Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

re paidia' date=' akousa shmera se ena club, ena kommati pou leei o typos pou tragoudaei se kapoia fash, " tam tikitiki tam, tikitikitiki tam,tiki tam..." ktl ktl...

to kserei kaneis?[/quote']

 

Υπάρχει ένα παλιό κομμάτι του Ice MC που πάει κάπως έτσι, το Thing About The Way. Αμα θες κάποιο πιο καινούριο δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο άσχετο με το τόπικ, αλλά ...σχετικό! Είναι δυνατόν τα μουσικά δείγματα να είναι πιο μικρά από 500kb, άντε νά'ναι το πολύ 100kb. Τυχαίνει να έχουμε κι απλή σύνδεση...

 

Επειδή κι εγώ ISDN έχω, και εγώ έχω ανεβάσει κάποια samples, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι και σε μένα. Και για μένα θα ήταν καλύτερο να ανεβάζω samples 100kb, αλλά γίνεται? Θα είναι πάρα πολύ μικρά, τόσο που δε θα είναι αντιπροσωπευτικά. Ειδικά σε dance κομμάτια.. Μου έκανε εντύπωση πάντως που τα 2 τελευταία samples που ανέβασα δεν τα ήξερε κανεις :-? :-? Θέλω να "αναγνωρίσω" 4-5 ακόμα, για να τα κάψω σε ένα δισκάκι με mp3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ ISDN έχω, και εγώ έχω ανεβάσει κάποια samples, δεν ξέρω αν αναφέρεσαι και σε μένα. Και για μένα θα ήταν καλύτερο να ανεβάζω samples 100kb, αλλά γίνεται? Θα είναι πάρα πολύ μικρά, τόσο που δε θα είναι αντιπροσωπευτικά. Ειδικά σε dance κομμάτια..

Εγώ όταν έχω να δώσω δείγματα τα ηχογραφώ στον υπολογιστή και κατεβάζω τα kb σε 32, και όταν γράψω σε μέγεθος 100-150 kb δίνω ένα ικανοποιητικό δείγμα για να ακούσει κανείς και να καταλάβει.

Η πρόταση που έθεσα είναι προς όλους και σε κανέναν προσωπικά. Τώρα αν δεν γίνεται, δεν πειράζει... Μια βοήθεια λιγότερη! Χωρίς παρέξηση! :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που εχει εκεινο το τραγουδι που λεει...δεν ειμαστε καλα δεν εχουμε μυαλο ειμαστε αρρωστοι...κοβετε η μουσικη και ξανασυνεχιζει...pls οποιος το εχει να δωσω mail να μου το στειλει.η τουλαχιστον να μου πειτε πως το λενε και αν περιεχεται σε καποιο cd!?thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς πως λέγεται ένα τραγούδι ψιλο-κεφάτο, που ο ρυθμός του θυμίζει κομμάτι τύπου "Easy Love" και στα φωνητικά είναι μία κοπέλα (αν θυμάμαι καλά) που επαναλαμβάνει "Can you keep it down";

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απόψε άνοιξα πανιά και έχω μαζί μου τον καιρό...

 

Ξέρετε ποιός το τραγουδάει; Συγγνώμη αν έχει ειπωθεί ξανά αλλά το search που έκανα δεν βοήθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ενα κομματι που ακουγεται αυτη την περιοδο , με αραβικη μουσικη ΚΑΙ εντελως σπαστικο .., οποτε το ακουω θελω να σπασω το ραδιο .

Ποιο ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Μάνος:

 

Ησαΐας Ματιάμπα - Είμαι Καλά

 

Ειναι ενα κομματι που ακουγεται αυτη την περιοδο ' date=' με αραβικη μουσικη ΚΑΙ εντελως σπαστικο .., οποτε το ακουω θελω να σπασω το ραδιο .

Ποιο ειναι ?[/quote']

 

Τότε τι το θές ?

Ψήνεσαι να σπάσεις το ραδιόφωνο ? :D

 

Στίχο έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...