Προς το περιεχόμενο

Ζητουνται προτασεις για αγορα Mirrorless


default

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως αναφερω και στον τιτλο αναζητω να αγορασω μια Mirrorless μηχανη καθαρα για ερασιτεχνικη χρηση.

Συγκεκριμενα η γυναικα μου ενδιαφερεται να κανει καποια μαθηματα φωτογραφιας και δε νομιζω να μπορει να βοηθηθει με την travelzoom που εχω εδω και 3 χρονια.

Δε με απασχολουν ιδιαιτερα wi-fi, touch screens η video για την ακριβεια ειμαι λατρης της απλης καθαρης τεχνολογιας, μια φωτογραφικη μηχανη που να βγαζει καθαρες φωτογραφιες με ωραια χρωματα. 

Το μπατζετ μου δυστυχως ειναι αρκετα μικρο, καπου αναμεσα 200 με 300.

Μια υποσημειωση, σε προηγουμενα ποστ που παρακολουθησα στο φορουμ, ειχε προταθει η Nikon J3 η οποια οντως σε αυτα τα λεφτα (200 ε) ειναι αρκετα ελκυστικη υποψηφια, δυστυχως ομως μονο το Πλαισιο την εχει ακομα και μαλιστα εκθεσιακη μονο.

Οποτε η πρωτη μου ερωτηση ειναι, αξιζει να σκεφτω να αγορασω το εκθεσιακο μοντελο (την δινουν στα 179) η οχι (η επομενη στην αγορα βγαινει στα 239 νομιζω που θεωρω πολλα για αυτο το μοντελο)?

Η δευτερη ερωτηση ειναι, αν απορριψω την J3, το Mediamarkt εχει την Olympus E-PM2 (259ε) ποια ειναι η αποψη σας για αυτο το μοντελο σε αυτα τα λεφτα?

Η τελευταια ερωτηση και συγνωμη αν σας κουρασα, ειναι αν εχετε καποια αλλη προταση η αν θα μου συνιστουσατε να περιμενω για καποια πτωση τιμης για καποιο μοντελο που θα προτεινατε.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμενα η γυναικα μου ενδιαφερεται να κανει καποια μαθηματα φωτογραφιας

 

 

Τοτε η μονη λυση ειναι μια dslr δεν τίθεται θεμα συζήτησης. Αν βρεις την d3200/3100 στα 300-350 τοτε θα ειναι κομπλε. Αλιος μπορείς να παρεις μια μεταχειρισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τοτε η μονη λυση ειναι μια dslr δεν τίθεται θεμα συζήτησης. Αν βρεις την d3200/3100 στα 300-350 τοτε θα ειναι κομπλε. Αλιος μπορείς να παρεις μια μεταχειρισμένη.

 

Γιατι οχι μια αξιοπρεπη Mirrorless? Επισης μεταχειρισμενο μοντελο το φοβαμαι για να ειμαι ειληκρινης μια που δεν θα ηξερα τι να προσεξω, οποτε δεν αποτελει επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι και οι mirrorless δεν διαφέρουν σε κάτι όσο αφορά ρυθμίσεις κλπ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αμα πάς με Mirrorless σε μαθήματα φωτογραφίας , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οχι μια αξιοπρεπη Mirrorless? Επισης μεταχειρισμενο μοντελο το φοβαμαι για να ειμαι ειληκρινης μια που δεν θα ηξερα τι να προσεξω, οποτε δεν αποτελει επιλογη.

Αν ήθελες μια καμερα για της διακοπες θα σου προτινα mirrorless αλλα αν μου λες σεμινάρια φωτογραφίας τοτε πραγματικά η μονη επιλογη ειναι μια dslr. Και αυτο για πολους λογους οπος η επιλογη φακων και η χρηση του περισκοπιου.

Μην φοβασε τα μεταχειρισμένα αν ξερεις ποσα κλικς εχει κανει η καμερα και ελέγξεις μερικα αλλα πραγματα δεν εχεις τπτ να φοβασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...