Προς το περιεχόμενο

επιλογη sd


nickvas19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα καταρχην και καλο μηνα.εχω μια φωτογραφικη sony dsc-hx10v.ειχα παρει μια sd class 10 8gb.αναρωτιομουν εαν θα έβαζα μια sdhx θα ειχα πολυ πιο γρηγορη αποθηκευση.γιατι αργει καπως...δεν ξερω βεβαια εαν αυτο οφειλεται στην φωτογραφικη και οχι τοσο στην καρτα.

 

επισης ειδα οτι υπαρχει και hc με καλυτερες ταχυτητες.οποτε τι να προτιμησω; τα gb δεν με ενδιαφερουν παρα μονο η ταχυτητα.

 

τελος καπου διαβασα οτι ειναι προτιμοτερο να παρει καποιος microsd με ανταπτορα...σε αυτο τι έχεται να πειτε;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με μια καρτα δεν θα υπαρχει γρηγοροτερη αποθηκευση;η δικη μου βλεπω εχει 10mb/s και οι αλλες 90mb/s...

Επεξ/σία από nickvas19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards/m/499/Kingston/f/462193/UHS-Speed-Class-1.html

 

προτεινω αυτη.

εχω την 16αρα, και ειναι ταχυτατη.

στα ιδια λεφτα δεν υπαρχει κατι πιο γρηγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/336742/Sandisk-SDHC-8GB-Class-10-Extreme-Pro.html

 

με 5ευρο παραπανω...το θεμα ειναι εαν θα υπαρχει ουσιαστικη διαφορα ή οχι με αυτην που εχω τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερυθηκα στο γεγονος οτι αποθηκευει λιγο αργα.και ειπα οτι δεν με ενδιαφερει η χωριτικοτητα.το θεμα ειναι και το ξανατονιζω...θα υπαρξει ουσιαστικη διαφορα;

 

και τι να επιλεξω; sd ή microsd;ή δεν εχει σημασια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μηχανή που έχεις δεν τραβάει ούτε raw τα αρχεία φαντάζομαι θα είναι 2-5 mb  οτι κάρτα και να πάρεις σε καλύπτει απο εκει και πέρα η καθυστέρηση το πιθανότερο είναι να είναι θέμα επεξεργαστή και όχι κάρτας μην δίνεις άδικα λεφτά σε κάρτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...