Προς το περιεχόμενο

Reset σε Estar Beauty Hd QuadCore 7'' Mid 7188


Evoliasmenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

[ ΠΙΘΑΝΗ ΛΥΣΗ ]

 

Γεια σας. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα που αναφέρουν οι προηγούμενοι με την ίδια συσκευή.

Η συσκευή μου ήταν  κλειδωμένη για περισσότερο από ένα χρόνο, οποινδήποτε συνδιασμό προσπαθούσα δεν με έβαζε σε recovery mode και ένα επαγγελματίας μου είπες πως δεν μπόρεσε ούτε αυτός.

 

Τελικά κατάφερα να μπω σε recovery mode χωρίς να χρησιμοποιήσω κάποιο πρόγραμμα. 

 

Αν και αστείο, απλά κράτησα πατημένο το κουμπί που ανάβει (power button) και έκανα tapping (πατούσα επανηλημένως) το volume down (θεωρώντας ως κορυφή την πλευρά με την κάμερα). Το κρατούσα πατημένο για λίγο, αλλά τυχαίο χρόνο, μετά από λίγο το κράτησα πατημένο και απλά για κάποιο λόγο, αποφάσησε να μπει σε recovery mode.

 

- Power button

- Tapping το volume down (κορυφή η πλευρά με την κάμερα)

 

Καλή τύχη σε όποιον το δοκιμάσει. 

Επεξ/σία από Dimitris_Pl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενας πελατης με εφερε ενα estar beauty HD Quad core γιατι κολλουσαν τα Google apps κ.λ.π.

Κρατησα πατημενο το Volume control (οχι αυτο διπλα απο το power) και το Power μεχρι που εβγαλε το logo και συνεχισα κρατημενα, και βγηκε σε Recovery.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλημέρα,

χρειάζομαι μπαταρία για αυτό(α) το ταμπλετ, έχετε κάποιο λινκ να κοιτάξω?

AN το ανοίξεις,επάνω στην μπαταρία έχει κάποια (τυπωμένα) νούμερα,αυτά τα "νούμερα" είναι και η διαστάσεις.

ανέβασε φωτό να το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AN το ανοίξεις,επάνω στην μπαταρία έχει κάποια (τυπωμένα) νούμερα,αυτά τα "νούμερα" είναι και η διαστάσεις.

ανέβασε φωτό να το δούμε.

Καλημέρα, ειπαμε, να γλυτωσω το ανοιγμα!... :-) 

Τοσες 100αδες εχουν πουληθει απ αυτη τη κονσερβα, λεω καποιος θα εχει αλλαξει ηδη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ειπαμε, να γλυτωσω το ανοιγμα!... :-) 

Τοσες 100αδες εχουν πουληθει απ αυτη τη κονσερβα, λεω καποιος θα εχει αλλαξει ηδη...

Καλύτερα να το δεις live ποιά μπαταρία έχει,αν δεν μπορείς/καταλάβεις τι μπαταρία έχει..ανέβασε φωτό για να σε βοηθήσουμε.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και το πρωτο που ανοιγω αλλα, ως συνηθως, με δυσκολεψε λιγο το ανοιγμα...

130mm X 54mm X 0,4mm - 3.7V

Αν και τη μετρησα με παχυμετρο, οντως το πρωτο νουμερο επανω της νομιζω οτι λεει τις διαστασεις...

Επισυναπτω και 2 φωτο...

 

 

post-70212-0-87058900-1485337323_thumb.jpg

post-70212-0-22489700-1485337343_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι και το πρωτο που ανοιγω αλλα, ως συνηθως, με δυσκολεψε λιγο το ανοιγμα...

130mm X 54mm X 0,4mm - 3.7V

Αν και τη μετρησα με παχυμετρο, οντως το πρωτο νουμερο επανω της νομιζω οτι λεει τις διαστασεις...

Επισυναπτω και 2 φωτο...

θα πρέπει να κάνεις "μόντα" με τα καλώδια/κόλληση/αποκόλληση/πλακέτα.

ίδια ακριβώς μάλλον δεν θα βρείς.

περίπου ίδια "νούμερα" με αυτήν που έχεις.

https://www.aliexpress.com/af/3553110.html?spm=2114.30010308.0.0.lvU11n&site=glo&SearchText=3553110&g=y&SortType=price_asc&tc=af&initiative_id=SB_20170125021431&isAffiliate=y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυσεύρετη στο google, απορώ πως τα κατάφερες στο προβληματικό ψαχτήρι του ali... 

Το περίμενα ότι θα θέλει κολλητήρι η υπόθεση... B)

Ευχαριστώ πολύ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα παληκάρια, έχω ένα estar zoom hd quad (MID 9024), έχω δοκιμάσει όλους τους παραπάνω τρόπους που αναφέρετε για να μπω σε recovery mode. Θα ήθελα αν κάποιος έχει βρει το σωστό τρόπο να μου δώσει τα φώτα του, ευχαριστώωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/1/2015 στις 7:12 ΜΜ, Evoliasmenos είπε

μαλλον δεν τα γνωριζεις καλα τα πραγματα...υπαρχουν εργαλεια για τα κινεζικα ταμπλετ που μπορεις να το κανεις οτι θες μεσω software...τον συνδυασμο πληκτρων τον εψαξα αλλα δεν βγαζει τπτ...υπαρχει κανενας που να ξερει???

Πάντα λητουργει αυτό με τον συνδιασμο volume down power button ανοίγει το bios της κάθε συσκευής και μετά μέσω των κουμπιών της φωνής πρέπει να πάτε στο factory reset και να πατήσετε το power button ώστε να κάνει format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Στις 6/6/2017 στις 2:03 ΜΜ, mixalis2023 είπε

Παιδια εγω εχω to estar zoom hd quad (MID 9044) και εχη κοληση στο logo estar και δεν ανειγη ξερη κανεις να με βοηθειση

το ίδιο κάνει συνεχόμενα reboot αλλά δυστυχώς δεν μπαίνει με τίποτα σε recovery mode :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...