Προς το περιεχόμενο

Ασπρομαυρο laser πολυμηχάνημα για σπιτι


Freesmoke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες παραγγειλα απο e-shop το BROTHER DCP-7055W WIFI 109e

(http://www.e-shop.gr/brother-dcp-7055w-wifi-p-PER.405680)

Σημερα ειδα οτι ξαναεβαλε προσφορα τον SAMSUNG XPRESS SL-M2070 98.9e

(http://www.e-shop.gr/samsung-xpress-sl-m2070-p-PER.500083)

Το θελω για μικρη χρηση στο σπιτι,μαθητικες εργασιες.Χαμηλο κοστος εκτυπωσης και ποιοτητα ειναι τα βασικα κριτηρια.

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο brother εχει ασυρματη συνδεση και φθηνότερο τόνερ... ο samsung καλυτερα χαρακτηριστικά (που σε οικιακη χρήση δε ξερω κατα ποσο θα σε επηρρεάσουν θετικα). Για μενα δες το μακροπροθεσμα τι σε συμφέρει (προσωπικά εχω color laser samsung και αν το αλλαζα παλι εγχρωμο θα επαιρνα, μου εχει λυσει τα χερια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο brother εχει ασυρματη συνδεση και φθηνότερο τόνερ... ο samsung καλυτερα χαρακτηριστικά (που σε οικιακη χρήση δε ξερω κατα ποσο θα σε επηρρεάσουν θετικα). Για μενα δες το μακροπροθεσμα τι σε συμφέρει (προσωπικά εχω color laser samsung και αν το αλλαζα παλι εγχρωμο θα επαιρνα, μου εχει λυσει τα χερια!)

Για color laser  χρειαζονται τουλαχιστον τα διπλα λεφτα.

Οταν λες μακροπροθεσμα τι ενοεις,τι να προσεξω?Δεν εχω ιδεα απο πολυμηχανηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για color laser  χρειαζονται τουλαχιστον τα διπλα λεφτα.

Οταν λες μακροπροθεσμα τι ενοεις,τι να προσεξω?Δεν εχω ιδεα απο πολυμηχανηματα.

 

 

τη συντηρηση του... ποσες σελιδες παει καθε τονερ (εστω θεωρητικά), ποσο κραταει η μοναδα απεικόνισης, αν θα χρειαστεί στο μελλον να συνδεσεις παραπανω απο εναν υπολογιστές κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπω πολυ καλα χαρ/κα και καλη τιμή (σε σημειο που θα το βαλω στις προσφορές) αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/385865/Philips-MFD-6135d.html

(vnp 114€)

αλλα δεν ξερω τι λενε οι philips και δε μπορώ να βρω απο ελλαδα κοστος τονερ (απο εξω βλεπω γυρω στο 50αρι κυμαινεται)

 

 

edit ***ακριβα αναλωσιμα εχει τελικά και δε ξερω ποσο εχουν τα συμβατα (αν υπαρχουν)

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του brother και samsung στο πρώτο ποστ, προτείνω brother. Ακριβότερος μεν, αλλά τους samsung τους αγοράζεις φθηνά και πληρώνεις μετά περιουσίες στα αναλώσιμα.

 

Καλύτερα όμως θα πρότεινα HP. Πχ κάποιον σαν τον Μ125 ή τον Μ127. Αξιόπιστα μηχανήματα με φθηνά αναλώσιμα.

 

Philips ή άλλες εταιρίες που δεν έχουν παρουσία στον χώρο, δεν προτείνω. Έχουν οι περισσότερες θέμα με τα σέρβις τους. Προτίμησε από τους γνωστούς του χώρου που κινούνται εμπορικά τα μοντέλα τους και έχουν αντιπροσωπείες στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του brother και samsung στο πρώτο ποστ, προτείνω brother. Ακριβότερος μεν, αλλά τους samsung τους αγοράζεις φθηνά και πληρώνεις μετά περιουσίες στα αναλώσιμα.

 

Καλύτερα όμως θα πρότεινα HP. Πχ κάποιον σαν τον Μ125 ή τον Μ127. Αξιόπιστα μηχανήματα με φθηνά αναλώσιμα.

 

Philips ή άλλες εταιρίες που δεν έχουν παρουσία στον χώρο, δεν προτείνω. Έχουν οι περισσότερες θέμα με τα σέρβις τους. Προτίμησε από τους γνωστούς του χώρου που κινούνται εμπορικά τα μοντέλα τους και έχουν αντιπροσωπείες στην Ελλάδα.

 

+1 και απο μενα στους ΗΡ αν και εχουν γίνει και αυτοι "ζητιάνοι" τα τελευταία χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πηρες τον brother?Τι λεει? καλος ?


Ψαχνω και εγω ενα laser πολυμηχανημα BW  και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο

HP LASERJET PRO M127FN SAMSUNG SL-M2675F

Τι λετε? ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα πηρες τον brother?Τι λεει? καλος ?

Ψαχνω και εγω ενα laser πολυμηχανημα BW  και ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο

HP LASERJET PRO M127FN SAMSUNG SL-M2675F

Τι λετε? ποιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο?

Χθες τον εβγαλα απο το κουτι του και εκανα 2-3 εκτυπωσεις.

Η ποιοτητα ειναι ενταξει αλλα δεν ειχα πριν κατι σε πολυμηχανημα η σε laser για να συγκρινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...