,δεν χρειαζεται να κανεις καποιο ειδος cold reset για να τα χασεις ολα.

Ενα τυπος γραφει τα παρακατω,για δοκιμασε το.

 

enter tech mode by pressing menu>idcopy>left>right>menu>back>menu ,then in data setup clear all memory and clear count

Επεξ/σία από Roger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες ε??

 

αξίζει να δώσω 60 ευρώ? μου έχει τελειώσει σχεδόν και το μελάνι το οποίο κάνει άλλο ένα 50αρι :lol:

το μελάνι μερικές φορές μπορεί να είναι και πιο ακριβό από τον εκτυπωτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε και αυτο το παρακατω,μηπως αυτος ο μαστορας που τα γραφει ειναι καλυτερος απο τον αλλο μαστορα

 

Turn the printer on. 18. In ready mode press the Menu button on the control panel until you see ’Setup’ on the bottom line of the display. 19. Press the Enter button ( ) to access the menu. 20. Press the scroll button ( or ) until ‘Maintenance’ displays on the bottom line and press the Enter button 21. Press the scroll button until ‘Check Others’ displays on the bottom line and press the Enter button 22. Press the scroll button ( or ) until ‘Imaging Unit’ displays on the bottom line and press the Enter button 23. Press the scroll button ( or ) to display ‘Reset’ and press the Enter button. 24. ‘Reset Now’ appears on the bottom line of the display and the printer returns to the ready mode.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω πηρα αυτον http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2675F-Laser-Multifunction-SL-M2675F-SEE.htmκαι με το μεγαλο toner (αυθεντικο) 50Ε σε ECO μου βγαζει σχεδον 3200 σελιδες

 

ειναι αρκετα γρηγορος και σε 2 μηνες που τον εχω κανει περιπου 17.000 εκτυπωσεις χωρις κανενα προβλημα

 

εχω δει και αυτο http://www.ebay.com/itm/1-Drum-4-Toner-XXL-fur-Samsung-MLT-R116-MLT-D116L-Xpress-M2620-M2835DW-M2870-/291228727587?pt=DE_Computing_Tonerkassetten&hash=item43ce95b923 αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα

 

 

Επεξ/σία από beknick
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@roger μπα τίποτα :-(

 

ακόμη είμαι σε δίλημμα αν αξίζει να τον φτιάξω, η να πάρω καινούριο ρε γμτ

εν τω μεταξύ μου έβγαλε και νέο μήνυμα για προετοιμασία αλλαγής του φούρνου :lol: , που από ότι είδα στο link που παρέθεσε ο φίλος dobro κοστίζει 60 και αυτό από το ebay΄(fuser unit)

δηλαδή φούρνος και ιμάντας μεταφοράς 120ε (η εδώ αντιπροσωπεία μου ζήτησε 130ε μόνο για τον ιμάντα μεταφοράς, ότι να ναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα αυτον http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/ektipotes/polimixanima/Samsung-SL-M2675F-Laser-Multifunction-SL-M2675F-SEE.htmκαι με το μεγαλο toner (αυθεντικο) 50Ε σε ECO μου βγαζει σχεδον 3200 σελιδες

 

ειναι αρκετα γρηγορος και σε 2 μηνες που τον εχω κανει περιπου 17.000 εκτυπωσεις χωρις κανενα προβλημα

 

εχω δει και αυτο http://www.ebay.com/itm/1-Drum-4-Toner-XXL-fur-Samsung-MLT-R116-MLT-D116L-Xpress-M2620-M2835DW-M2870-/291228727587?pt=DE_Computing_Tonerkassetten&hash=item43ce95b923 αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα

Είναι σχετικά οικονομικός . καλή επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@roger μπα τίποτα :-(

 

ακόμη είμαι σε δίλημμα αν αξίζει να τον φτιάξω, η να πάρω καινούριο ρε γμτ

εν τω μεταξύ μου έβγαλε και νέο μήνυμα για προετοιμασία αλλαγής του φούρνου :lol: , που από ότι είδα στο link που παρέθεσε ο φίλος dobro κοστίζει 60 και αυτό από το ebay΄(fuser unit)

δηλαδή φούρνος και ιμάντας μεταφοράς 120ε (η εδώ αντιπροσωπεία μου ζήτησε 130ε μόνο για τον ιμάντα μεταφοράς, ότι να ναι...)

Αν δεν εχεις καταφερει να μπεις στο service menu,να ξερεις οτι και καινουργιο belt να αλλαξεις,δεν θα καταφερεις να κανεις reset τον counter ,με ρισκο να κλειδωσει και να μην μπορεις να τυπωσεις ακομα και με καινουργιο belt.

Ενδεχομενως ομως,με την τοποθετηση του καiνουργιου να γινει αυτοματα reset.

Δευτερον,για να σου εμφανιζει μηνυμα για fuser ,σημαινει οτι και αυτος εφτασε στα ορια του και χρειαζεται αντικατασταση .Ακομα και αυτος o counter θα μπορουσε να γινει reset και να σου ''δωσει '' καποιες χιλιαδες σελιδες ακομα,ισως και εκατονταδες.

Σου σκασανε και τα δυο αναλωσιμα ανταλλακτικα μαζι ,πραγμα που το κανει ασυμφορο.

Ποσες σελιδες εχει τυπωσει συνολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...