Προς το περιεχόμενο

Η Ryanair σχεδιάζει την παροχή Wi-Fi στις πτήσεις της, ενδεχομένως δωρεάν


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεπτοτερα καθισματα εξυπηρετουν στο βαρος που μεταφερει το αεροπλανο.

 

Οι σειρες/χωρητικότητα σε θεσεις ειναι στανταρ.

Πχ τα Boeing 737-800 της ryanair μεταφερουν 189 επιβατες, οπως τοσα μεταφερει αυτος ο τυπος αεροπλανου κ σε αλλες εταιριες με αυτην την διαταξη.

 

Γενικότερα, καλο θα είναι να το ψαξεις λιγο.

 

http://www.ryanair.com/en/about/fleet/

ναι, εξυπηρετουν ΚΑΙ σε αυτο

 

αλλα δεν εχουν ολα τα αεροπλανα του ιδιου τυπου την ιδια χωρητικοτητα. ειναι επιλογη της εταιρειας το ποσες σειρες θα βαλει. οσο περισσοτερες σειρες, τοσο περισσοτερα καθισματα, με αντιστοιχα λιγοτερο χωρο για τα ποδια.

 

http://www.telegraph.co.uk/travel/travelnews/11087370/Which-airlines-are-the-worst-for-legroom.html

 

οι περισσοτερες εταιρειες δινουν πανω απο 31 ιντσες για τα ποδια, εκτος απο τις "οικονομικες" που δινουν 28-30

αυτη η 1 ιντσα κανει μεγαλη διαφορα στο ποσο ανετα θα κατσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγω έχω μια μικρή εμπειρία και από ryan και από aegean (2-3 ταξίδια με την κάθε μια) και αυτό που έχω να πω είναι ότι οι πιλοτοι μου φάνηκαν σαφώς καλύτεροι στην aegean (το αεροπλάνο δεν κούνησε ούτε δευτερόλεπτο ούτε στην από/προσγείωση ) ενώ με ryan κάτι έκανε... Α και με aegean είσαι πολύ πιο άνθρωπος με καφεδάκι αναψυκτικό κλπ και καλό φαγητάκι και να μην σε πρίζουν πολύ με αποσκευές (παρόλο που σαν όρια σε χειραποσκευές έχουν χαμηλότερα 8 vs10kg). Για να μην πολυλογώ σε παρόμοια λεφτά εννοείται aegean αλλά επειδή σχεδόν ποτέ δεν είναι παρόμοια προτιμώ ryanair συνήθως. Μου φαίνεται ότι είναι εταιρία φτιαγμένη για διήμερα τριήμερα ή business ταξίδια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

my 2 cents

είμαι στην πατρίδα της ραηαν, πέρσι πήρα περίπου 25-30 πτήσεις, από εταιρείες θυμάμαι οτι πήρα τις: 

λουφτχανσα, ραηαν, αιρ λινγκους, αεροφλοτ, βερτζιν ατλαντικ, βερτζιν αμέρικα

 

Τα προβλήματά μου με τη ραηαν είναι οτι:

καθυστερεί απίστευτα το boarding, και κάθεσαι όρθιος 100 ώρες στην ουρά μέχρι να μπεις μέσα, εκτός αν έχεις priority q, που μου έχει τύχει 2 φορές χωρίς να το πληρώσω

ο χώρος για τα πόδια είναι μικρότερος

επειδή είναι περισσότερα άτομα, οι cabin bags δε χωράνε στα ντουλαπάκια σε γεμάτη πτήση

δε μπορείς να κοιμηθείς από τις συνεχείς ανακοινώσεις για προιόντα προς πώληση

συνήθως πετάνε από την πιο μακρινή πύλη στο αεροδρόμιο οπότε περπατάς μια ώρα..

 

Κατα τα άλλα ,είναι πάμφθηνη.

Αν ταξιδεύεις χωρίς αποσκευές είσαι μια χαρά. Με αποσκευές είναι κοντά οι τιμές με τις άλλες εταιρείες οπότε δεν έχεις ποτέ θέματα όπως εδώ

 

Απο την άλλη, δε θα δούμε ποτέ άπλα και άνεση όπως στη virgin america, που είχαμε interactive οθόνες μέσα, για μια ώρα πτήση. Και αυτά με 40 ευρώ.

Μια φωτό απο κει:

220220141038.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάντως πρόσφατα που πέταξα με Ryan για Λονδίνο, μου θύμησε πολύ την διαφήμιση "This medal pedal for good luck" η όλη φάση. Κατά τα άλλα μια χαρά, και 1-2€ να δίνεις για wifi ΣΩΣΤΟ για την πτήση, μια χαρά θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...