Προς το περιεχόμενο

Εντελώς Παράλογη Τιμολόγηση Εταιρειών ...


Dr_73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης πουλάνε ακόμη D300S σε τιμή ... κάπου 300€ ακριβότερη από την D7100 ...

γιατι προφανως δεν εχεις ιδεα τι ειναι η μια και τι η αλλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί και διάφοροι λόγοι διαμορφώμουν τις τιμές σε συγκεκριμένες χρονικές περιόδους πχ Χριστούγεννα και άμεση διαθεσιμότητα. Όποιος είναι στην αγορά καταλαβαίνει. Τώρα αν κάποιος θεωρεί ότι η D3000 - D3100 δεν έχει ουσιαστικές διαφορές με την D3200 - D3300, απλά ας δώσει 30 ευρώ λιγότερα κι ας πάρει την D3100. Εγώ που ήθελα ένα δεύτερο μικρότερο σώμα, και που η μεγάλη ανάλυση 24ΜΡ με ενδιαφέρει πολύ - λόγω μεγάλων εκτυπώσεων, πήρα την D3200 με κιτ τον 18-55 VRII (για το βίντεο αδιαφορώ) με δώρο τσάντα με 350 ευρώ. Προτίμησα να δώσω (μετά το ψάξιμο) τα 30 ευρώ παραπάνω και να πάρω και το νέο φακό και την τσάντα. Ο καθένας ας κρίνει όπως νομίζει.

 

(Α, ο νέος 55-200 VRII ανακοινώθηκε κι έρχεται σύντομα. Αν μιλάμε για DX φακούς, ο 18-55 VRII + 55-200 VRII ολοκληρώνουν το σετ με ζουμ φακούς εάν έχεις μηχανή με σώμα DX Format.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι προφανως δεν εχεις ιδεα τι ειναι η μια και τι η αλλη

 

 

Για το τι έχω ιδέα και τι όχι , δεν ξέρεις τίποτε, γιατί δεν με ξέρεις.

Η τιμή της στα 1300€ σήμερα, απλά δεν στέκει.

Σε αυτό συμφωνούν όλοι παγκοσμίως.

 

Κι εσύ συμφωνείς σε άλλο thread ...

(Thread Nikon D5300 σελίδα 2).

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τι έχω ιδέα και τι όχι , δεν ξέρεις τίποτε, γιατί δεν με ξέρεις.

Η τιμή της στα 1300€ σήμερα, απλά δεν στέκει.

Σε αυτό συμφωνούν όλοι παγκοσμίως.

 

Κι εσύ συμφωνείς σε άλλο thread ...

(Thread Nikon D5300 σελίδα 2).

 

φαινεται απο αυτα που γραφεις.

οταν το 1ο κριτηριο ειναι τα mpixel καταλαβαινεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν είμαι φωτογράφος δεν ασχολούμαι με την ψηφιακή φωτογραφία προς το παρών(μονο με φιλμ για αρχή). αλλά λίγο διάβασμα δεν βλάπτει να καταλάβεις και εσύ τι συγκρίνεις. γιατί σε λίγο θα δούμε καμιά συγκριση με κορυφαία canon και την d3100 :P επίσης η τιμή μιας φωτογραφικής δεν πέφτει εύκολα..δεν είναι κινητό που σε 3 μηνες θα έχει πεσει 300 ευρώ.

Επεξ/σία από elenit24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είμαι φωτογράφος δεν ασχολούμαι με την ψηφιακή φωτογραφία προς το παρών(μονο με φιλμ για αρχή). [...]

 

Τότε γιατί κουβαλάς μαζί σου την compact nikon coolpix s6500 τον τελευταίο 1.5 χρόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε γιατί κουβαλάς μαζί σου την compact nikon coolpix s6500 τον τελευταίο 1.5 χρόνο;

προφανώς σε αυτό το θέμα μιλάμε για slr και σύγκριση τιμών,απόδοσης ,δεν θα αναφέρω εγώ εδώ πόσο με βολεύει να έχω παντού την compact κάμερα. και όταν αναφέρομαι στην ψηφιακή φωτογραφία εννοώ σε slr σε σοβαρότερο βαθμό απο ότι μπορεί να πετύχει μια compact.

Επεξ/σία από elenit24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φαινεται απο αυτα που γραφεις.

οταν το 1ο κριτηριο ειναι τα mpixel καταλαβαινεις...

 

 

Δεν είναι μόνο τα mpixel.

Μην τα σπάμε τώρα ...

 

Η D7100 είναι κορυφαία dx τώρα. Π.χ. iso ...

το μεταλικό σώμα της D300s καλό , καλό το μεγαλύτερο buffer ... αλλά η τιμή είναι εκτός πραγματικότητας για τα σημερινά δεδομένα. Πλησιάζει την D610  ...

 

(Οι τιμές των dslr δεν πέφτουν όπως στα κινητά, πέφτουν με το ... 1/4 του ρυθμού των κινητών.)

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα δεν πουλιουνται καινουργιες...έχουν καταργηθεί.  Το παράλογο της υπόθεσης ειναι οτι η Nikon πουλάει ακόμα καινουργιο αυτο το μοντέλο ενω έχει ξεπεραστεί... Είναι σαν να πουλάει η Canon την 5d mark IΙ ακόμα καινουργια και να την δίνει 2χιλίάρικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η D700 Και η D3/D3S/D3X θα επρεπε να πουλιουνται πιο φτηνα απ οσο μια d7100?

 

 

D700 , D3 , D3S , D3X δεν πωλούνται καινούργιες.

Η D300s πωλείται όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...