Προς το περιεχόμενο

android 4.4 kitkat σε advent 4211


aris 90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα εχω ενα νετβοοκ το advent 4211 και ειπα να βαλω android για να ξανανιωσει αλλα το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν αναγνωριζει την καρτα δυκτιου για να συνδεθει με wifi μηπως ξερει κανεις τι να κανω;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim καλη χρονια. Αξιζει να βαλεις σε netbook android σε συγκριση με καποια διανομη linux η windows? Σε θεμα επιδοσης μιλαω παντα. Θα λειτουργουν ολα ενταξει σε hardware? Με ενδιαφερει σαν ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως την βλεπει το lspci? Για το τι ειναι το lspci και πολλα αλλα δες τι λεω εδω

 

http://www.insomnia.gr/topic/437309-hardware-και-drivers-στο-linux/

Πατησα στο τερματικο την εντολη lspci αλλα μου εμφανιζει κατι περιεργα οπως:

00:00.0 Class 0600 8086:27ac

.

.

.

.

κτλ..δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα σου υποτιθεται πως υποστηριζεται απο τον rtl8187se. Βεβαια, απ' οτι διαβαζω στο ιντερνετ, πολλοι εχουν προβληματα. Οποτε, για αρχη, δοκιμασε μια πιο... κανονικη διανομη αντι για το remake του android για x86.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα σου υποτιθεται πως υποστηριζεται απο τον rtl8187se. Βεβαια, απ' οτι διαβαζω στο ιντερνετ, πολλοι εχουν προβληματα. Οποτε, για αρχη, δοκιμασε μια πιο... κανονικη διανομη αντι για το remake του android για x86

 

Οταν λες πιο κανονικη διανομη εννοεις ubuntu,lubuntu,zorin κτλ;;;Αν εννοεις αυτο εχω δοκιμασει και ολα λειτουργουν κανονικα αλλα και παλι κολλαει το λαπτοπ για αυτο θελω να βαλω android.Επισης ουτε ο ηχος δουλευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος δεν δουλευει στο android? Τοτε τι παιδευεσαι?! Παρατα το.

Το οτι κολλαει πχ σε σελιδες τυπου fb, youtube κλπ δεν ειναι θεμα διανομης ή λινουξ γενικοτερα. Ειναι επειδη οι ιδιες οι σελιδες εινια βαριες γενικα. Μην περιμενεις να βρεις κατι καλυτερο, γιαυτο βαλε κατι απλο και σβελτο, πχ xubuntu, lubuntu και οτιδηποτε περασει απο το χερι σου με xfce ή lxde να τελειωνεις.

 

Επισης σιγουρεψου πως δεν εχει καμια αθλια poulsbo για gpu, που γενικα εχει αθλια υποστηριξη σε οτιδηποτε εκτος απο 32αρια 7.

http://en.wikipedia.org/wiki/System_Controller_Hub#Poulsbo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος δεν δουλευει στο android? Τοτε τι παιδευεσαι?! Παρατα το.

Το οτι κολλαει πχ σε σελιδες τυπου fb, youtube κλπ δεν ειναι θεμα διανομης ή λινουξ γενικοτερα. Ειναι επειδη οι ιδιες οι σελιδες εινια βαριες γενικα. Μην περιμενεις να βρεις κατι καλυτερο, γιαυτο βαλε κατι απλο και σβελτο, πχ xubuntu, lubuntu και οτιδηποτε περασει απο το χερι σου με xfce ή lxde να τελειωνεις.

 

Επισης σιγουρεψου πως δεν εχει καμια αθλια poulsbo για gpu, που γενικα εχει αθλια υποστηριξη σε οτιδηποτε εκτος απο 32αρια 7.

http://en.wikipedia.org/wiki/System_Controller_Hub#Poulsbo

αν προσπαθησω με καμια παλιοτερη εκδοση??? στην 4.1 που δοκιμασα ειχε ηχο νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω πια έκδοση έβαλες? αν πρόσεξες έχει διάφορες εκδόσεις εγώ σε ένα dell mini 9 έχω βάλει αυτή for ASUS Eee PC family και δουλεύουν όλα μια χαρά γιατί έχουν παρόμοιο hardware ( και αν δεν κάνω λάθος το ίδιο και το advent )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτήσω πια έκδοση έβαλες? αν πρόσεξες έχει διάφορες εκδόσεις εγώ σε ένα dell mini 9 έχω βάλει αυτή for ASUS Eee PC family και δουλεύουν όλα μια χαρά γιατί έχουν παρόμοιο hardware ( και αν δεν κάνω λάθος το ίδιο και το advent )

Νομιζω αυτη εβαλα και εγω αλλα τωρα το παρατησα αν βρει καποιος κατι ας στειλει θα βοηθουσε πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...