Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν οι προδιαγραφές της Nvidia GeForce GTX 960


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή αναμένεται κοντά στα 280 με 300. Με βάση ότι η 970 είναι σε όλα κορυφή (επιδόσεις 780 και μνήμη 4gb) δίνεις άλλα 70 ευρώ και αφήνεις την 960 για τους φραγγοκίλερ και τους άσχετους...

η πληροφορια για την τιμη αυτη απο που προερχεται?εδω λενε οτι θα ξεκιναει 200$ εξω...αρα 170 euro περιπου...στο Ελλαδισταν θα ερθει 2φορες και πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2gb μνήμη είναι deal breaker πλέον.Αν έρθει όμως στα 200€ μπορεί να αναγκάσει την AMD να ρίξει τις τιμές σε 280/280x.Αυτές απο την άλλη είναι κάρτες 3 χρόνων οπότε προσωπικά λέω να περιμένω την 960ti.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η κάρτα θα έχει αρχική τιμή 250€ και η επιδόσεις της θα φτάνουν την GTX770.

Απλά και λιτά πράγματα.

22 Ιανουαριού στην Αμερική με 200$ άρα παίζει να βγει και κάτω απο 250 στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια συγκρινεται καταρχην διαφορετικες καρτες ...τι σχεση εχει η 970 με την 960?

 

low price καρτα ειναι με καλες επιδοσεις για αυτους  που δεν θελουν να δωσουν πανω απο 200 ευρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρες τεστ στο furmark και την πετάς την σόμπα ή το αερόθερμο! Εγγυημένη ζεστασιά και γρήγορη!!! Το αερόθερμο για να σε ζεστάνει τραβάει 2000watt, ενώ με 400 κάνεις και οικονομία!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η vram στις gpu μονο για τα textures δεν ειναι; εγω ειμαι με 1gb και σε 720p αναλυση (1280x1024 monitor) και σε αποσταση μισου μετρου φενονται ολα τα textures πολυ καλα. φανταζομαι πως τα 3gb+ ειναι για 4k αναλυση δεν νομιζω να δω διαφορα εαν παω και παιξω το  shadow of mordor στα ultra στο μονιτορ μου.

 

τι θελω να πω, ο λογος που εχει 2gb πιστεύω πως ειναι επιδη για παραπανω μνημη, για να δεις διαφορα, θα πρεπει να παιζεις σε μεγαλη αναλυση που In the first place δεν θα μπορει και να παιξει και καλα.

δεν θα μπορει να τα εκμεταλλευτεί αυτα τα παραπανω gb

 

αυτο σκεφτομαι, δεν ξερω αν ισχυει κιολας επιδη δεν εχω δει ποτε απο κοντα gaming πανω απο 720p.

 

για να βαλεις να παιζει με 3gb+ παει να πει οτι θα παιζεις σε 4k γιατι στα 1080p δεν θα δεις διαφορά (πυστευω) οποτε οταν θα πας να το βαλεις 4k θα εχεις fps καπου στα 20-30, οποτε τι κανεις; κατεβαζεις resolution και ανεβαζεις τα textures για τα οποια δεν θα δεις διαφορα;

 

ειπα κατι λαθος; πολυ πιθανό. plz argue with me, i want to learn some staff

 

φανταζομαι ειναι κατι σαν τις low end καρτες με 3-4gb vram που πανε και τους βαζουν, καπου ειχα πετύχει μια

 

 

αυτο εχω απορια, σε 1080p, υπαρχει διαφορα οταν εχεις 1gb παραπανω στην vram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η vram στις gpu μονο για τα textures δεν ειναι; εγω ειμαι με 1gb και σε 720p αναλυση (1280x1024 monitor) και σε αποσταση μισου μετρου φενονται ολα τα textures πολυ καλα. φανταζομαι πως τα 3gb+ ειναι για 4k αναλυση δεν νομιζω να δω διαφορα εαν παω και παιξω το  shadow of mordor στα ultra στο μονιτορ μου.

