Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Raspberry Pi 2 με τετραπύρηνο επεξεργαστή, 1GB RAM, δωρεάν Windows 10 και τιμή $35


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουάου, τί ωραίο screenshot! Νομίζω ότι τα λέει όλα... NOT!!!

Για πες. Να αρχίσουμε να τραβάμε βιντεάκια σιγά-σιγά το πώς συμπεριφέρονται τα φοβερά και τρομερά windows tablets με Atom και το πώς παγώνει ολόκληρος ο ie, η σελίδα δεν αποκρίνεται κλπ, για το πώς σέρνεται ορισμένες φορές ακόμα και το word και άλλα όμορφα. Καλά και άγια είναι, καλοσχεδιασμένα σε σωστή βάση και με εξαιρετικές προοπτικές, αλλά μην υπερβάλλουμε!

 

Ενω η εμπεριστατωμενη δικη σου αποψη,ειναι ακριβεστερη,ετσι?

ΝΟΤ...!!!!!!!!

 

 

Απλά όχι, δε φυσάει, δε φυσάει καθόλου. Ένα ελαφρό αεράκι ίσα-ίσα να δροσίζεσαι, αλλά πανί δε τεντώνει.

 

 

 

Και περιμενω τα  βιντεακια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και περιμενω τα  βιντεακια!

Challenge accepted! Δευτέρα μεσημέρι θα το τραβήξω στο γραφείο, βραδάκι θα ανέβει. Να καμαρώσουμε ρε παιδί μου το μεγαλείο του Atom.

 

Στο μεταξύ, δείξε μας κανένα όμορφο wallpaper...  :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει το gadgetάκι και είναι και σε δελεαστική τιμή.

 

Από την άλλη έχω μία Samsung Smart η οποία κάνει σχεδόν τα πάντα.

Αξίζει μόνο για XBMC να τα σκάσει κάποιος για το Raspberry?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Challenge accepted! Δευτέρα μεσημέρι θα το τραβήξω στο γραφείο, βραδάκι θα ανέβει. Να καμαρώσουμε ρε παιδί μου το μεγαλείο του Atom.

 

Στο μεταξύ, δείξε μας κανένα όμορφο wallpaper...  :whistle:

Περιμενω!;)

 

Θα σου ανεβασω και εγω ,αν ανεβασεις εσυ για να δεις το μεγαλειο του δικου μου atom!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω! ;)

 

Θα σου ανεβασω και εγω ,αν ανεβασεις εσυ για να δεις το μεγαλειο του δικου μου atom!

Μπορείτε να το κάνετε μεταξύ σας μεσω skype ή δεν γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορείτε να το κάνετε μεταξύ σας μεσω skype ή δεν γίνεται?

Λιγο δυσκολο για μενα γιατι ειμαι με 3G(και "κλεβω"  internet για ταινιες,σειρες και youtube,απο καφετεριες και κοινοχρηστα σημεια) και δεν εχω καθολου περιφεριακα,γιατι ειμαι εξωτερικο για 2 μηνες!

Καλυτερα να ανεβουν τα βιντεος,στο ηδη υπαρχον θεμα του Asus t100 στην ενωτητα των tablets,που ανηκουν τα μηχανηματα μας!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξαναμπούμε λίγο στο θέμα,συμφέρει να το πάρει κάποιος από εξωτερικό (ebay κτλ);;Από Ελλάδα θα βγει κάνα ~50ρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και παλιότερα που κοιτούσα για το Μodel B έβγαινε ίδια τιμή. Άντε 2-3 ευρώ λιγότερα από ότι να το έπαιρνες από Ελλάδα. Φαντάζομαι το σκηνικό (θα) είναι ίδιο και για το νέο μοντέλο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακαλύφθηκε glitch στο καινούριο Raspberry. Άμα χρησιμοποιήσεις Xenon φλας πάνω του, κολλάει και μετά απο κάποια δευτερόλεπτα κάνει επανεκκίνηση.

 

Μόνο Xenon. Σε LED δεν έχει πρόβλημα.

 

Δείτε στο 1:35

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τετοιο ολικο παγωμα εννοεις?

Με 400MB ακομη free και τον atom να MHN εχει ακομη ακουμπισει το 50%?

 

attachicon.gifScreenshot (392).png

 

Προφανως δεν αντιλαμβανεσαι οτι ενα screenshot με τα resources του συστηματος δεν δειχνει το παραμικρο. Αυτο βεβαια ειναι και το καλο της υποθεσης μιας και ο ατομ θα καλυψει τις -οποιες- αναγκες σου και το rpi και καποια παρομοια συσκευη.

Προσωπικα windows χρησιμοποιω και υποστηριζω για το desktop μου και δεν το αλλαζω. Το OSX το βρισκω ψιλοαναπηρο λειτουργικο, αλλα για htpc και παρεμφερεις χρησεις ειναι ταμαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...