Προς το περιεχόμενο

Reset σε Estar Beauty Hd QuadCore 7'' Mid 7188


Evoliasmenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου έχω ακριβώς το ίδιο ταμπλετ και ψάχνοντας και εγω πληροφορίες για αυτό πέτυχα το δικό σου νήμα. 

Για να μπεις recovery mode κράτα πατημένα τα Volume down + Power button. Κρατα τα πατημένα και τα δυο (περίπου 10 δευτερα σύνολο). Θα ανοίξει θα δεις το estar logo. Συνέχισε να τα κρατας πατημένα και καπάκι θα σου δείξει την εικόνα με το android και θα μπει στο recovery mode list. 

Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά γιατί εγώ πριν λίγο το έκανα και έκανα wipe data/factory reset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι τπτ δεν πιάνει παιδιά...εγώ το κάνω όλο αυτό που λες...μου βγάζει το logo της estar αλλά ως εκεί...εφόσον τα έχω πατημένα κάνει συνέχεια επανεκκίνηση στο logo του estar...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως δεν κανεις κατι σωστα; :/ εννοω ξερεις,και στα samsung σου αναφερει πως οταν δεις το logo να αφησεις τα κουμπια..

δοκιμασε να τα αφησεις οταν δεις το logo και αν δεν πετυχει ξανακανο κρατωντας τα ακομα και οταν βγει το logo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κρατας Vol Down + Power Button ταυτοχρονα. Οταν βγει το eStar logο συνεχιζεις να πατας τα κουμπια. Θα παρατηρησεις πως μετα απο λιγο θα γινει ενα "refresh" του logo και εκεινη την στιγμη θα αφησεις τα buttons. Κανονικα μετα απο 1-2 seconds θα μπει σε recovery. Ελπιζω να βοηθησα! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατέβασε από εδώ αυτούς τους οδηγούς http://www.mediafire.com/download/ci077f8ep710112/TAB_Android_usb_driver.rar και δές ποιος κάνει για εσένα θα τους κάνεις εγκατάσταση από τη διαχείριση συσκευών...

Μετά θα κατεβάσεις αυτό https://spideroak.com/share/KNQW243VNZTUGYLMNRUXG5DP/manta_mid08/home/willing/Android/Builds/Manta/Recovery/CWM_Recovery_Manta_MID08_windows_install.zip και ενώ είναι συνδεδεμένο το ταμπλετ με τον υπολογιστή θα τρέξεις το αρχείο Install_recovery θα φορτωθεί το recovery στο ταμπλετ και μετά θα τρέξεις το Boot_to_recovery θα πρέπει να έχει μπει το ταμπλετ σε recovery mode αν όχι δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση και άλλους οδηγούς, μπορεί να μη πετύχει με τη πρώτη. Εγώ αυτό το έκανα σε ταμπλετ που ενώ έκανε πως πάει να ανοίξει φόρτωνε συνεχεία και δεν άνοιγε δοκίμασα διάφορους συνδυασμούς και με κανέναν δεν έμπαινε recovery και τελικά κατάφερα και μπήκα με αυτόν τον τρόπο και έκανα reset.

Επεξ/σία από mafiozoskotsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Μερικά τάμπλετ έχουν μια τρυπούλα και έχει ένα κουμπί που είναι για reset αν δεν έχει δοκίμασε την διαδικασία που περιγραφώ παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα με ένα 7188 estar

Με τα VolumeUp+Power μπαίνει σε ασφαλή λειτουργία, αλλά παραμένει κλειδωμένο.

Δεν ξέρω τι να κάνω.

Με τα software δεν βρήκα άκρη... δεν το βρίσκουν τα Win7 μου. Μόνο σαν usb drives, αλλά και τότε δεν μου δίνει πρόσβαση σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια δεν ηξερα που αλλου να απευθυνθω εχω το tablet  e star το μοντελο του ειναι e star Beauty HD Quad Core MID 7188  to S/N 7188145100078  το προβλημα μου ειναι το εξης παταω το κουμπι power και δεν ανοιγει καν ουτε οταν παταω τα κουμπια power και volume κανει κατι παρακαλω μπορειτε να με βοηθησετε; ο γιος μου ειπε οτι το ανοιξε την τελευταια φορα και του εβγαζε συνεχομενα το logo e star σας ευχαριστω πολυ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

 

 

Για τα tablet BEAUTY HD E-STAR MID7188

 

Πατάμε συγχρόνως vol down + power on όταν εμφανιστεί το logo e-star τα κρατάμε και τα δυο λίγο ακόμα μέχρι να αναβοσβήσει το logo όταν γίνει αυτό αφήνουμε μόνο το power on κουμπί και μετά θα εμφανιστεί η διαδικασία για να γίνει recovery

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...