 

τι θελω να πω, ο λογος που εχει 2gb πιστεύω πως ειναι επιδη για παραπανω μνημη, για να δεις διαφορα, θα πρεπει να παιζεις σε μεγαλη αναλυση που In the first place δεν θα μπορει και να παιξει και καλα.

δεν θα μπορει να τα εκμεταλλευτεί αυτα τα παραπανω gb

 

αυτο σκεφτομαι, δεν ξερω αν ισχυει κιολας επιδη δεν εχω δει ποτε απο κοντα gaming πανω απο 720p.

 

για να βαλεις να παιζει με 3gb+ παει να πει οτι θα παιζεις σε 4k γιατι στα 1080p δεν θα δεις διαφορά (πυστευω) οποτε οταν θα πας να το βαλεις 4k θα εχεις fps καπου στα 20-30, οποτε τι κανεις; κατεβαζεις resolution και ανεβαζεις τα textures για τα οποια δεν θα δεις διαφορα;

 

ειπα κατι λαθος; πολυ πιθανό. plz argue with me, i want to learn some staff

 

φανταζομαι ειναι κατι σαν τις low end καρτες με 3-4gb vram που πανε και τους βαζουν, καπου ειχα πετύχει μια

 

 

αυτο εχω απορια, σε 1080p, υπαρχει διαφορα οταν εχεις 1gb παραπανω στην vram?

Στα 1080p το Watch Dogs με Full το Anti-Aliasing ζητάει 3GB και το Shadow of Mordor 6GB.

 

Το anti-aliasing αυτο που κάνει πιο smooth τις γωνίες των αντικειμένων.

 

Παράδειγμα

 

Όταν το ενεργοποιήσεις σχεδόν διπλασιάζει-τριπλασιάζει τους πόρους που ζητάει το game απο την κάρτα. Σκέψου οτι το monitor σου έχει 1.300.000 pixels αν βάλεις Anti-aliasing X4 για παράδειγμα είναι σαν να έχεις 5.200.000 pixels ( Πολύ χονδρικά στο λέω τώρα )

Οπότε σκέψου σε μία Full HD οθόνη αν βάλεις Anti-aliasing X16++++ σε game πόσο ανεβαίνουν οι απαιτήσεις.

Ένα μικρό παράδειγμα είναι οτι στο Watch Dogs χωρίς AA παιζω 90-100 fps και με AA παίζω στα 45-50.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω την λογικη η προηγουμενη αντιστοιχη καρτα (760) να εχει 256-bit ευρος μνημης και αυτη 128.....κριμα και περιμενα να ολοκληρωθει η αναβαθμιση με αυτην αλλα μετα απο αυτα τα specs με τιποτα......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά chill η κάρτα θα παίζει ότι κυκλοφορεί στην αγορά σε Ultra εκτός απο 1-2 games ( Που απλά θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιες επιλογές στην ανάλυση πχ shadows/AA )

Αυτό που "κράζουμε" είναι οτι θα μπορούσε να βγει με παραπάνω VRam ( για μελοντική χρήση κυρίως ) γιατι τα games αρχίζουν και ζητάνε παραπάνω.
Δεν λέμε οτι δεν είναι καλή.
Καλό θα ήταν όποιος σκέφτεται για αγορά παντως να δει και την R9 380/R9 380x που θα βγει σύντομα σε τι τιμές και αποδόσεις θα παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά chill η κάρτα θα παίζει ότι κυκλοφορεί στην αγορά σε Ultra εκτός απο 1-2 games ( Που απλά θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιες επιλογές στην ανάλυση πχ shadows/AA )

 

Αυτό που "κράζουμε" είναι οτι θα μπορούσε να βγει με παραπάνω VRam ( για μελοντική χρήση κυρίως ) γιατι τα games αρχίζουν και ζητάνε παραπάνω.

Δεν λέμε οτι δεν είναι καλή.

Καλό θα ήταν όποιος σκέφτεται για αγορά παντως να δει και την R9 380/R9 380x που θα βγει σύντομα σε τι τιμές και αποδόσεις θα παίζει.

αυτο απο που προκυπτει? και για τι αναλυσεις μιλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...